Po prieš kiek daugiau nei savaitę pasirodžiusių publikacijų apie neva nuslėptą virusinės žarnyno infekcijos protrūkį Kauno rajono Babtų gimnazijoje, į portalo redakciją kreipėsi tėvai, tvirtinantys, kad mokykla esą ne tik slėpė ligos protrūkį, bet ir pro pirštus žiūri į gimnazijoje bujojančias patyčias. Tėvų teigimu, dėl įtemptos psichologinės atmosferos vaikus jie priverti pasiimti iš mokyklos. Mokyklos direktorius gi tvirtino, kad į tokius atvejus visada reaguojama, tačiau dialogo siekti turėtų visos pusės. 

Moksleiviai (nuotr. Fotodiena.lt)

Moksleiviai (nuotr. Fotodiena.lt)

Redakcijai laišką parašiusi Inga (vardas pakeistas ir redakcijai žinomas – aut. past.) tvirtina, kad gimnazijoje ne tik daug patyčių tarp pačių moksleivių, bet nestinga psichologinio smurto tiek iš vadovybės, tiek mokytojų vyresnėse klasėse.

„Bijojau viešai apie tai kalbėti, nes mano vaikas dar mokėsi mokykloje. Taip pat draugės du vaikai ėjo. Savo vyresnį vaiką labai greitai pasiėmiau į kitą mokyklą, dabar jis važinėja mokytis į kitą rajoną, turime sunkumų ten nusigauti, bet atmosfera klasėje visiškai kitokia“, – dėstė moteris.

REKLAMA

Jos teigimu, patyčios Babtų gimnazijoje yra toleruotinas dalykas ir pagalbos suteikti niekas neskuba.

Moksleiviai

Moksleiviai

„Buvo tokia situacija: iš mano vaiko tyčiojosi klasiokai, jį pasikvietė mokyklos socialinė darbuotoja. Tai užuot padėjusi ji pasiūlė mano vaikui eiti pas psichologą, kad vaikas adekvačiai reaguotų į patyčias. Man net akys ant kaktos iššoko... Kaip tik buvau grįžusi iš užsienio, kai apie tai sužinojau, vaikas buvo puolęs į isteriją, sakė daugiau neisiąs į mokyklą“, – pasakojo ji. 

Moteris pasakojo, kad dar anksčiau įvykus vienam incidentui jos sūnus buvo ištardytas jai net nedalyvaujant.

„Su ašaromis nuvažiavau į mokyklą, vaikas prisipažino, kad kaltas. Po šio įvykio teko lankytis pas psichologą ir tik po kelių mėnesių išaiškėjo, kad net ne sūnus situacijoje buvo kaltas, o kitas berniukas, kuris apklausos metu tik stovėjo ir juokėsi. Ir kai psichologė išsiaiškino tai, pasakė direktoriui, jis net neatėjo atsiprašyti. Tokiu atveju jis pasielgė kaip smurtautojas ir vertė prisipažinti to, ko vaikai nepadarė“, – prisiminė moteris. 

Į Labūnavos pradinę mokyklą dar rugsėjo pabaigoje leisti ketvirtoką pradėjusi moteris sakė, kad dabar tenka važinėti 10 kilometrų vien dėl to, kad vaikas galėtų mokytis saugiai.

„Gal jis kiek ir lėtesnis, ilgiau galvoja, tačiau jam buvo užlaužiamos rankos, įžeidinėjama, grasinama. Bet pakeitus mokyklą sūnus jaučiasi visiškai kitaip, noriai į ją eina. Dar Babtų gimnazijoje liko du jo draugai, iš vieno jų irgi tyčiojamasi.

Kai direktoriui pasakiau, dėl ko pasiimu sūnų iš mokyklos, jis žadėjo tvarkyti situaciją. Kadangi pažįstu kitų moksleivių mamas, kai pasiteiravau, ar kas dėl to daroma, pasirodo, niekas nebuvo daroma, kad dingtų patyčios. Po savaitės buvo pasiimti dar keli vaikai dėl tų pačių patyčių“, – dėstė ji.

REKLAMA

Ingos tvirtinimu, vyresnėse klasėse vaikai jaučiasi psichologiškai spaudžiami mokytojų. 

„Pavyzdžiui, jei vaikas gabus kokiame dalyke, mokytoja liepia dalyvauti olimpiadoje, kitaip neves gero pažymio. Dėl to labai daug 11-tokų paliko šią mokyklą“, – sakė ji.

Kai tik Kėdainių rajone esanti Labūnavos mokykla patvirtino duodanti autobusiuką vaikams iki mokyklos atvykti, iš mokyklos išėjo ir kitos moters vaikas. 

Portalo tv3.lt pakalbinta moteris taip pat tvirtino, kad mokykloje klesti patyčios. Anot jos, dar problemą paaštrina tai, kad mokykloje mokosi daug moksleivių iš netoliese esančių vaikų globos namų.  

Direktorius: situacija ne ideali, bet ir ne prasta

Po kreipimosi į redakciją Inga ryžosi apie tai pranešti ir Kauno rajono savivaldybės švietimo skyriaus darbuotojams. 

Praėjus kelioms dienoms po to, kai šie apsilankė gimnazijoje, vienos iš pradinukų klasės tėvų komiteto narė informavo, kad ketvirtadienį įvyko pokalbis dėl patyčių 4b klasėje. Buvo pateikti klausimai, ar yra žinomi tyčiojimosi iš vaikų atvejai, ar buvo imtasi kažkokių priemonių.

„Telefonu susisiekus su didžiąja dalimi 4b klasės mokinių tėvų, susidūrusieji su patyčių atveju pasisakė, kad problemos sprendžiamos, kalbamasi su mokiniais ir mokinių tėvais. Esant poreikiui situacija analizuojama, vertinama ir sprendžiama su pagalbos mokiniui specialistų ir gimnazijos vadovų pagalba”, – taip trumpai situaciją komentavo viena mama.

Paklaustas apie šią situaciją ir kai kurių tėvų skundus, gimnazijos direktorius Vidas Mikalauskas tvirtino, kad psichologinė atmosfera – nuolat kintantis dalykas. 

REKLAMA

„Ją įvairiais metodais nuolat tyrinėjame, kasmet vykdome vidaus įsivertinimą gimnazijoje, užduodame klausimus sau patiems ir tėvams, mokiniams ir analizuojame. Dalis klausimų susiję ir su mikroklimatu“, – kalbėjo įstaigos vadovas.

Jo teigimu, gaunami signalai leidžia teigti, kad ta atmosfera gimnazijoje nėra tokia prasta. 

„Nesakau, kad ji ideali, bet tai nuolat kintantis dalykas. Džiaugiamės kiekviena mokinio išgyventa sėkme, tačiau ir liūdime drauge, kai patiriame nesėkmių, o jų irgi būna visokių. Ir tuos atvejus, apie kuriuos kalbate, irgi įvardinčiau kaip vienus iš tų nesėkmingų. Išties manau, kad turėjome šiuo klausimu daugiau dirbti su tėvais“, – sakė V. Mikalauskas.

Jo teigimu, kabant apie patyčias ne visada paprasta identifikuoti, ar jau yra kažkoks konfliktas, patyčios, ar tik juokavimas, kur šie dalykai persipina. 

Tėvai su vaikais

Tėvai su vaikais

„Šiuos dalykus dažniausiai išsiaiškinti galime tik kalbėdamiesi. Bandėme ir šiuo atveju pasiaiškinti, kokios priežastys, kodėl tas vaikas išeina. Mama sakė, kad iš vaiko tyčiojamasi, nėra sveika atmosfera klasėje. Sakau, eikime į dialogą, bet mama jau buvo apsisprendusi ir nenorėjo toliau plėtoti. Tai ką daryti, jei dialogas toliau nevystomas, nors iš patyčiomis kaltinamo vaiko išgirdome kitą nuomonę dėl šios situacijos?“ – kalbėjo gimnazijos direktorius.

Jis užtikrino, kad jei bet kokie signalai pasiekia mano ar kitų pedagogų ausis, dėl situacijos yra aiškinamasi. 

„Sutinku, gal kartais esu gana griežtas, net kategoriškas. Tačiau vaikų gimnazijoje virš 400, visi jie skirtingi ir informacijos kiekvieną dieną gauname visokios. Bet tikrai nebūna taip, kad tokios problemos iki mano ausų neprieitų, esu atviras tėvams ir bendraujantis. 

REKLAMA

Kaip tik dabar atlikta apklausa, jau pirmadienį (šiandien – aut. past.) turėtume turėti rezultatus ir tada susidarysime veiksmų planą, ką daryti“, – situaciją komentavo įstaigos vadovas.

Susiduriate su panašia situacija? Papasakokite mums.

TURI NUOTRAUKŲ AR VIDEO MEDŽIAGOS ŠIA TEMA?
Atsiųsk mums!
SIŲSTI

Dėkojame! Medžiaga sėkmingai išsiųsta redaktoriui.

Peržiūrėjus, ji bus patalpinta į straipsnį.

SIŲSTI
arba
PRIDĖTI
Klaida: nuotrauka, kurią bandote įkelti, užima per daug vietos ... (kažkas panašaus)
Įkelkite savo turimas nuotraukas ar video medžiagą ir nurodykite savo kontaktinius duomenis, kad prireikus galėtume su jumis susisiekti.
PUBLIKUOTI
PUBLIKUOTI

KĘSTUTIS
2019-10-28 11:05:49
Niekas nepasikeitė nuo sovietinių laikų , kaip toleravo smurtą p. direktorius dar sovietmečiu būdamas mokytoju ,taip toleruos ir toliau, pas tokius mentalitetas juk nesikeičia. P.S. Baigiau šią mokyklą 1983 m. mano sesės baigė kiek anksčiau , patirdavome iš V.Mikalausko ir psichologinį ir fizinį smurtą.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Mokinė 2019-11-07 09:17:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kodel jus stumiat ant lėvano, jis grazus ir geras mokytojas, mes su juo susirasinejom ir jis labai mandagus man buvo   ATSAKYTI
Mokinys 2019-11-07 09:17:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
wtf?  
nebe ryzas 2019-11-07 09:15:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pritariu, Levanas gaidys   ATSAKYTI
Lavanasas 2019-11-07 09:12:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Levanas apsirukes sedi stumia ir prota pisa
   ATSAKYTI
ryzikas 2019-11-07 09:11:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
levanas tai botas totalus, ka ir bepasakysi. zinot kode jo monitorius klaseje LG? nes LevanasGejus. dumbldoras.
dar maciau kad jis susirasineja su mazais vaikais   ATSAKYTI
Paskutinis komentaras 2019-11-03 21:34:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pliupalai. Tėvėlių,kurie nepatenkinti vaikučiai tikrai"pagerinti". Jie ar vienoj at kitoj mokykloje turės problemų. Kažkodėl apie vaikus kuriuos gimnazija puikiai paruošė tolimesniems mokslams aukštuosiuose mokyklose niekas ir nekalba   ATSAKYTI
Darius 2019-11-06 20:50:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
reik užgrūdinti tuos vaikus tikram pasauliui o ne juos lepinti. Suprasčiau jeigu jį daužytų. bet kai vadina nereikšmingais žodžiai tai nematau prasmės pereiti į kitą mokyklą   
Mokinė 2019-11-02 22:35:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu jūs chebra pavarot. Tai ko einat pas tą socialkę, jei ji nieko nedaro ir jūs bijot? Tai kas išsprendžia konfliktus, eilė net būna norint pasišnekėti. Einat adrenalino pasik raut? :-))   ATSAKYTI
:))) 2019-11-02 15:01:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Mokiausi šioje mokykloje. Galiu pasakyt tik tiek,kad direktoriui į fermą eiti dirbti, o ne su vaikais. :)) O socialiniai pedagogei reikia pačiai apsilankyt pas psichologus :)))) dauguma mokytojų turėtų skatinti bei motyvuoti mokinius,tačiau daro priešingai:))    ATSAKYTI
. 2019-11-02 16:58:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pritariu socialine tai kazkas baisaus teko ne karta pabendrauti sedi ir i nieka nereaguoja , o direktoriui manau jau metas i uztarnauta poilsi eiti.  
Linas 2019-11-02 18:00:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Linksminatės, smagu pliurpti nesamones. Net patys nesuprantat ką darot. Senos kažkokios nuoskaudos, dėl savo netinkamo elgesio. Socialinė ir direktorius stebukladariai išauklės jus ir jūsų tėvus. Smagu.  
[email protected] 2019-11-06 22:33:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jo aš ir mokiausi toj mokykloj tai tenai tokią nesąmonė nu žiauri mokyklą  
David 2019-10-31 02:00:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
tai jeigu debilu ar kuom nors pavadina tai čia niekis. nereikia parodyti silpnosios pusės. o čia tie tėveliai viską daro dėl tų vaikų,tai nesąmonė. vaikai nebus užgrūdinti tikram pasauliui. nes jis nėra pasaka. suprasčiau jeigu muša tai tada jau reikėtų kažką daryti. bet jeigu tik tai išvadina negražiai žodžiais tai čia nieko. ypač tokioj kaimo mokykloj.    ATSAKYTI
Vytas 2019-10-30 22:25:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Straipsnis tai apgailėtinas, vienos moterytės kliedesiai.Apskritai ar supranta kas nors to žodžio patyčios reikšmę.   ATSAKYTI
ryzikas 2019-11-07 09:09:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
levanas tai botas totalus, ka ir bepasakysi. zinot kode jo monitorius klaseje LG? nes LevanasGejus. dumbldoras   
Anzelmas Matutis 2019-10-30 20:54:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nx Anuliene stumia baisiai ten   ATSAKYTI
donce 2019-10-31 11:46:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
nu jo sita tai pavaro jai isvis su vaikais dirbt neleisciau tikra muzike kai prasizioja  
Kam 2019-11-06 18:55:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu grinai jie čia skundžiasi kad tarp vaikų patyčios vyksta o kai mokytoja Dovilė stumia tai siaubas aišku jinai sako kad ant prikolo čia bet vistiek kai jinai ten užvaro tai ir vaikams juokinga pasidaro ir kabinėjasi ir juokias kol tave ten mokytoja kolioja bet ir kokia jinai griežta ne duok dieve pamirši namuose darba tai reke tarsi žmogų nužudėi  
Samanta 2019-10-30 18:50:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ankščiau tai nieko nereikėjo, nebuvo kalbama apie patyčias, niekam nerūpėjo. O dabar, vaikai nespėja į autobusus ,nes reikia kalbėtis. Nors toje klasėje nėra patyčių. Kažkoks nesusipratimas. Reikėjo ankščiau susimąstyti apie patyčias.   ATSAKYTI
Vierhas 2019-10-30 01:06:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Aj ir pamiršau paminėti, jog ipistum ir skundą, kad keikuosiu parašyk, kad ir pajebat.
Vidma laikyk kardana   ATSAKYTI
Daiva 2019-10-29 23:35:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Šioje mokykloje tikrai daugelis vaikų ypač vyresnėse klasėse dažnai išgirsta - "ką čia veiki?!", "tu gi nevertas čia sėdėti..." ir taip išgirsta, net patys geriausi mokiniai ir ne dėl to kad kažko neparašė ar atsikalbinėjo.... kur motyvacija paaugliams, kuriems ir taip dažnam trūksta pasitikėjimo pačiu savimi. Reikia skiepyti vaikams pasitikėjimą, džiaugtis ir paskatinti, o nenaudot pakelto tono ir žlugdyt savivertę. Labai norisi mokytojų profesionalumo , galbūt naujas ir jaunesnis direktorius įneštų daugiau pokyčių ir naujų įdėjų ir tiems patiems mokytojams.   ATSAKYTI
Vierhas 2019-10-29 21:11:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Man tai vapse pajebat. Dulski ipisk man vienetuka dar.   ATSAKYTI
Adomas 2019-10-29 16:18:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Siaip , tas direktorius daug gero padare mokyklai . Pastate nauja priestata su sporto sale ir begale kitu daliku .Yra ir negeru atsiliepimu , kad ji savinas pinigus is mokyklos biudzeto . Kaip pavizdis , mokykla kurianama kietuju kuru , tai idarbinta yra keturi pečkuriai , bet realiai dirba trys . Ketvirto nieks nemate ir nezino .    ATSAKYTI
ne ketvirtas 2019-10-31 02:01:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kas tas ketvirtas?   
vycka 2019-10-31 11:32:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kam reik tas zino ,kazkas turi priziuret peckurius  
Buvęs mokinys 2019-10-29 14:35:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kiekvienoje mokykloje vaikai gali susidurti su patyčiomis. Tėvai patys turi gebėti bendradarbiauti su mokykla. O mokytojai šioje mokykloje tikrai išmano savo darbą, siūlyčiau tėvams pasidomėti, dažna situacija, kai vaikai patys šioje mokykloje tyčiojasi iš mokytojų.    ATSAKYTI
Vita 2019-10-29 12:54:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nieko nesuprantu, nei vienas iš mūsų šeimos vaiķų nesiskundžia mokykla. Matyt moka atsirinkti kur gėris, o kur blogis ir nesivelia į konfliktus. Pradėkit nuo savęs, savo šeimų. Koks pavyzdys šeimoj taip ir mokykloj. Mokytojų pareiga mokyti, o ne auklėti ar policininkų darbą dirbti.   ATSAKYTI
Tiesa 2019-10-29 12:49:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Apie 11- okus šiai mamytej nederėjo kalbėti, nes dauguma jų tikrai neišėjo dėl patyčiu, kas iš jų gali tyčiotis? Penktokai? Tai absurdas.    ATSAKYTI
Tiesa 2019-10-29 12:40:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Komentuoja vien tik SUPER MAMYTĖs kurios į savo vaikus žiūri kaip į angelus   ATSAKYTI
babtiskis 2019-10-29 12:40:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Labai jau smeiziantis straipsnis nera jau cia taip blogai toj mokykloj paprasciausiai kazkas nori ikasti mokyklos vadovams,kabinejosi del viruso dabar del patyciu ka dar sugalvosit..   ATSAKYTI

Top Video

Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
REKLAMA
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Nuo rugsėjo šalies profesinėse mokyklose bus steigiama 40 naujų etatų neformaliam mokymui, penktadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. „Tai kaip kursai ...
Kijevo kotletai (Nuotr. Lithuanian in the USA)
Seime sąmyšis. Po tarnybinės etikos sargų pylos ministrui Narkevičiui už neapmokėtus pietus per dalykinius susitikimus, seimūnai nebežino, ar gali gerti kavą, mineralinį ...
Asociatyvi (nuotr. Fotodiena.lt)
Penktadienio vakarą, Dainavos rajoną užliejo tamsa. Kauniečiai informuoja, jog susidūrė su nesklandumais, kai dingo elektra. „Aplinkiniai namai irgi tamsūs matau“, – sunerimęs ...
Oro uostas (nuotr. stop kadras)
Ar Kinijoje siautėjantis mirtinas koronavirusas gali pasiekti Lietuvą? Ekspertai ramina, esą kol kas didelės grėsmės nėra. Tačiau, išsigandę žaibišku greičiu augančio ligos ...
Linas Jonauskas (Greta Skaraitienė/Fotobankas)
Prieš kelias savaites kilusi aplinkos teršėjų banga nenuslūgsta iki šiol. Dar daugiau – didėja it sniego gniūžtė. Kodėl tai vyksta ir dėl kokios priežasties tiek daug ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų