Seimo durys Kristupui Krivickui ir Rūtai Janutienei taip ir neatsivėrė. Abu į politiką besiveržę žiniasklaidos pasaulio atstovai tikina, kad iki pergalės buvo visai nedaug, o koją jiems pakišo ne rinkėjai, bet nesąžiningai besielgiantys politiniai konkurentai. Nesąžininga kova ir politinis „susimokymas“, pasak pralaimėtojų, jiems užtvėrė kelią į parlamento sales. 

Rūta Janutienė ir Kristupas Krivickas (nuotr. tv3.lt)

Rūta Janutienė ir Kristupas Krivickas (nuotr. tv3.lt)

R. Janutienė rinkimus Žiemgalos rinkiminėje apygardoje pralaimėjo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) atstovui Liudui Jonaičiui. Savo pasirodymą rinkimuose moteris vertina gerai. 

„Rezultatus vertinu pakankamai gerai, nes, žinote, žmogus į apygardą atvažiuoja beveik vienas. Mūsų komanda buvo mažutė, žmonės neturėjo rinkimų patirties. Žinoma, yra rėmimas iš centristų, valstiečių, jie gali paremti tiek, kiek gali. Aš manau, kad per tą vasarą pavyko nuveikti labai daug, nes Joniškyje ką tik buvo laimėjęs liberalas.

Ponas Gailius nuo pat pradžių, kaip jam ir priklauso, ir jis veikė prieš mane, oponavo. Ir administracinis resursas ten buvo naudojamas labai smarkiai. Manau mums pavyko labai daug nuveikti“, – portalui tv3.lt sakė R. Janutienė. 

REKLAMA

Anot jos, jau po pirmo turo aiškėjo, kad Joniškio rajono valdžios žmonės stengsis, kad rezultatas būtų jų naudai. 

„Po pirmo turo buvo aišku, kad skirtumas yra nedidelis ir dar šiek tiek pasistengus, paskaičiavus, kas atėjo ir kas neatėjo, šiek tiek paskatinus žmones, kurie priklauso nuo valdžios eiti ir balsuoti, tai skirtumą išnaikinti galima greitai. Ką aš šviežia akimi netikėtai pačiai sau pamačiau šiuose rinkimuose ir ką pamatė stebėtojai, nes ką mes darėme šiuose rinkimuose, tai 100 proc. stebėjimas.

Tai, ką pasakoja stebėtojai yra liūdinantys dalykai. Kai neįgalūs žmonės verčiami balsuoti, mokomi, kaip reikia balsuoti. Einama per namus, socialiniai darbuotojai, seniūnai, savivaldybės darbuotojai agituoja. Administracinio resursų naudojimas buvo įspūdingo masto. Manau tai vyko ir anksčiau, bet žurnalistai tokių smulkmenų gal nestebėdavo“, – pastebėjimais dalijosi rinkimus pralaimėjusi moteris. 

Ji įsitikinusi, kad „didžioji dauguma balsavo tie, kurie neatėjo“. Anot jos, taip buvo visoje Lietuvoje. Pagrindinis to motyvas, esą balsavimas nieko nekeičia.

„Tai geresnis rezultatas, nei man iš pradžių buvo sakyta. Buvo manoma, kad aš į antrą turą tikrai neišeisiu. <..> Nedarau sprendimų dabar. Niekada nežinai, kada pralaimi, kada laimi. Kad čia buvo gera treniruotė, tai faktas, aš kai jau apsispręsiu (dalyvauti rinkimuose 2020 metais), jei kam nors tai bus įdomu, aš tikrai pranešiu“, – apie ateitį nenorėjo kalbėti R. Janutienė. 

Pralaimėjo, bet laimėjo

Gargždų rinkimų apygardoje į Seimą mėginęs patekti prodiuseris K. Krivickas sakė, kad Lietuvos centro partija (LCP) ir jos kandidatai rinkimų nepralaimėjo. Esą rinkėjų pasirinkimas tik parodė, kad šie renkasi LCP kandidatus, o per 2020 metų Seimo rinkimus rezultatai bus dar geresni.

REKLAMA

K. Krivickas prasitarė, kad jo kandidatavimas trukdė politiniam valdžios voratinkliui Gargždų ir Klaipėdos rajonuose.

„Tai buvo neregėtas dviveidystės, manipuliavimo ir akibrokšto rinkėjams aktas. Konservatorė ten buvo remiama valstiečių, socialdemokratų ir kitų politinio spektro atstovų. Ir jie visi yra tarpusavyje susiję per vietos valdžios struktūras. Ji pati yra administracijos direktoriaus pavaduotoja, konservatoriai ten turi koaliciją.

Kitaip tariant, vietos valdžia norėdama išsaugoti nepajudintas savo konjunktūrines jungtis, nusispjovę į savo vertybes, kryptį, deklaruojamus įsipareigojimus rinkėjams, susivienijo dėl vieno tikslo: neduok Dieve, ateis visuomenės intereso gynėjas Kristupas Krivickas ir mes chloro tabletę į tą užpelkėjusią pelkę ir ten vanduo nuskaidrės“, – sakė į politiką besiveržiantis buvęs televizijos prodiuseris.

Jis taip pat aiškino, kad jo konkurentė, konservatorė Rasa Petrauskienė naudojo administracinius resursus, reklamavosi spaudoje. K. Krivickas akcentavo, kad rinkimus pralaimėjo vos kelių šimtų balsų skirtumu. Portalui tv3.lt jis tikino, kad prieš jį buvo naudojamos juodosios technologijos, valdžios žmonės Gargžduose, esą bijojo jo atėjimo ir klausimų, kuriuos jis galėtų užduoti. 

Koją kišo įvaizdis ir buvimas svetimu

Politologas Algis Krupavičius aiškino, kad šių kandidatų pralaimėjimo priežastys buvo skirtingos. R. Janutienei, pasak politologo, koją galėjo pakišti tai, kad ji nebuvo nepriklausoma kandidatė, nors to iš jos tikėtasi. Na, o K. Krivickui nepasisekė su priešininke ir tuo, kad R. Petrauskienė gerai žinoma Gargžduose, ją pažįsta bendruomenė, rinkėjai. 

REKLAMA

„Janutienės nesėkmė yra tame, kad ji yra nepriklausoma žurnalistė ir logiška buvo laukti, kad dalyvaus rinkimuose, kaip nepriklausoma kandidatė, o atsitiko taip, kad ją rėmė valdančiosios partijos atstovai ir Lietuvos centro partija. Antras dalykas yra tai, kad rinkimų apygardoje vyko labai aštri kampanija ir rinkimus laimėjo senųjų socialdemokratų atstovas.  Jis (Liudas Jonaitis) yra gerai žinomas, daugybę metų buvo renkamas į Joniškio savivaldybės tarybą, todėl tai jam davė tam tikrų dividendų“, – sakė politologas. 

Anot A. Krupavičiaus, K. Krivickui Gargždų apygardoje buvo sunku dėl oponentės, nes konservatorių kandidatė ne vienus metus dirbo rinkimų apygardoje.

„Sakyčiau, kad jis kaip nevietinis kandidatas sulaukė mažesnio rinkėjų pasitikėjimo. Kitas dalykas, gal ir rinkimų kampaniją rengė nepakankamai efektyviai, bet tai daugiau prielaida“, – sakė politologas. 

Portalas tv3.lt neseniai rašė, ką per metus valdžioje planuoja nuveikti naujai išrinkti Seimo nariai.

pensininke
2019-09-23 16:57:33
Du svaruoliai, net juookas ima, agresyvus kaip pitbuliai;
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Jurara 2019-09-24 20:04:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Laaaabai gerai, kad du teisuoliai, švaruoliai nepateko, visus juodina, šmeižia, o patys be demeles. Ner daugiau lietuvoje tokiu,, sąžiningu,, žmoniu. Ypač Krivickas, slidus kaip žaltys, nuo tokiu kuo toliau. Šie du-nesisioja, nekakoja ir žibutem bezda.    ATSAKYTI
Daliulis 2019-09-24 08:11:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Janutienė su Krivicku šūdvabaliai . Kaišioja pagalius į ratus Valstybės kenkėjai .   ATSAKYTI
PP 2019-09-23 20:11:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Nedalyvauja rinkėjų dauguma ,vyksta nenuspėjami dalykai rinkimuose. Kur tas demokratijos principo reikalavimasLietuvoj?   ATSAKYTI
nu 2019-09-23 20:05:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
pasirodo dar nėra provincija degradavusi kad palaikytų šituos du auksaburnius,Janutienė pikta kaip koks pitbulis ir rėksnė,nemandagi moteriškė,Krivickas tai net juokas neima vaikų prisivarė tikriausiai tiek kad į valdžią pakliutų,kur tik kokie rinkimai tai visur kandidatuoja ir niekur nelaimi,žmonės jaučia kad tik prie lovio nori,nerinko nes šitie veikejai falšyvi ir nuolat prisitaiko prie valdančios valdžios,nuolat keičia nuomonę ,žodžiu abu su Janutiene vienas kito verti veikejai,nerinko nes žmonės jais nepasitiki,importuoti kandidatai iš sostinės,pasirinko savus,kurie bent tuose regionuose orentuojasi   ATSAKYTI
Elza 2019-09-23 19:26:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Jūsų abiejų bijo, todėl ir nepatekot...   ATSAKYTI
Robke 2019-09-23 18:01:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tipo,komanda mazyte,nepatyre,oponentai negarbingi ir nesaziningi....Kam sneketi,o kam geriau patyleti-savo rinkimine kompanija varet kelis metus per televizija ir dar atlyginima gavot.Bet ta kompanija( kuo daugiau purvo,tuo geriau) nepasiteisino.Lietuva ne idiotu tauta,kai jums,ki gero,atrodo,klausant ir ziurint jusu pasisakymus.   ATSAKYTI
Elza 2019-09-23 19:29:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Tu nieko nesupranti... Jų bijo oooo!!!   
tikra tiesa 2019-09-23 17:41:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Vietoje to, kad pasidarytu isvadas savo, kaltina , kad nepasikeke ir smeizia. Parazitai!    ATSAKYTI
Raja 2019-09-23 17:39:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Balsavau ne uż Krivicką,o,kaip dauguma už jį balsavę,prieš Petrauskienę
Krivickas ir dabar neskiria, kad yra tik Klaipėdos rajonas, o ne Gargždų.   ATSAKYTI
Gyncia 2019-09-23 17:19:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Mazai uzdirba tv,kad seiman raunasi?   ATSAKYTI
Gėda 2019-09-23 17:19:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Ištratinti 700 000, išrinkti 2 koncervai ir bebras... dabar bus: aukokit maltiečių sriubai   ATSAKYTI
vytas 2019-09-23 17:18:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
janutiene tai isvis idiote   ATSAKYTI
Idomu 2019-09-23 18:43:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Ar tu durnyne sedi?  
JANUTIENE 2019-09-23 17:17:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
kas durnius zurnaliugas rinks.Pripisai vaiku dabar nori pinigu.NESVAIK KRIVICKEEEEE   ATSAKYTI
Jote 2019-09-23 17:13:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Kaip gerai kad nepateko ,Janutiene ypač
Ir Krivickas tas pats   ATSAKYTI
Valius 2019-09-23 17:19:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-18
O kas čia gero.Jums landsbergistai patknka?Bijot,kad išsirituliuos seime teisybė???  
pensininke 2019-09-23 16:57:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Du svaruoliai, net juookas ima, agresyvus kaip pitbuliai;   ATSAKYTI
Taigis 2019-09-23 16:57:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
švytuoklė pasisuko atgal, ir laikas pasisuko atgal. Po sekančių rikimų valdžioje matysim Kubilių ir Kirkilą, jų gerus darbus...   ATSAKYTI
na jo 2019-09-23 16:35:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
kodel turetu balsuoti uz Krivicka?neuztenka pasirodyt per tv ir metyt nuotraukas savo seimos kiekvienam puslapi,vien sdel seimos viesinimo ir girimosi kokios jos kojos ar figura pakeltu sijonuku to neuztenka ,as supratau kad daugevaikis tetis verxiasi i seima kad islaikytu gausia seima...tokiom motyvacijom niekas jo nerinks tikra ne   ATSAKYTI
Birute 2019-09-23 16:20:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-29
Labai gaila kad šie asmenys nepateko į seimą kokie tūpi žmonės kad jų nerinko   ATSAKYTI
Tupas 2019-09-23 16:32:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
O gal protingi ...  
J. 2019-09-24 02:28:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jei jų rėmėjai tautą "tūpa" vadina, tai ten jiems ir vieta.  

Top Video

Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
DABAR RODOMA
Šokiruojantis įrašas: policija elektra kratė vyrą, kurio rankose – vienerių metų vaikas
DABAR RODOMA
Vyras renka žmonių nagus: nepatikėsite, kam juos naudoja
DABAR RODOMA
Šuo tapo sensacija – šeimininkui moka pasakyti žodžiais, ko nori
REKLAMA
Gydūnas Rimantas Petravičius (nuotr. stop kadras)
Bręsta dar vienas „MeToo" arba seksualinio priekabiavimo skandalas. Prabyla vis daugiau stebuklingą gydūno prisilietimą patyrusių moterų ir merginų  – kai kurios ...
Troleibusas (nuotr. stop kadras)
Vilniaus troleibusuose ir autobusuose be bilietėlio važiuojančius „zuikius” keičia „vorai“. Tokie keleiviai ne sėdi transporto priemonės viduje, o rizikuoja savo ir kitų ...
Kedžiai (nuotr. stop kadras)
Kauno tardymo izoliatoriuje laikomą Neringą Venckienę aplankė septynerius metus gyvai jos nematę tėvai – Vytautas ir Laimutė Kedžiai. Beveik tris valandas trukusio pokalbio ...
Sujudimas sostinėje – rado didelę bombą, įvestas planas „Skydas“
Dėl Vilniaus Žvėryno rajone ketvirtadienį rastos aviacinės bombos neutralizavimo darbų aplinkinėse gatvėse uždaromas esimas, patvirtino Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono ...
 I. Šimonytė pristatė užsienio politikos gaires (Fotobankas)
Prancūzijos prezidento Emanuelio Macrono žodžiai apie NATO smegenų mirtį sukėlė tikrą audrą tarp politikų ir ekspertų. Savo garsiajame interviu Macronas kalbėjo ir apie ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų