Netikėtas Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios klebono ir Ukmergės dekano pabėgimas iš kunigystės sukėlė skandalą ne tik dvasininkų luome, bet prabudino ir savivaldybės vadovus. Tik dabar jie apsižiūrėjo, jog bažnyčia vaikų lopšelio-darželio patalpomis dešimt metų naudojosi be nuomos sutarties, o pastaruoju metu net nemokėjo komunalinių mokesčių.

Vikaras V. Šidlauskas aprodė bažnyčios rūsį (nuotr. Ukmergės žinios)

Vikaras V. Šidlauskas aprodė bažnyčios rūsį (nuotr. Ukmergės žinios)

Gruodžio 1-ąją Ukmergės Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje šv. Mišias aukos naujai paskirtas klebonas ir dekanas, buvęs Žeimių ir Kulvos (Jonavos r.) bažnyčios klebonas Raimundas Kazaitis.

Tačiau kitapus kelio, netoli bažnyčios, esančio vaikų lopšelio-darželio „Žiogelis“ patalpose, kur įsikūręs dekanatas ir yra įrengti du butai kunigams, įkurtuvėmis nekvepia. Naujasis klebonas ir dekanas čia negyvens. Nebeliks čia ir dekanato.

Leis peržiemoti

Kai vyskupas Žeimių ir Kulvos kleboną R. Kazaitį paskyrė dekanu, šis tuojau pat išskubėjo į Ukmergės savivaldybę.

Lankėsi ten du kartus – lapkričio 7-ąją ir lapkričio 13-ąją.

Netruko pasklisti žinia, jog naujasis dekanas Ukmergėje neturi, kur gyventi. Savivaldybė atsiima vaikų lopšelio-darželio „Žiogelis“ patalpas, kuriose gyveno dekano pirmtakas V. Bartkus. Iš vaikų lopšelio-darželio patalpų savivaldybė pasiryžo iki Naujųjų Metų iškraustyti ir jose dar esantį dekanatą bei gyvenantį vikarą.

REKLAMA

Ši žinia vikarui Valdui Šidlauskui buvo kaip perkūnas iš giedro dangaus. Adventas ant nosies, o jis lieka be namų. „Apie tai, kad reikės apleisti šias patalpas, man niekas anksčiau nesakė, o dabar turiu skubiai iš jų išsikelti“, – „Ukmergės žinioms“ kalbėjo sunerimęs vikaras.

Tai, kad negyvens savo pirmtako bute, mums patvirtino ir naujasis dekanas. Gyvens privačiame bute. O dėl vikaro būsto ir dekanato patalpų savivaldybėje jis pabandė pasiderėti. „Sutarėme, kad naudotis jomis ji leis dar iki pavasario, gegužės mėnesio“, – sakė naujasis dekanas R. Kazaitis.

To, kad naujojo dekano paprašė atlaisvinti vaikų lopšelio-darželio „Žiogelis“ patalpas, neslėpė ir Ukmergės savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas. „Susitikimo metu kalbėta, kad dekanatas lopšelio-darželio patalpose dar peržiemos, o jau kitų metų pavasarį persikraustys į kitą vietą“, – jo atsakymą perdavė savivaldybės viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Zimblienė.

Reikės vaikams

Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios vikaras V. Šidlauskas mielai sutiko „Ukmergės žinioms“ parodyti vaikų lopšelio-darželio „Žiogelis“ patalpas, kuriomis iki šiol naudojosi bažnyčia.

Pirmajame jų aukšte įsikūrusi dekanato raštinė, šalia – dvi erdvios salės tikinčiųjų užsiėmimams, antrajame – du butai dvasininkams.

Kitapus sienos krykštauja vaikai. Ten – vaikų lopšelis-darželis. Viena pastato pusė – maždaug 330 kv. metrų jo ploto – bažnyčios, kita – vaikų.

Savivaldybė, kaip mus informavo jos administracijos direktorius, patalpas iš bažnyčios nutarė atsiimti todėl, kad jų ėmė stigti vaikams. „Dekanato patalpose tilptų trys ikimokyklinukų grupės“, – apskaičiavo savivaldybės atstovai.

REKLAMA

Tačiau paklaustas, kiek vaikų laukia lopšelio-darželio ir jo negauna, Ukmergės savivaldybės administracijos direktorius atsakė, jog tokių šiuo metu nėra. „Šiuo metu eilės į vaikų darželį nėra, tačiau visos grupės darželiuose yra užpildytos“, – paaiškino jis.

Dešimt metų – be sutarties

Bažnyčia savavališkai vaikų patalpų neužėmė. Su ja, tiksliau su jos viešąja įstaiga „Ukmergės tvirta šeima“, Ukmergės savivaldybės administracija 2005 metais buvo pasirašiusi nuomos sutartį. 99 metams. Savivaldybės administracija ją vadina neterminuota.

Bažnyčią į vaikų lopšelį-darželį įleido ne šiandieninė savivaldybės administracija. Jos direktoriumi tuomet dirbo dabartinis Seimo narys Juozas Varžgalys. „Klebonija buvo sukrypusi, o darželyje buvo įsikūręs kovų klubas. Tą iškėlėm ir davėm patalpas bažnyčiai“, – prisimena jis.

Paklaustas, kodėl jas skyrė visam gyvenimui, Seimo narys atsakė, jog tuomet niekas dėl darželio pretenzijų nekėlė. Bet vėliau – 2009 metais – ši neterminuota nuomos sutartis buvo nutraukta. Jei jau kartą stogas duotas – nesvarbu kam – žmogui ar bažnyčiai, taip paprastai jis į gatvę neišmetamas.

Savivaldybė prasitarė, jog nutraukiant nuomos sutartį būta abiejų šalių susitarimo. Tačiau koks jis, pasakyti negali. „Jeigu ir buvo, tai jis kur nors archyvuose“, – redakcijai parašė D. Varnas. Be to, pridūrė jis, tuomet savivaldybėje jis nedirbo.

Vaikų lopšelio-darželio „Žiogelis“ direktorė Birutė Jucevičienė, kuri ir tuomet darželyje dirbo, sako, jog sutartis buvo nutraukta dėl jų pastato renovacijos. Tačiau ir renovacijos metu, ir po jos nei dekanatas, nei dvasininkai niekur iš lopšelio-darželio pastato neišėjo. Gyveno kaip gyvenę, tik jau be sutarties. Dešimt metų savivaldybės turtu naudojosi neturėdami tam teisės. Ir niekas savivaldybėje to nematė.

REKLAMA

Liko skolinga

Tiesa, savivaldybės administracijos direktoriaus D. Varno teigimu, bažnyčia mokėjo komunalinius mokesčius. Mokėjo ir mėnesinį nuomos mokestį. 40 eurų ir 59 centus. Už 330 kv. metrų plotą. O pastaruoju metu nustojo mokėti ir tą. Pusę metų nemokėjo. Ir liko skolinga 370 eurų.

Paklaustas, kas dabar tas skolas padengs, savivaldybės administracijos direktorius atsakė, jog tikimasi, kad tą padarys bažnyčia.

Vargu. „Ukmergės žinios“ jau rašė, kad buvęs bažnyčios klebonas ir dekanas V. Bartkus, kuriam esant tos skolos susikaupė, iš bažnyčios ir iš kunigystės pabėgo. Bėgdamas su savimi pasiėmė viską, ką tik galėjo pasiimti. Susikrovė ne tik savo asmeninius daiktus, bet ir baldus. Net dujinę viryklę išardė. Net židinį išlupo iš kampo. Paliko plikas buto sienas.

„Ar tiesa, kad išsinešė ir bažnyčios kasą?“ – paklausėme vikarą V. Šidlauską. „Nepaliko nė cento“, – slėpti negali kunigas.

Kelsis į rūsį

Negalima pasakyti, kad ši Ukmergės bažnyčia neturi savo patalpų. Antai, prie jos prisišliejusi stovi senoji klebonija. Tačiau ji taip apleista, kad tinka nebent tik neklaužadoms paaugliams. Jie ir braižosi aplink. Įsibrauna ir į šventorių. Primėto cigarečių nuorūkų ir kai ko daugiau. Vikaras guodėsi, jog ne kartą buvo išdaužyti bažnyčios langai, durys.

Jei maldos namai iki šiol nesugebėjo suremontuoti savo klebonijos, juolab to nepadarys dabar, kai jos kasoje, pasak vikaro, neliko nė cento.

Tai kur išaušus pavasariui dėsis dekanatas?

„Mūsų žiniomis, Ukmergės dekanatas planuoja įsikurti Ukmergės Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios rūsyje“, – informavo mus Ukmergės savivaldybė. Bažnyčios vikaras V. Šidlauskas sutinka mums parodyti ir jį. Tai – neblogos patalpos. Yra sienos, grindys, lubos. Nėra tik šildymo įrenginių.

REKLAMA

Už šias patalpas bažnyčia turėtų būti dėkinga nūnai šventoriuje besiilsiančiam šviesios atminties monsinjorui Jurgiui Užusieniui – tą rūsį sovietmečiu jis įrengė slapčiomis. Dabar – vis šiokia tokia išeitis: dekanatas gali čia įsikurti. O kur įsikurs vikaras? Kunigas juk – irgi žmogus.

„Surasime jam, kur gyventi“, – pažadėjo naujasis Ukmergės bažnyčios klebonas ir dekanas R. Kazaitis.

Teksto autorė: Aldona Kvedarienė.

DEmokratija
2019-12-07 12:18:37
Paprasti žmonės religijoje mato tiesą, išmintingieji melą, o valdantieji naudą. - Seneka.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Na 2019-12-14 10:30:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pagal straipsnio pavadinimą išeina, kad “pabėgo” jau ne vienas, o keli kunigai. Ech jūs žurnalistai... Labiausiai skandalus pučiate ir drebinti norite jūs, o ne Ukmergė.   ATSAKYTI
Jurgita 2019-12-11 21:55:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Po Ukmergės Petro ir Povilo bažnyčia esanti salė turi laiptus į zakrastija.Toje salėje prieš 18 metų vyko katechezė.Ir salė tikrai buvo šilta.Laidotuvių metu žmonės 200 eu duoda.Ruošimai santuokai 150 eu kainuodavo sutuoktiniams   ATSAKYTI
Lina 2019-12-11 15:33:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Pakelkite dar Vilniaus bažnytinio tribunolo pinigų prievartavimą iš pasauliečių, melą, savivaliavimą, vienas kito dangstymą. Dievas ir bažnyčia neturi nieko bendro.   ATSAKYTI
Jurgita 2019-12-09 20:30:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Ukmerges Petro ir Povilo bažnyčia turi ir pastoracinę tarybą.Ir pastoracinei tarybai buvo liepta tylėti? Ramutė Sakalauskienė ir Sigita Žiedelienė Ukmergės dekanate pasirašydavo tikybos mokytojų kanoninių siuntimų anketes.Jei šie žmonės dirbo 10 metų be etato Ukmergė dekanato centre ir be darbuotojo pažymėjimo su pareigybe kaip tą galėdavo juridiškai daryti?   ATSAKYTI
Jurgita 2019-12-09 20:22:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
2006 baigiau VPU KTK.Norėjau dirbti su Kabašinsku ir Bartkumi, bet Ramutės Sakalauskienės giminė buvo referente įdarbinta... .Su kokiu išsilavinimu? Tylėk ir nesikišk sakė tikybos mokytojų metodinio pirmininkė Sigita Žiedelienė.Kas tyli tas patinka.Kodėl reikia tylėti nesupratau.   ATSAKYTI
Jolanta 2019-12-08 17:53:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Nesu davatka bet su kunigu iš Žeimių esu bendravus,tai tiesiog labai padorus kaip žmogus ne tik kaip kunigas.Iš Kauno specialiai jo pamokslų klausyt atvyksta žmonės nes siela atsigauna iš dušios kalba o ne valdiškai.Beje politikų negarbina iš sakyklos.Laikas parodis,žmonės pamils ir parapijiečiai džiaugsis.O Žeimiai gailėdami išleido   ATSAKYTI
Aldona 2019-12-07 17:33:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai gaila, kad iškėlė Žeimių kleboną. Nuostabus Žmogus, atsidavęs visa širdimi tikėjimui, sąžiningas ir nuoširdus. UKMERGIŠKIAI - saugokit ir melskitės kad jūsų parapijoj tarnautų ilgai. Gerb. DEKANUI- sveikatos linkiu.    ATSAKYTI
rimas 2019-12-07 15:46:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
ty gi banditas volodia sake-opiumas liaudziai,uz tai isplese rusyno baznycias ir traukiniais i amerika zydams....   ATSAKYTI
Ale va 2019-12-07 13:36:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Neprigulnoj Lietuvoj dvasininkai nebus skriaudžiami ir toliau klęstės.   ATSAKYTI
Antanas 2019-12-07 12:36:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Rasoma, kad baznycios rusys buvo irengtas sovietmeciu ir turime buti dekingi gerbiamam amzina atilsi dekanui Uzusieniui. As tuo metu buvau komiteto pirmininku ir noriu pasakyti, kad gerbiu Uzusienio nuopelnus del laidojimo sales irengimo ir rusio sutvarkymo, bet slapta rusys buvo iskastas amzinatilsi dekano Danylos. Ta as galiu patvirtinti atsakingai, nes as asmeniskai ta rusi kasiau. Todel teikiant tokia informacija, butina ta zinoti tiksliai.   ATSAKYTI
Shjshshsjshsusgsgsgsggsuegeųeheūehhehwuw 2019-12-07 15:31:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Hwjwbsvajbwhehvaiebūheuhueheuehūsehūeųewbūwhwūwhųuehejejejwbuębędųgeūeheūeusųhwųwgwūeheiheiheiwuwūheūwheihwiwhebūwheūeehbe  
Erikas 2019-12-08 17:49:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
ŠIUOLAIKINIAMS DVASININKAMS GILJOTINA!!!  
Liuka 2019-12-07 12:34:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Bažnyčia turi daug privilegijų, bet mokesčių nemoka. Kodėl klebono ir vikaro problemomis rūpinasi pasauliečių institucijos, o ne Vyskupija? Kažkas čia ne taip. Gal klebonas už patalpas atsilygina agitavimu už tą ar kitą politiką? Gal, bet tokiu atveju, kodėl tie politikai lenda į savivaldybės kišenę, o ne patys atsiskaito su klebonu?   ATSAKYTI
nu jo 2019-12-07 20:53:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Liuka , atrodo, kažko nesuprato. Pasauliečių institucijos taip "rūpinas", kad nutraukė teisėtą terminuotą sutartį .Klebonas , manau, išgyvens ir rūsyje (prisiminkim pirmųjų krikščionių Katakombų laikus), bet pliurpti apie kažkokias savivaldybės kišenes yra gerokai per anksti.   
DEmokratija 2019-12-07 12:18:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Paprasti žmonės religijoje mato tiesą, išmintingieji melą, o valdantieji naudą. - Seneka.   ATSAKYTI
Tiesiog Moteris 2019-12-07 23:40:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ka jus rasote,man atrodo   
DV TIESA .NE AKLAM NE KURCIAM SIRDIMI SI 2019-12-08 16:13:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
TIESA NERA RELIGIJA. O DIEVAS YRA TIESA ATVIRKCIA PAS SETONA IR KA TIPO TA RELIGIJA NEISMINTINGA NEGUDRI NESUKTA KAD KVAILINT NAIVIA PAPRASTA LIAUDI. O(PARASYTA SV RASTE DV.ZD TIK TIESA). Tegul patys paprasti zmones skaito (senai laikais skaite.bet buvo zudomi.kas i Katalikybe nenorejo)..ir supras tiesa Dievo.o ne religijos tatekizmo tiesa .religijos sistema.susijus su politika. Del pinigu jie ir nepasidalina. O atsakomybes nieks(ne gejai,ne tvirkintojai ,ne tt. Nes patys saves neteis SAVO TEIS.TEISMA.TURINTYS. )tai ten taip sukurste Jezu ant kryziaus.o garbinabmarijos kulta.lyg dieva. )   
Erikas 2019-12-08 17:54:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
NORMALUS ŽMOGUS TIKI SAVIMI, PADĖT GALI TIK PATS SAU,PALAIKYT GALI KAŽKAS,TIK NE KAŽKOKIA MISTIKA.  

Top Video

Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
DABAR RODOMA
Milijonus sužavėjo gudrybė, padėsianti nulupti virtą kiaušinį akimirksniu
REKLAMA
Seimas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Seimas supaprastino grupės ieškinio, kai į teismą dėl tų pačių reikalavimų kreipiasi grupė asmenų, tvarką. Teikdami grupės ieškinį ieškovai neprivalės motyvuoti, ...
Kolūkiai (Wikimedia.org)
Nuo visiško bado iki kolūkių milijonierių, kelias į „kolūkietišką rojų“ Lietuvoje nebuvo lengvas, nebuvo jis ir trumpas. Kolūkių nebėra jau tris dešimtmečius, bet keršto ...
Oro uoste (Tomas Lukšys/Fotobankas)
Sekamdienį ryte į Egiptą turėjęs išskristi Lietuvos oro linijų bendrovės „GetJet“ lėktuvas galiausiai buvo priverstas apsisukti ir dėl techninių gedimų grįžti ...
Sūnaus ir motinos konfliktas: netiki, kad augina savo sūnų
Jaunas vyras kreipėsi į „TV Pagalbą“, nes visiems jo santykiams su moterimis kenkia ir trukdo mama, kuri dar ir neleidžia vesti. Eligijaus mama sako, kad sūnaus mylimoji tikra ...
Aurelijus Veryga (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Seimas įteisino alternatyviąją mediciną. Šią savaitę parlamentas priėmė Papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros įstatymą. Alternatyvi medicina įteisinta ne ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
DABAR RODOMA
Milijonus sužavėjo gudrybė, padėsianti nulupti virtą kiaušinį akimirksniu
Sprogimas netoli Elektrėnų – sugriuvo namas, yra sužeistų
DABAR RODOMA
Sprogimas netoli Elektrėnų – sugriuvo namas, yra sužeistų
DABAR RODOMA
Elgesys pašiurpino – Šiauliuose rado pakartą šunį
DABAR RODOMA
Nelaimė Kaune – vyrą partrenkė, kol taisė automobilį šalikelėje
DABAR RODOMA
„Peugeot“ salto sostinėje: atsitrenkęs į stulpą vertėsi aukštielninkas
DABAR RODOMA
Krauju paženklintas vakaras Šiaulių rajone: BMW vairuotojas apie partrenktą žmogų suprato ne iš karto
DABAR RODOMA
Krauju paženklintas vakaras Šiaulių rajone – BMW vairuotojas mirtinai partrenkė žmogų
DABAR RODOMA
Rasta vieta Garliavoje, kur slepiant žiaurų nusikaltimą užkasta auka
DABAR RODOMA
Policija apie ieškomos mergaitės bylą: įvykis buvo, pagrobimo – ne
DABAR RODOMA
Pareiškus įtarimus prabilo „Grigeo Klaipėda“ generalinis direktorius
DABAR RODOMA
Prabilo ir į kariuomenę pašaukta Londone gyvenanti Zofija
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų