Karantinas tikrą siaubą varo ne tik paslaugų sektoriuje dirbantiems žmonėms, bet ir tiems, kurie iš arti susiduria su skurde gyvenančiais Lietuvos piliečiais. Tūkstančiams žmonių likus namuose, didžiausią stresą ir net alkį išgyvena tie, kurie ir taip turėjo itin mažai.

Nerimauja skurde gyvenantys vaikai, seneliai, neįgalūs žmonės ir tie, kuriems kasdieninė sriubos lėkštė labdaros valgykloje buvo ne tik vienintelis dienos maistas, bet ir vienintelė pramoga. Ateina tikras žmogiškumo išbandymas. 

Užsidarius mokykloms ir dienos centrams be šilto maisto lieka tūkstančiai vaikų, skurdžiose šeimose stinga ne tik maisto, bet ir šilto vandens ar net elektros, todėl vaikai gali likti ne tik alkani, bet ir bemoksliai. 

O štai vieniši seneliai ima bijoti socialinių darbuotojų, o šie jų, nes gauna ministerijos išaiškinimą slaugyti ligonius laikantis dviejų metrų atstumo. 

Skurdą ir stresą išgyvenantys žmonės, pasak specialistų, tampa imlesni ligoms, jų imunitetas silpsta. O ir maisto, anot „Maisto banko“, žmonėms reikia daugiau, nors parduotuvės jo atiduoda vis mažiau. 

REKLAMA

Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklas (NSMOT) Vyriausybei prieš porą dienų išsiuntė raštą dėl svarstomų ekonominių ir finansinių priemonių plano. 

Jame rašoma, kaip epidemija ir ilgai galintis užsitęsti karantinas veiks pažeidžiamiausias visuomenės grupes. Karantinas paveiks skurdžiau gyvenančius žmones, nes jie turi mažiau išteklių ir galimybių – ypatingai asmenys, turintys vaikų, slaugomų sergančių asmenų, žmonių su negalia. 

Su didelėmis grėsmėmis susidurs moterys ir vaikai, bei žmonės dirbantys ten, kur negalima dirbti per atstumą arba kur tiesiog nebeliko darbo. Skurdas į akis žvelgia ir darbo netekusiems žmonėms ir tiems, kurie darbo neturėjo jau kurį laiką. Dabar susirasti darbą, kad ir sezoninį, bus dar sunkiau. 

Namai be vandens ir elektros

Lietuvos vaikų dienos centrų asociacijos vadovas Haris Urvinis sako, kad vaikai dabar į dienos centrus nevaikšto, bet maistas vis dar tiekiamas. Maisto ir pagalbos mokantis šiuo metu reikia labiausiai. 

„Kai tokia situacija, tai mes visi draugiškai esame nusprendę gelbėti. O šiaip mes dar laukiame iš ministerijos rekomendacijų dėl ugdymo planų, pagalbos ruošiant pamokas, kai prasidės netiesioginis ugdymas. Nes ten taip pat yra sunkumų, yra šeimų, kur nėra net elektros. Taigi, reikės žiūrėti, kaip pagelbėti šeimoms, kurioms dabar sunku“, – pasakojo H. Urvinis.

Anot jo, daugelis dienos centrų yra miestų mikrorajonuose, todėl šilto maisto į juos ateina vaikų tėvai. Kaimuose maistas vaikams vežiojamas. 

REKLAMA

Dalis dienos centų maistą ima iš „Maisto banko“, kiti jo dar turi užkaupę iš įvairių akcijų, o treti – perka.

Socialinis būstas

Socialinis būstas

„Kiekvienas centras žiūri, kokie yra poreikiai, kokios galimybės. Pirmiausia siekiame, kad bent jau maisto šeimose nestigtų. Taip pat mėginsime pagelbėti su dezinfekavimo priemonėmis, kitais svarbiais dalykais. Problema yra ir tai, kad pilna socialiai pažeidžiamų šeimų, kurios į higieną žiūri labai atsainiai, neturi tam reikiamų įgūdžių. Bandome su jais kalbėtis, aiškinti tai, kas mums jau senokai žinoma. Akcentuojame, ko reikia laikytis, ką daryti, dar mėginsime jiems gauti ir dezinfekcijai reikalingų chemikalų“, – pasakojo H. Urvinis. 

Anot jo, ne visos socialiai pažeidžiamos šeimos žino, kas šiuo metu vyksta Lietuvoje, kokia yra situacija.

„Dauguma žino, bet yra koks dešimt procentų, kurie yra iškritę iš informacinio srauto. Mes stengiamės informuoti, kiek galime, norime, kad jie neturėtų klaidingos informacijos, nesiklausytų gandų. Būna juk įvairių gandų, ir blogų ir gerų, bet dažnai klaidinanti informacija vaikšto. Tai mes siekiame, kad jie tiksliai žinotų, ką reikia daryti ir ko nedaryti šiuo sudėtingu laikotarpiu“, – pasakojo asociacijos vadovas H. Urvinis. 

Žmogiškumo išbandymas

Kaune su socialiai pažeidžiamais asmenimis dirbanti socialinė darbuotoja Kristina pasakoja, kad šis laikas tikras žmogiškumo išbandymas. Ir jo reiks daug. 

„Nevyriausybininkai jaučiasi palikti. Turime labdaros valgyklą, kurioje kasdien valgo kelios dešimtys žmonių. Nėra kuo valyti stalų, kiek kur ieškome, negauname nusipirkti dezinfekcinio skysčio. Savivaldybė pasirūpina tik biudžetinėmis įstaigomis, mes į tą ratą nepatenkame, turime kapanotis patys“, – pasakojo moteris.

REKLAMA

Ji stebėjosi ir nurodymais, kaip dirbti su žmonėmis, kuriems reikia pagalbos namuose, šiuos ką tik gavo iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. 

„Žinoma, tie nurodymai yra įvairioms situacijoms, bet kai siūloma sauskelnes keisti ir kitaip slaugyti žmogų laikantis saugaus dviejų metrų atstumo, tada kyla daug klausimų. O ir tarp darbuotojų atsirado baimė, nerimas.

Pensija

Pensija

Štai netyčia susirgs lankoma senolė, apkaltins socialinį darbuotoją, paduos į teismą. Arba štai kita situacija, yra nurodymas, kad, jei užsikrėtei darbe, tau dengs 100 proc. ligos ir nedarbingumo pašalpą, bet tai reikės dar įrodyti „Sodrai“. Kaip įrodyti? Kada? Žmonės tiesiog svarstys, kad geriau nerizikuoti, neiti į darbą“, – pasakojo sudėtingą situaciją iš arti kasdien matanti socialinė darbuotoja. 

Anot jos, labdaros valgykloje, kurią ji prižiūri, pasikeitė maisto išdavimo tvarka, žmonėms jis išduodamas vienkartiniuose induose, nėra fizinio kontakto. Pagalba namuose taip pat pakito, seneliams ir neįgaliesiems maistas perkamas ir paliekamas prie durų, šiukšlės išnešamos tada, kai jos paliekamos už buto durų. 

„Žmonės išsigandę, laikosi atstumo. Labdaros valgykloje žmonių nepadaugėjo, bet padaugėjo pagalbos į namus prašymų.  O ir nežinia, kas bus su bedarbiais. Man baisu pagalvoti, kas vyks, jei karantinas užsitęs ilgai, tarkime porą mėnesių. Tai bus tikras žmogiškumo išbandymas mums visiems“, – sakė ji. 

Maisto mažėja, prašymų daugėja 

„Maisto banko“ atstovė pripažino, kad karantinas jiems yra įtemptas laikas, nes pagalbos prašymų padaugėjo, o maisto, gaunamo iš parduotuvių – sumažėjo. 

REKLAMA

“Labai stipriai padidėjo maisto poreikis, pažeidžiamiausios grupės šiuo metu yra namuose ir tai ne tik vaikai, bet ir senukai, neįgaliuosius prižiūrintys žmonės. Tai didžioji dalis paramos gavėjų, kuriuos mes visą laiką rėmėme. Maisto poreikis išties padidėjęs, trūksta savanorių, reikia ir papildomų finansų.

Netrukus turėjo vykti „Maisto banko“ akcija, kuri, žinoma, nevyks. Ten dalyvaudavo apie 450 organizacijų, kurios rūpinasi pažeidžiamais žmonėmis. Taigi, tiek „Maisto bankas“, tiek kitos organizacijos labai stipriai pajus maisto stygių“, – sakė „Maisto banko“ komunikacijos vadovė Miglė Petronytė. 

Anot jos, „Maisto bankas“ ruošiasi dalinti ir vežioti paketus į namus, bėda ta, kad prašymų – daugėja, o maisto, kurį organizacija gauna iš parduotuvių – mažėja. 

Maisto bankas

Maisto bankas

„Į mus kreipiasi ir organizacijos, ypatingai iš mažesnių miestų, ir klausia ar mes neturime maisto, nes to maisto, kurį jos gaudavo iš parduotuvių, neužtenka. Parduotuvėse viskas išpirkta, ypatingai pigesni produktai, kuriuos pirkdavo ir labdarą dalijančios vietos. Parduotuvėse yra mažiau, natūralu, kad ir mus likučių pasiekia mažiau.

Dar kreipiasi labai daug pavienių žmonių, ne tik tų, kurie maistą iš mūsų gaudavo anksčiau, bet ir naujų žmonių. Jie skundžiasi, klausia ar mes veikiame, pasakoja, kad parduotuvėse nebeliko pigiausio maisto, o nieko kito nusipirkti žmonės negali. Pas mus karštą šiuo metu, telefonas it karštoji linija“, – pasakojo „Maisto banko“ atstovė. 

Pasak jos, pirmadienį ir antradienį, nes karantinas paskelbtas vos prieš kelias dienas, itin pasijuto, kad parduotuvėse „Maisto bankui“ tenkančio maisto liko mažiau.

REKLAMA

„Mes galėjome maisto duoti tik toms organizacijoms, kurioms tiekėme visada arba tiems žmonėms, kurie ateidavo ir anksčiau, papildomai nieko duoti negalėjome. Mes labai prašome kavinių, restoranų, nes dabar negali dirbti, atiduoti maistą mums. Dabar va ir darželiai, mokyklos, kurie turėjo užsipirkę, mums atveža maisto. Poreikis didelis, mes dar tą pačią dieną viską išdalijame“, – apie įtemptą situaciją pasakojo M. Petronytė. 

Alkani vaikai ir skurstantys suaugę 

Nacionalinio skurdo mažinimo asociacijos vadovės Aistės Adomavičienės teigimu, karantinas ir visiškas veiklos sustabdymas daugeliui neturtingų žmonių, ypatingai vaikų, reiškia tikrą dramą. 

„Vaikai yra labai pažeidžiami, kaip ir jų šeimos, nes nemažai vaikų gauna maitinimą mokyklose ir dienos centruose. Vaikų, kurie lanko dienos centrus, Lietuvoje yra apie 6,5 tūkstančio. Užsidarius dienos centrams vaikams gresia negauti maitinimo du kartus per dieną.

Dabar ieškoma būdų, kaip pamaitinti tuos vaikus, svarbu, kad jie neliktų alkani, kad būtų tęsiamas jų ugdymas, užimtumas. Visgi tai sudėtinga, nes net 20 proc. Lietuvos gyventojų neturi prieigos prie interneto, ryšio priemonių“, – skurdžią žmonių padėtį nupasakojo A. Adomavičienė. 

Anot jos, vaikams, kurie gyvena skurdžiose šeimose, gresia ne tik nepavalgymas, bet ir atsilikimas nuo mokslų, ugdymo programos.

Galbūt išeitis būtų jiems išdalinti tam tikras elektroninės komunikacijos priemones arba suruošti pamokų planus savaitei ir juos išdalyti tėvams, bet ne visi tėvai sugeba padėti vaikui, ypatingai, jei jis – vyresnis. 

REKLAMA

„Vyresnių klasių vaikų ugdymo procesas gali labai smarkiai nukentėti. Vėliau teks sunkiai vytis bendraklasius. Maitinimą, žinomą, taip pat labai svarbu užtikrinti, taip pat ir informavimą, nes žmonėms stinga ne tik maisto, bet ir informacijos. Tarkime benamiai, o ir kiti skurde gyvenantys žmonės, neretai sunkiai gaudosi informaciniame lauke, negauna arba nesupranta tam tikros informacijos“, – sakė specialistė. 

Informaciją nešioja, perteikia savanoriai ir socialiniai darbuotojai, to, ką transliuoja žiniasklaidai, kai kurioms socialinėms grupėms neužtenka, jų ta informacija nepasiekia. 

„Šeimos, kurios patiria sunkumus, joms ir iki šiol buvo bėdų su higiena, tai dabar ten dar sunkiau. Be to yra daug namų ūkių, kur nėra vandens, tiekiamo iš krano, jį reikia atsinešti iš šulinio, pasišildyti. Rankų plovimas tampa gana sudėtingas ir laikui imlus dalykas“, – pasakojo ji. 

A. Adomavičienė pripažino, kad savaitės pradžioje vaikų maitinimas išties strigo, ne visi socialiai pažeidžiami ir vaikų dienos centus lankantys vaikai gavo dubenį šilto maisto. Žinoma, ne visiems vaikams to maisto reikia, bet yra didelė dalis, kuriai jis išties būtinas. 

Skurdas

Skurdas

Tiesa, dienos centrų vaikams užtikrinti maisto tiekimą, pasak specialistės nėra sunku, tiesiog reikia persiorientuoti ir daryti, nėra kito pasirinkimo. 

„Mes negalime sustabdyti maitinimo vaikams vien todėl, kad nutrūko ugdymas. Signalų dar negirdėjome, kad kažkas labai jo trūktų maisto, jei taip bus – skelbsime viešai, tokia situacija neturėtų susidaryti“, – kalbėjo A. Adomavičienė. 

REKLAMA

Ją neramina ir paramos skurstantiesiems sistema, nes pagalbą gauna tikrai ne visi, kuriems jos reikia ir nežinia, kiek jų miegoti eina alkani. 

„Lietuvoje skursta 23 proc. gyventojų, o vienokią ar kitokią paramą gauna vos 2,5 proc. Žinoma, dalis yra pensijų gavėjai, yra įvairi paletė, bet vistiek, kiek yra skurstančių ir kiek iš jų gauna paramą, atotrūkis – labai nemenkas. Paramos sistema pas mus remiasi taupymu ir žmonių bauginimu, kad jie yra piknaudžiautojai.

Dabar paramos sistemą užguls dar didesnis krūvis, atsiras daugiau ilgalaikių bedarbių ir kai kuriems iš jų bus be galo sunku gauti paramą. Šią sistemą reiktų keisti, atlaisvinti, ypatingai ekstremalios situacijos metu, kad žmonės neliktų be nieko“, – svarstė A. A. Adomavičienė. 

Žmonės, patiriantys skurdą ir nuolatinį stresą, yra imlūs virusams, nes jų imuninė sistema – nusilpusi. O jei žmonės neturi ką valgyti, tai gali paskatinti ir nusikalstamumo augimą. 

„Lietuvoje įsivaizduojama, kad pinigai išleisti paramai nueina veltui. Bet tai – netiesa, viskas nueina į vidinį vartojimą, viskas grįžta. Žmonės juk perka maistą, moka mokesčius. Šioje vietoje tikrai reikia lanksčiau spręsti šiuos dalykus“, – sakė specialistė. 

tai
2020-03-24 06:47:39
ne problema , pasekmė. Nuo kada miestas maitina kaimą? prie maisto davinių ar pridedate bent sėklų ir pamokote kaip sukasti lysvė ir pasėti daržoves, kurias galima bus valdyti po mėnesio ir užtikrinta vitaminų, taip vadinama, bombą, ar atvežėte bent viščiukų -auginimui? . Nes pasižiūrėjus Tv reportažus apie kaimiškuose gyvenvietėse gyventis socialiai remtini aplink namus žemė kastuvo nematė dešimtmečius. Klausimas kam tai naudinga, kas iš to lobsta , kad vaikams kurių vyriausiam 18 metų? Ar neprašo paramos priedo prie atvežamo maisto bent sėklų? absurdas., ar tai palaikymas potencialių rinkėjų ateičiai? ir dar viena" profesionalų" valdžia,? tai esant tokiems rinkėjams tokių "profesionalų" dar bus ne viena kadencija, todėl žurnalistai, besirūpindami reportažais užduokite klausimą net vaikams, jų tėvams būtinai kaip pasiruošė sėjai ir apžiūrėkite kaip atrodo praeitų metų lysvės, o gal esere "profesionalų" ruporai, kuriems reikalingas verslas už gailestingų tautiečių surinktus pinigus užauginti dar vieną socialiai remtiną kartą?

Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Grigorij 2020-03-28 18:41:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip, vyksta zmogiskumo isbandymas. Nes elementari "racionali" logika vercia zudyti atvykstancius is uzsienio lietuvius, kaip uzkrato vezejus, "parazitus" pensininkus, neigaliuosius, skurstancius, kad pinigu uztektu darbsciam jaunimui. ES salyse, kur itin siaucia koronavirusas, truksta plauciu ventilavimo aparaturos, vyresnio amziaus zmoniu prie tu aparatu nejungia, pasmerkiant juos mirciai, suteikiant sansu jauniems... Socialdarvinizmas. Kaip 1941 lietuviu draugystei su Hitleriu trukde SAVO beginkliu zydu egzistavimas. BET. Ar ne to norejo lietuviai, "issilaisvinant" nuo "okupanto", valstybines nuosavybes, LTSR laiku DK, atsikratant "kolchozu", kad landsberginiu, gentvilu ir s*kmasiu laimei socializmo, valstybes, jos kontroles, itakos ir reguliavimo butu kuo maziau. Kad butu galima daugiau uzdirbti, neislaikyti "lodyriu". Sveikinu: savo pasieket! Valstybes dabar tapo per mazai, ji savo socialiniu isipareigojimu pilieciams fiziskai atlikti nebegali. Nors gandragalviai kazkokio siaudo griebiasi. O dar jurates vazgauskaites ragina su "Rusu" ir "Baltarusiu" vis stipriau kovoti, paskutiniais grasiais serti NATO, islaikyti "Independence", zudant RU, NVS saliu tranzita, dusinant Versla ir ZU pelnytom RU kontrsankcijom. Dar ir TSRS laiku juodinimu sekmingai uzsiiminejat. Juratele, manau, Jums pats laikas rauti plaukus, ir dauzytis galva i siena. Bent LABAI gerai, kad, pagaliau, susimastet apie silpsniausiu, pazeidziamiausiu zmoniu likima! Gal, laikui begant, kazkiek susiprotesit.   ATSAKYTI
tinginiams 2020-03-28 13:35:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tokius atsiprasant 'tevus' butina sterilizuot   ATSAKYTI
Kristina 2020-03-24 14:27:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Valdzia Kalta bet uz Ka daro su negalia zmonem ir Ka daro senukams ligoniukams ir vaikams dievas baudzia ir nubaus    ATSAKYTI
:) 2020-03-28 13:31:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
isiblaivyk kiaule  
Kardas 2020-03-24 10:18:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vyksta atranka   ATSAKYTI
ingai 2020-03-24 09:41:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
neaukokit, jei jums gaila. yra ir geru zmoniu, tie paaukos. o skupi niekada nieko kitiem neduoda   ATSAKYTI
Pasaulio galas 2020-03-24 09:32:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pas mus viskas aukštyn kojom, šnapso ir alučio yra už ką nusipirkti, o ant užkandėlės paaukokit , kur mes gyvenam ir kur valdžia žiūri ??? Žviegdami poniukai iš blogo gyvenimo važinėja po užsienius , mum ubagams lauktuvių KORONA parveža , ir turim aukoti kad jų milijonai nesumenktų !!! Pasaulio pabaiga !?   ATSAKYTI
O 2020-03-24 09:00:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
aš jau pensininkė. Teturiu 10 arų, kur stovi ir namas ir ūkinis. Bet aplink žemės man pilnai pakanka. Pas mane jau ant palangės jau auga : pomidorai, paprikos, gėlių daigeliai. Kas tiems, gyvenantiems kaimuose, su būriu vaiku neleidžia užsiauginti vaisių uogų, daržovių ir užsikoncervuoti. Aš pasigaminu viską : uogienes, obuoliai rūsyje dar yra, tomatas, konservuoti agurkai , pomidorai ir t.t. Pas juos, kiek mačiau per TV aplink pastatus plyni laukai. Užsiauginti pinigų nereikia. Net ir sėkla gali pats pasirūpinti. Tinginiai, tik ir laukia, kada kas ką duos, vaikų prisidirbę. Ši ponia visada varo ant esamos valdžios. Manau prasidės puolimas...   ATSAKYTI
Snieguolė 2020-03-24 11:24:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gerai kad jau pastavę taip garai tai nereiškia ,kad visi taip turį turėt tuoj savo durną nuomonę reiški!  
Snieguolei 2020-03-25 16:39:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dirb eik valkata! Sodink augink ir turėsi. Bet elgetauti patogiau... Rašyt net nemoki. Matosi kas per fruktas.   
ToSnieguolei 2020-03-28 15:31:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mauci, boba! Aik santuokines pareigos atlikti. Vyras isprotes :uzdarytas, pas meiluze nulekti negali, o tu juk tingi savo krepsa pajudinti.  
milda 2020-03-24 08:25:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai jau jei taip gaila tu zmoniu tai nueikit isvirkit to silto maisto nedejave dabar siulosi savanoriai ka sunku isvirti jus iprate visi dejuoti ir gauti vietoj to kad pajudintumet uzpakalius ir dirbutumet is tikruju onelaugdami visada pagalbos    ATSAKYTI
Inga 2020-03-24 07:56:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šitų vaikų tėvai gauna didžiulius pinigus, maisto banko davinius, yra mamos lai gamina, gana kitiems už jas viską daryti. Žiūriu įrašą ir piktos ima, kokie žmonės ateina maisto , tai tie kurie dirbti tingi o pašalpas gauna. O mes turime tokiems aukoti?

   ATSAKYTI
tai 2020-03-24 06:47:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ne problema , pasekmė. Nuo kada miestas maitina kaimą? prie maisto davinių ar pridedate bent sėklų ir pamokote kaip sukasti lysvė ir pasėti daržoves, kurias galima bus valdyti po mėnesio ir užtikrinta vitaminų, taip vadinama, bombą, ar atvežėte bent viščiukų -auginimui? . Nes pasižiūrėjus Tv reportažus apie kaimiškuose gyvenvietėse gyventis socialiai remtini aplink namus žemė kastuvo nematė dešimtmečius. Klausimas kam tai naudinga, kas iš to lobsta , kad vaikams kurių vyriausiam 18 metų? Ar neprašo paramos priedo prie atvežamo maisto bent sėklų? absurdas., ar tai palaikymas potencialių rinkėjų ateičiai? ir dar viena" profesionalų" valdžia,? tai esant tokiems rinkėjams tokių "profesionalų" dar bus ne viena kadencija, todėl žurnalistai, besirūpindami reportažais užduokite klausimą net vaikams, jų tėvams būtinai kaip pasiruošė sėjai ir apžiūrėkite kaip atrodo praeitų metų lysvės, o gal esere "profesionalų" ruporai, kuriems reikalingas verslas už gailestingų tautiečių surinktus pinigus užauginti dar vieną socialiai remtiną kartą?

   ATSAKYTI

Top Video

Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
REKLAMA
Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šiandien Lietuvoje patvirtinta vienuolikta mirtis nuo koronaviruso (COVID-19). Žmogus buvo gydomas Kauno klinikinėje ...
Ramunės gyvenimo Australijoje akimirkos (nuotr. asm. archyvo)
Australijoje daugiau kaip pusmetį studijavusiai 20-metei Ramunei Vilkoitytei buvo likę kiek daugiau kaip du mėnesiai iki išsvajotų atostogų po šią egzotišką šalį. Bet visus ...
Mobilus patikros punktai Vilniuje (fotodiena.lt nuotr.)
Nors koronavirusas ne tik šimtus tautiečių guldo į ligos patalą, bet ir toliau šienauja gyvybes, sveikatos apsaugos ministras užsimojo sumažinti tyrimų apimtis. Vilniuje ir ...
Remigijus Šimašius su žmona (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius šeštadienio vakarą tiesioginėje „Facebook“ transliacijoje papasakojo, kad penktadienį žmonai Agnei pakilo temperatūra, bet vėliau ...
Vilkaviškiečiui kurti stebuklus netrukdo ir 30 metų negalios sukaustyta apatinė kūno dalis (nuotr. stop kadras)
Vienam vilkaviškiečiui ištvermės, jėgų ir kantrybės galėtų pavydėti daugelis. Vyras jau 30 metų nepasikelia iš lovos – apatinė kūno dalis sukaustyta negalios. Tačiau ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų