Trūko ir dėstytojų kantrybė: dalina aukštojo mokslo „diplomus“ veltui, ketina nustoti dirbti

Vilniaus universiteto (VU) rektorius Artūras Žukauskas praeiviams Vilniuje trečiadienį dalino šimtus aukštojo mokslo baigimo diplomų. Taip universitetas protestavo dėl per mažų Vyriausybės išlaidų aukštajam mokslui ir palaikydami netrukus vyksiantį pedagogų protestą.

19

VU savo protesto akciją pavadino „Diplomas už Ačių“, taip pašiepdami buvusios švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės pagarsėjusią rašybos klaidą rinkimų kampanijos lankstinukuose.

(19 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Dėstytojų protestas Diplomas už Ačių

Planuoja atostogauti

VU rektorius Vinco Kudirkos aikštėje Vilniuje su visomis regalijomis diplomus veltui dalino visiems norintiems. Jei Vyriausybė nesiims didinti finansavimo švietimui, A. Žukauskas žada, kad universiteto personalas išeis neterminuotų atostogų.

„Žmonės yra pervargę, jie gauna labai mažus atlyginimus, išsekę. Mes, kaip viešoji įstaiga, turime teisę bet kada skelbti poilsio dienas, tai poilsiausime, kiek reikia, kol nepailsėsime“, – tv3.lt kalbėjo rektorius A. Žukauskas.

Dėstytojai reikalauja, kad jiems ir neakademiniams darbuotojams augtų atlyginimai.

„Galų gale norime, kad valstybėje būtų įvesta tvarka, kad žmonės gautų atlyginimus pagal jų kompetenciją, atsakomybę ir darbo svarbą. Bet, kaip suprantame, mūsų darbas nelabai yra svarbus šitoje valstybėje“, – sakė rektorius.

Trečiadienio popietę A. Žukauskas susitiks su Vyriausybės atstovais, tačiau sako besitikintis išgirsti, kad „pinigų nėra“.

„Popierinis ministras (Algirdas Monkevičius – aut. past.) nežino, kaip pas jį ministerijoje švaistomos lėšos. Valstybės kontrolė yra užvertusi atskaitomis Seimą ir Vyriausybę, kad šimtai milijonų eurų pasideda į smėlį šitoje šalyje“, – kalbėjo A. Žukauskas.

Dar viena akcija

Taip pat trečiadienio popietę dėstytojų ir mokslininkų judėjimas Paskutinis Prioritetas organizuoja akciją „Nunešk Seimo nariui savo straipsnį“ taip parodant, kokie moksliniai tyrimai ir problemos turi sulaukti adekvataus valstybės dėmesio. 

REKLAMA

Pedagogai skelbia streiką

Portalas tv3.lt primena, kad dalis Lietuvos švietimo profsąjungų ketvirtadienį, lapkričio 28-ąją, nuo 8 val. iki 10 val., skelbia įspėjamąjį streiką, po kurio ketina rengti piketus prie Vyriausybės ir Finansų ministerijos. Prie šios akcijos jungiasi ir dalis universitetų.

Jei Vyriausybė pedagogų atlyginimams neskirs didesnio finansavimo, pedagogai ketina skelbti tikrąjį streiką.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius 2019 m. birželį kartu su dalimi pedagogų profesinių sąjungų pasirašė kolektyvinę sutartį dėl pedagogų atlyginimų didinimo 2020 metais.

Sutarta nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų pareiginės algos koeficientus sulyginti su bendrojo ugdymo mokytojų koeficientais, kartu visus koeficientus padidinant 10 procentų. Sutarta, kad iki 2025 m. pasiekti, kad mokytojų VDU sudarytų 130 proc. šalies VDU.

Numatytiems įsipareigojimams kitąmet reiktų papildomai skirti 117,6 mln. eurų, tačiau pirminiame valstybės biudžeto projekte numatyta skirti tik 55 mln. eurų. Tai įsiutino pedagogų profsąjungas, kurios pagrasino streiku, jei įsipareigojimai nebus įgyvendinti.

Ministras A. Monkevičius pripažino, kad kitų metų biudžete susitarimai su pedagogų profsąjungomis nėra iki galo įgyvendinti. Ministras žadėjo ieškoti daugiau lėšų, kad atlyginimų kilimas būtų spartesnis, bet suma vis tiek nepasiektų žadėtų 117 mln. eurų.

Vidutinis mokytojų atlyginimas šių metų antrąjį ketvirtį buvo 877 eurai „į rankas“, o dirbančiųjų aukštojo universitetinio mokslo srityje – 1071 euras, rodo Statistikos departamento duomenys.


Rašyti komentarą...
S
Sandra
2019-11-27 12:44:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pypiec Lietuvai... Mokytojai streikuoja... Pagaliau... Vezejai streikuoja... Pagaliau, Ukininkai streikuoja... Pagaliau... Gyventoju mazeja, tik ne SEIMAS, - SAUJALE ETATINIU IDIOTU MASTANCIU APIE SAVE. Gal tautieviams daeis, kad reikia sekti kaimynu latviu pavyzdziu ir grusti VISA SEIMA LAUK? Atsirado mt, keliautoju uz mokesciu moketoju pinigus, - sutve.
Atsakyti
-2

w
werner
2019-11-27 13:59:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Maža bėda .Nieko gero jie neišmokina ,tiek ,kiek reikia LT specialistų ,išmokins užsienio univerai ,kaip prie Smetonos ....Jie draskosi tik dėl savo interesų.
Atsakyti
0

V
Veronika
2019-11-27 12:39:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gana pedagogams ypatingai atsakingą darbą dirbti už vos ne pensijinio dydžio atlyginimus.
Aš pati dirbau pedagogų.darbą daugiau nei 30 m.ir gaunu vos ne skurdo pensiją.Dabar jaunimas daug sudėtingesnių problemų turintis,dėl išmaniųjų technol.naudojimosi ir aplinkos sąlygų ir sveikatos atsirandančių problemų dėl aplinkos veiksnių.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų