Troškūnų klebonas atsidūrė teisme: įtariamas neteisėtu kreditų verslu

Bene tris dešimtmečius Troškūnų parapijoje klebonaujantis kunigas Saulius Filipavičius stojo prieš teismą. Dvasininkui tenka aiškintis dėl didelių pinigų – viso pusės milijono eurų skolinimo ir netvarkingos parapijos buhalterinės apskaitos. Prokurorai įtaria, kad klebonas galėjo verstis neteisėtu kreditų verslu, bet Dievo tarno stojo ginti vyskupas.

Anykščių rajone Troškūnuose jau tris dešimtmečius klebonaujantis kunigas Saulius Filipavičius pastaruoju metu mina teismo slenkstį. Į teismų karuselę kleboną, kaip įtariama, įsuko neteisėtas pinigų skolinimas už palūkanas. Į teismo posėdžius vaikštantis klebonas savo jokios kaltės nemato.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kunigas Saulius Filipavičius

„Vyksta procesas ką aš galiu pasakyt. Aš nepadariau jokio nusikaltimo“, – sako Troškūnų klebonas Saulius Filipavičius.

Tačiau dvasininkas kaltinamas ne tik stambiu mastu galimai vykdęs neteisėtą finansinę veiklą, bet ir aplaidžiai kurį laiką tvarkęs parapijos buhalteriją. Skaičiuojama, kad per kelerius metus klebono skolinta suma siekė pusė milijono eurų. Teisėsaugai ėmus domėtis dvasininko finansais paaiškėjo, kad klebonas dar ir ūkininkauja, o ūkio buhalterija taip pat netvarkinga.

REKLAMA

„Su mokesčiais mes jokių problemų neturim, valstybei mes neskolingi nė vieno cento. Visą tą problemą išpūtė Panevėžio prokuratūra. Kadangi VMI neteisėtai nurašė nuo parapijos didžiulę pinigų sumą kai skundžiau centrinis mokesčių administratorius panaikino aktą, tai apie ką mes galim daugiau kalbėti“, – teigia S. Filipavičius.

Į teismą iškviestas liudyti Panevėžio vyskupas ir asmeninis klebono auditorius taip pat tikina, kad kunigas nieko nusikalstamo nepadarė. Esą klebonas niekur nesireklamavo galintis skolinti už procentus, o žmonės patys kreipėsi į jį pagalbos. Be to, jis skolino asmeninius pinigus.

„Kunigas gali turėti turto, gali, jis neturi įžado kaip vienuoliai, kurie sako, kad aš esu be nuosavybės gyvenantis be nieko. Žinoma, jis sako, kad turi kunigas gyventi kukliai, padoriai“, – teigia Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas.

„Kaip ir kiekvienas fizinis asmuo jis gali skolinti savo asmeninius pinigus. Jis gali dėti į banką ir gauti palūkanas. Aš pasakyčiau taip jei jis nieko neskolintu turėdamas pinigus tai pinigai turi tą savybę nuvertėti“, – kalbėjo auditorius Artūras Kapitanovas.

Prokurorai byloje nustatė beveik 40 pinigų skolinimo atvejų nuo 2010 metų. Nors kunigas pinigų kilmę ir įrodė, vis tik, prokurorai kaltina, kad iš neteisėtai suteiktų paskolų galėjo turėti beveik 14 tūkst. eurų pelno.

Vyskupas aiškina, kad klebonas atsiskaityti bažnyčiai turi tik už mišiose suaukotas lėšas. Visos kitos aukos – krikštynų, laidotuvių, vestuvių tai lyg kunigo uždarbis.

„Visos aukos kurios surenkamos sekmadienį taip vadinama rinkliava ką daro parapijiečiai, tai visa šitos aukos yra suregistruojamos pvz tokį ar tokį sekmadienį surenkamos aukos 20 ar 500 e tai visas šitas yra registruojama. O visos kitos ką kunigas pakrikštyja ar sutuokė , tai čia yra kunigo pragyvenimui“, – sako L. Vodopjanovas.

„Visi buvę bažnyčioj ir įmetus į aukų dėžutę ar renkant aukas kad tau duotų kasos pajamų orderį tai yra mano supratimu absurdas. Tuo labiau, kad įstatymai labdaros ir paramos pasakyta aiškiai, kad religinėms bendruomenėms gautas tokias aukas nereikia net deklaruoti“, – mano A. Kapitanovas.

Tiesa, už kelerius metus parapijos pamirštus sumokėti mokesčius kunigas suskubo atsiskaityti su valstybe. Šį birželį klebonas grąžino per 7 tūkst, eurų mokesčių. Už jam metamą neteisėtą veiklą kunigui gresia bauda arba areštas.


Rašyti komentarą...
r
rasa
2019-10-11 17:08:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
lenda kunigai,kur nereik ..savo parapijos ziuretu,vis negana...
Atsakyti
-2

E
Emi
2019-10-11 18:14:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neteisiu, nezeminu. Tik vat kunigo, dievo tarno sventojo, kiek nugyvenau, neteko sutikti. Kai kuriose parapijose nustatytos duokles, kiti ziurek laidoja tuos kurie pasikore, nuskendo. Uz pinigus ne tik velnias sokas, bet ir kunigelis. O paimkite musu katedra Vilniuje, visi seimo nariai suseda pirmose vietose, ar cia pagarba ar biznis, juk yra atejusiu i maldas tikrai garbingo amziaus zmoniu, o gal jus Vyskupai gerbiamieji, dievo namus pavertete i bizni, gal seimas jums uz tai moka, ar geresnius istatymus priima. Nesiplesiu, nes man juokinga is jusu vaizduojamos religijos. Nezinote patys ka darote.
Atsakyti
0

T
Troskunai
2019-10-11 16:15:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip bažnyčia nemoka mokesčių is pensininkų atima tipo laisva valia. O klebonas suktas matosi.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų