Skolos dėl alimentų: nuo vaikų sprukę tėvai įsiskolina ir po 40 tūkst. eurų

Nuo alimentų sprunkantys tėvai valstybei vidutiniškai skolingi po 4,3 tūkst. eurų, o didžiausios vieno asmens skolos už nemokėtus alimentus siekia ir 30–41,5 tūkst. eurų. Nors skolininkų pamažu mažėja, jų skola atžaloms tik auga.

Pernai „Sodrai“ perėmus administruoti Vaikų išlaikymo fondą, šis per dešimt metų jau buvo sukaupęs 144 mln. eurų skolą iš 38 tūkst. alimentų piktybiškai nemokėjusių skolininkų.

Skola asmeniui – iki 41,5 tūkst. eurų

Nors skolininkų skaičius per beveik dvejus metus sumažėjo tūkstančiu, bendra jų skola išaugo iki 160 mln. eurų, portalą tv3.lt informavo „Sodra“. 

Šiuo metu vaiko išlaikymo išmokas iš „Sodros“ gauna apie 21 tūkst. vaikų, jiems kas mėnesį išmokama daugiau kaip 1,3 mln. eurų. „Sodrai“ turi skolas ir išmokėti, ir išieškoti.

Vidutinė asmens skola fondui yra apie 4,3 tūkst. eurų, o didžiausios skolos siekia net 30–41,5 tūkst. eurų.

„Fondo skolininkų ieškoma Lietuvoje ir užsienyje per įvairius registrus, siunčiami raginimai susimokėti skolas, teikiami vykdyti mokėjimo nurodymai kredito, mokėjimo ir elektroninių pinigų įstaigai, vykdomas išieškojimo perdavimas skolininko darbdaviui, pensijos, stipendijos ar pašalpos mokėtojui arba antstoliams. Išieškojimo perdavimas antstoliams sudaro apie 16 tūkst. atvejų per metus“, – atsakyme tv3.lt rašė „Sodra“.

Skolininkai visų pirma raginami geranoriškai sumokėti susidariusias skolas – jie gali sudaryti skolos grąžinimo sutartį, skola gali būti išdėstoma dalimis. Nuo 2018 m. pradžios skolos išdėstymo dalimis ir grąžinimo sutartys sudarytos su 1,5 tūkst. skolininkų (iš viso dėl 5 mln. eurų skolų).

Vaikų išlaikymo išmoka vienam vaikui per mėnesį negali būti didesnė nei 68,4 eurai (1,8 bazinės socialinės išmokos dydžio, galiojusio mėnesį, už kurį mokama išmoka).

Griežtins tvarką

Portalas tv3.lt jau rašė, kad Seime ieškoma būdų griežtinti skolų išieškojimo iš piktybiškai alimentų nemokančių tėvų tvarką.

REKLAMA

Šiemet iš skolininkų išieškota beveik 4 mln. eurų. Nors išieškotų skolų vertė 2019 m. dukart didesnė nei 2018 m., tačiau išieškotos sumos neprilygsta toms išlaidoms, kurios patiriamos išmokant naujas išmokas.

Ketindamas mažinti „Sodros“ išlaidas ateityje bei motyvuoti skolininkus grąžinti susidariusias skolas, Socialinių reikalų ir darbo komitetas ketina griežtinti skolų išieškojimo tvarką alimentų nemokantiems tėvams. Komitetas, atsižvelgdamas į išdėstytas problemas, klausimą dėl Vaikų išlaikymo išmokų įstatymo tobulinimo ketina svarstyti Šeimos ir vaiko gerovės pakomitetyje.

Informaciją apie vaiko išlaikymo išmokų skyrimą ir mokėjimą rasite „Sodros“ interneto svetainės skiltyje „Noriu gauti vaiko išlaikymo išmoką“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų