Estijoje užsikrėtusiųjų koronavirusu padaugėjo iki 205

Estijoje iki pirmadienio ryto koronavirusas buvo diagnozuotas 205 žmonėms, tačiau tikrasis infekuotųjų skaičius veikiausiai yra didesnis, pranešė Estijos sveikatos apsaugos valdyba.

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Nuo sausio 31 dienos Estijoje iš viso buvo atlikti 1 187 tyrimai dėl koronaviruso sukeliamos ligos COVID-19.

Atsižvelgiant į viruso plitimą šalies viduje, užkrėstųjų skaičius turėtų būti didesnis, savo pranešime perspėjo Valdyba.

Dauguma susirgusių pacientų turi lengvus simptomus. Remiantis dabartine informacija, Estijoje vidutinis sergantysis yra pusamžis žmogus, o užsikrėtimo mastas tarp vyrų ir moterų nesiskiria. Tarp infekuotųjų yra nedaug vaikų ir pagyvenusių žmonių.

Greitosios medicinos pagalbos tarnyba daugiausiai dėmesio skiria žmonėms, turintiems sunkių ligos simptomų.

Šiuo metu Estija stengiasi užkirsti kelią viruso plitimui tarp pažeidžiamų grupių, tokių kaip senjorai ir lėtinėmis ligomis sergantys žmonės. Daug dėmesio skiriama ir gyventojų informavimui apie epidemiją.

Pasak estų pareigūnų, su didžiausia rizika susiduria vyresni nei 60 metų žmonės, todėl jie raginami esant galimybei dirbti nuotoliniu būdu ir vengti susibūrimų bei kontakto su sergančiais žmonėmis, įskaitant vaikus. Pažymima, kad vaikams koronavirusas paprastai pasireiškia lengva forma, tačiau jie kelia didelį užkrėtimo pavojų pagyvenusiems artimiesiems.

Pirmadienį šalyje pradėjo veikti nemokama pagalbos linija, kur žmonės gali gauti atsakymus į daugumą klausimų, susijusių su koronavirusu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų