Janutienė ir Krivickas širsta, kad pergalę „nunešė“ nesąžiningi konkurentai

Seimo durys Kristupui Krivickui ir Rūtai Janutienei taip ir neatsivėrė. Abu į politiką besiveržę žiniasklaidos pasaulio atstovai tikina, kad iki pergalės buvo visai nedaug, o koją jiems pakišo ne rinkėjai, bet nesąžiningai besielgiantys politiniai konkurentai. Nesąžininga kova ir politinis „susimokymas“, pasak pralaimėtojų, jiems užtvėrė kelią į parlamento sales. 

Rūta Janutienė ir Kristupas Krivickas (nuotr. tv3.lt)

R. Janutienė rinkimus Žiemgalos rinkiminėje apygardoje pralaimėjo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) atstovui Liudui Jonaičiui. Savo pasirodymą rinkimuose moteris vertina gerai. 

„Rezultatus vertinu pakankamai gerai, nes, žinote, žmogus į apygardą atvažiuoja beveik vienas. Mūsų komanda buvo mažutė, žmonės neturėjo rinkimų patirties. Žinoma, yra rėmimas iš centristų, valstiečių, jie gali paremti tiek, kiek gali. Aš manau, kad per tą vasarą pavyko nuveikti labai daug, nes Joniškyje ką tik buvo laimėjęs liberalas.

Ponas Gailius nuo pat pradžių, kaip jam ir priklauso, ir jis veikė prieš mane, oponavo. Ir administracinis resursas ten buvo naudojamas labai smarkiai. Manau mums pavyko labai daug nuveikti“, – portalui tv3.lt sakė R. Janutienė. 

Anot jos, jau po pirmo turo aiškėjo, kad Joniškio rajono valdžios žmonės stengsis, kad rezultatas būtų jų naudai. 

„Po pirmo turo buvo aišku, kad skirtumas yra nedidelis ir dar šiek tiek pasistengus, paskaičiavus, kas atėjo ir kas neatėjo, šiek tiek paskatinus žmones, kurie priklauso nuo valdžios eiti ir balsuoti, tai skirtumą išnaikinti galima greitai. Ką aš šviežia akimi netikėtai pačiai sau pamačiau šiuose rinkimuose ir ką pamatė stebėtojai, nes ką mes darėme šiuose rinkimuose, tai 100 proc. stebėjimas.

REKLAMA

Tai, ką pasakoja stebėtojai yra liūdinantys dalykai. Kai neįgalūs žmonės verčiami balsuoti, mokomi, kaip reikia balsuoti. Einama per namus, socialiniai darbuotojai, seniūnai, savivaldybės darbuotojai agituoja. Administracinio resursų naudojimas buvo įspūdingo masto. Manau tai vyko ir anksčiau, bet žurnalistai tokių smulkmenų gal nestebėdavo“, – pastebėjimais dalijosi rinkimus pralaimėjusi moteris. 

Ji įsitikinusi, kad „didžioji dauguma balsavo tie, kurie neatėjo“. Anot jos, taip buvo visoje Lietuvoje. Pagrindinis to motyvas, esą balsavimas nieko nekeičia.

„Tai geresnis rezultatas, nei man iš pradžių buvo sakyta. Buvo manoma, kad aš į antrą turą tikrai neišeisiu. <..> Nedarau sprendimų dabar. Niekada nežinai, kada pralaimi, kada laimi. Kad čia buvo gera treniruotė, tai faktas, aš kai jau apsispręsiu (dalyvauti rinkimuose 2020 metais), jei kam nors tai bus įdomu, aš tikrai pranešiu“, – apie ateitį nenorėjo kalbėti R. Janutienė. 

Pralaimėjo, bet laimėjo

Gargždų rinkimų apygardoje į Seimą mėginęs patekti prodiuseris K. Krivickas sakė, kad Lietuvos centro partija (LCP) ir jos kandidatai rinkimų nepralaimėjo. Esą rinkėjų pasirinkimas tik parodė, kad šie renkasi LCP kandidatus, o per 2020 metų Seimo rinkimus rezultatai bus dar geresni.

K. Krivickas prasitarė, kad jo kandidatavimas trukdė politiniam valdžios voratinkliui Gargždų ir Klaipėdos rajonuose.

„Tai buvo neregėtas dviveidystės, manipuliavimo ir akibrokšto rinkėjams aktas. Konservatorė ten buvo remiama valstiečių, socialdemokratų ir kitų politinio spektro atstovų. Ir jie visi yra tarpusavyje susiję per vietos valdžios struktūras. Ji pati yra administracijos direktoriaus pavaduotoja, konservatoriai ten turi koaliciją.

REKLAMA

Kitaip tariant, vietos valdžia norėdama išsaugoti nepajudintas savo konjunktūrines jungtis, nusispjovę į savo vertybes, kryptį, deklaruojamus įsipareigojimus rinkėjams, susivienijo dėl vieno tikslo: neduok Dieve, ateis visuomenės intereso gynėjas Kristupas Krivickas ir mes chloro tabletę į tą užpelkėjusią pelkę ir ten vanduo nuskaidrės“, – sakė į politiką besiveržiantis buvęs televizijos prodiuseris.

Jis taip pat aiškino, kad jo konkurentė, konservatorė Rasa Petrauskienė naudojo administracinius resursus, reklamavosi spaudoje. K. Krivickas akcentavo, kad rinkimus pralaimėjo vos kelių šimtų balsų skirtumu. Portalui tv3.lt jis tikino, kad prieš jį buvo naudojamos juodosios technologijos, valdžios žmonės Gargžduose, esą bijojo jo atėjimo ir klausimų, kuriuos jis galėtų užduoti. 

Koją kišo įvaizdis ir buvimas svetimu

Politologas Algis Krupavičius aiškino, kad šių kandidatų pralaimėjimo priežastys buvo skirtingos. R. Janutienei, pasak politologo, koją galėjo pakišti tai, kad ji nebuvo nepriklausoma kandidatė, nors to iš jos tikėtasi. Na, o K. Krivickui nepasisekė su priešininke ir tuo, kad R. Petrauskienė gerai žinoma Gargžduose, ją pažįsta bendruomenė, rinkėjai. 

„Janutienės nesėkmė yra tame, kad ji yra nepriklausoma žurnalistė ir logiška buvo laukti, kad dalyvaus rinkimuose, kaip nepriklausoma kandidatė, o atsitiko taip, kad ją rėmė valdančiosios partijos atstovai ir Lietuvos centro partija. Antras dalykas yra tai, kad rinkimų apygardoje vyko labai aštri kampanija ir rinkimus laimėjo senųjų socialdemokratų atstovas.  Jis (Liudas Jonaitis) yra gerai žinomas, daugybę metų buvo renkamas į Joniškio savivaldybės tarybą, todėl tai jam davė tam tikrų dividendų“, – sakė politologas. 

REKLAMA

Anot A. Krupavičiaus, K. Krivickui Gargždų apygardoje buvo sunku dėl oponentės, nes konservatorių kandidatė ne vienus metus dirbo rinkimų apygardoje.

„Sakyčiau, kad jis kaip nevietinis kandidatas sulaukė mažesnio rinkėjų pasitikėjimo. Kitas dalykas, gal ir rinkimų kampaniją rengė nepakankamai efektyviai, bet tai daugiau prielaida“, – sakė politologas. 

Portalas tv3.lt neseniai rašė, ką per metus valdžioje planuoja nuveikti naujai išrinkti Seimo nariai.


Rašyti komentarą...
p
pensininke
2019-09-23 16:57:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Du svaruoliai, net juookas ima, agresyvus kaip pitbuliai;
Atsakyti
-6

T
Tupas
2019-09-23 16:32:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
O gal protingi ...
Atsakyti
-7

n
na jo
2019-09-23 16:35:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
kodel turetu balsuoti uz Krivicka?neuztenka pasirodyt per tv ir metyt nuotraukas savo seimos kiekvienam puslapi,vien sdel seimos viesinimo ir girimosi kokios jos kojos ar figura pakeltu sijonuku to neuztenka ,as supratau kad daugevaikis tetis verxiasi i seima kad islaikytu gausia seima...tokiom motyvacijom niekas jo nerinks tikra ne
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (22)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų