Vijūnėlės dvarui atėjo galas: prasidėjo griovimas

Druskininkuose pradėtas griauti skandalingasis „Vijūnėlės dvaras“. Pradėtas ardyti stogas, o iki Naujų metų pastatas turėtų dingti nuo žemės paviršiaus. Su kurorto meru Ričardu Malinausku siejamą dvarą aršiai gynė Druskininkų savivaldybė. Nelegaliame pastate siūlė įkurdinti vaikus – įrengti menų mokyklą.

Nuo šios savaitės pradžios, šis miesto centre stovintis prašmatnus pastatas, vadinamasis ,,Vijūnėlės dvaras‘‘, sulaukia daug smalsuolių.Žmonės ateina pažiūrėti kaip griaunamas prabangia vila turėjęs tapti, tačiau skandalais apaugęs pastatas.

(14 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vijūnėlės dvaras ir jo apylinkės

Šiuo metu statybininkai nuiminėja nuo stogo dangą. Ketvirtadalio jau nėra. Druskininkiečiai svarsto, kad namo savininkas brangias medžiagas bando išsaugoti ir galbūt panaudoti kitur.

Liepos viduryje Lietuvos Aukščiausiasis teismas neskundžiama nutartimi jau antrą kartą šį prašmatnų, su kurorto meru Ričardu Malinausku siejamą, namą miesto centre įpareigojo nugriauti.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pamatykite, kaip atrodo Vijūnėlės dvaras

„Vijūnėlės dvaro klausimais jau du Aukščiausiojo teismo sprendimai. Pirmasis pasakė, kad pats pastatas yra pastatytas neteisėtai. Antrasis pasakė, kad neįmanoma kitaip įgyvendinti teisingumo nepašalinus neteisėtos statybos padarinių“, – teigia Druskininkų tarybos narys Karolis Kaklys.

Namas priklauso privatiems asmenims, mero bičiuliams. Už jo išlikimą narsiai kovojo Druskininkų savivaldybės administracija. Prašė Vyriausybės leisti pastatą paimti visuomenės poreikiams. Čia esą galėjo būti menų mokykla. Nelegalus pastatas turi ir daugiau užtarėjų.

REKLAMA

Planas išsaugoti namą kurorto valdžiai neišdegė. Kaip vertina, kad „Vijūnėlės dvaras“ visgi jau pradėtas griauti, Druskininkų savivaldybė atsisakė komentuoti. Esą valdininkų darbas jau baigtas. Dabar savivaldybė turės užtikrinti, kad statybvietė būtų tinkamai sutvarkyta.

„Vijūnėlės dvaras“ iš išorės pradėtas griauti nuo šios savaitės. Druskininkiečiai sako, kad iš namo vidaus jau seniau išvežta kas vertinga:

„Jeigu mes visi taip elgsimės, kas bus? Turi būti kažkokia tvarka. Yra sprendimai, jie ne iš piršto laužti tie sprendimai, aš manau. Ir jeigu jie tokie priimti, vadinasi juos reikia gerbti.“

„Aš iš Minsko atvažiavusi, o sesuo čia gyvena. Ir aš kai pamačiau tokią grožybę argi galima šitaip…?“

„Pastatė, o dabar jau griauna. Kaip negražu. Reikia negriauti.“

„Vijūnėlės dvaro“ istorija minima ir skandalingoje teisėjų byloje. Įtariama, kad už palankius teisėjų sprendimus buvo žadėti ar mokami kyšiai.Su formaliu pastato savininku Žilvinu Poviloniu susisiekti nepavyko. Verslininkas yra pateikęs 1 milijono 800 tūkstančių eurų ieškinį teismui. Tiek kaunietis prašo už prarastą turtą, moralinę žalą ir griovimo darbus.

„Druskininkų savivaldybės opozicija dės visas pastangas, kad priteista žala, kuri manau, bus priteista, nenukristų ant visų druskininkiečių pečių, o būtų išieškota regreso tvarka iš tų asmenų, kurie priėmė tuos neteisėtus sprendimus“, – sako K. Kaklys.

Nuo žemės paviršiaus skandalingasis „Vijūnėlės dvaras“ turėtų išnykti iki Naujų metų.


Rašyti komentarą...
T
Tomas
2019-09-18 06:35:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Matau, kad jis ne griaunamas , o ardomas. idomu i kieno kiema visas turtas suvaziuos?
Atsakyti
0

J
Jo
2019-09-17 22:06:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koki pisti kurumpuotu teisėjų lietuviški įstatymai fiu,,,,,
Atsakyti
-1

V
Vidas
2019-09-18 07:45:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
BARBARAI
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų