Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi avariją Turkijoje išgyvenę turistai iš Lietuvos. Žmonės pasakoja, kad autobusas, kuriuo jie vyko į oro uostą, lėkdamas milžinišku greičiu rėžėsi į sunkvežimį, vežusį pavojingas chemines medžiagas. Tragišką įvykį sukėlė vairuotojas, užmigęs prie vairo. Nors aukų pavyko išvengti, keliautojai įsiutę – kelionę organizavusi agentūra atsitvėrė tylos siena.

Avarija Turkijoje įvyko rugsėjo 7 d., apie 5 val. ryto vietos laiku.

Vairuotojas miegojo prie vairo

Autobusas lietuvius gabeno iš Alanijos į Antalijoje esantį oro uostą. Juo važiavusi Skaistė pasakojo, kad įtarimą sukėlė vairuotojo elgesys: vyras sustojo degalinėje nusipirkti kavos, važiavo atidarytais langais, nors autobuse buvo įjungtas kondicionierius, vairuodamas naudojosi mobiliuoju telefonu.

Kitas autobuso keleivis Albert portalui tv3.lt pasakojo, kad matė, kaip šalia vairuotojo sėdėjęs gidas įsidėjo ausines, įsijungė muziką ir pradėjo snūduriuoti.

Skaistė kelionės metu nemiegojo, nes prižiūrėjo šalia miegančią trejų metukų dukrelę.

„Įtarimų sukėlė tai, kad mes tuščiame kelyje, tai lėtėjam, tai greitėjam“, – prisiminimais dalijosi moteris.

REKLAMA

Skaistė pro langą pamatė, kad prieš autobusą tolumoje yra kažkoks baltas daiktas, prie kurio turistus vežanti transporto priemonė labai greitai artėja.

Albert sėdėjo priekyje, už vairuotojo, ir pats snūduriavo. Vieną akimirką atsimerkęs vaikinas pamatė tolumoje esantį baltą sunkvežimį.

„Vėl atsimerkiau, ir sunkvežimis jau buvo labai arti. Kokie du metrai“, – sakė Albert.

Vaikinas pradėjo iš baimės šaukti, trenkė per galvą vairuotojui ir jį pažadino.

„Vairuotojo galva buvo nusvirusi. Aišku, mes jo akių nematėm, bet vairuotojas visiškai nestabdė“, – teigė Skaistė.

Albert tvirtina, kad vairuotojas dar spėjo šiek tiek patraukti vairą, tačiau nuo susidūrimo tai neišgelbėjo – autobusas trenkėsi į sunkvežimio cisterną.

Lietuviai pateko į kraupią avariją Turkijoje – vairuotojas užmigo prie vairo (nuotr. skaitytojo)

Lietuviai pateko į kraupią avariją Turkijoje – vairuotojas užmigo prie vairo (nuotr. skaitytojo)

Pašnekovai pasakoja, kad smūgis sumaitojo autobuso priekį, išdužo šoniniai langai. Iš sunkvežimio išsiliejo cheminė medžiaga, kuri, kaip spėja Skaistė, buvo chloras. Medžiaga ėmė garuoti nuo įkaitusio autobuso variklio, pradėjo rūkti dūmai. Išsigandę keleiviai vadavosi iš autobuso pro išdužusius langus.

Neturėjo, kuo dezinfekuoti žaizdų

Į įvykio vietą atvyko turkų medikai. Skaistė pasakoja, kad atvykusi pagalba nepriėjo apžiūrėti jos ir jos mažametės dukros, o moters vyras gestais vos išsireikalavo, kad medikai duotų kaukę dukrai, kad ši neapsinuodytų dūmais.

Medikų darbu sužavėtas neliko ir Albert.

„Aš paprašiau, kad jie man dezinfekuotų žaizdas. Tačiau jie net neturėjo kuo. Tik davė maišelį ledo ir pasakė prisidėti prie kelio“, – sakė vaikinas.

REKLAMA

Pašnekovų tvirtinimu, sunkiausiai sužalotus nukentėjusiuosius medikai išvežė į ligoninę. Daugelis turistų patyrė sumušimus, nubrozdinimus, kai kurie patyrė ir lūžius. Autobusu keliavusi Svetlana portalui tv3.lt pasakojo, kad jai buvo sužalota burna. Moteriai prireikė net 17 siūlių – 10 burnoje, dar 7 siūlių prireikė susiūti lūpą.

Autobuso keleivių rūbai ir daiktai buvo apdegę nuo cheminės medžiagos, daugelis ja apsinuodijo.

Turistus, kurių medikai neišvežė į gydymo įstaigą, surinko atsiųstas autobusas ir nuvežė į oro uostą. Jame keliautojų laukė agentūros atstovai.

„Mes papasakojome, kad įvyko avarija, yra sužeistų. Agentūros atstovė man į akis pasakė, kad negali būti, kad vairuotojas užmigo. Ji vos ne su šypsena pasakė, kad mes išsigalvojome“, – pasakojo Albert.

Avariją išgyvenę keliautojai, pasak Skaistės, atrodė, kaip ištrūkę iš karo zonos – nusėti žaizdomis, kruvini, su apdegusiais ir apiplyšusiais drabužiais. Dalis keliautojų apie avarijoje patirtus sužeidimus susivokė tik atvykę į oro uostą.

Lietuviai pateko į kraupią avariją Turkijoje – vairuotojas užmigo prie vairo (nuotr. skaitytojo)

Lietuviai pateko į kraupią avariją Turkijoje – vairuotojas užmigo prie vairo (nuotr. skaitytojo)

„Kai esi afekto būsenoje, nejauti to skausmo. Buvau tiek išsigandusi. Pas mane lūpa buvo viduje išplyšusi, aš visiškai to nejaučiau. Tuo metu tik nori greitai ir saugiai pargabenti savo vaiką namo“, – teigė Skaistė, skausmus pajutusi jau atvykusi į oro uostą.

Moteris stebėjosi, kad oro uosto darbuotojai be jokių trikdžių praleido ir į lėktuvą įsodino sužeistus turistus, kurių bagažas buvo sugadintas cheminės medžiagos.

REKLAMA

Lietuvoje niekas nepasitiko

Skrydžio metu dviem keleiviams, patekusiems į avariją, pasidarė bloga. Albert teigia, kad vienas iš jų prarado sąmonę. Tačiau nusileidus Lietuvoje, prie oro uosto medikų pajėgų nebuvo.

„Oro uoste Lietuvoje niekas mūsų nepasitiko“, – sakė Skaistė.

Keliautojai patys savo jėgomis turėjo vykti į gydymo įstaigas. Albert sako, kad avarijos metu susitrenkė kelį, jo kūnas buvo nusėtas mėlynėmis ir žaizdomis, kurias paliko stiklo šukės. Ligoninėje medikai apžiūrėjo vaikiną ir išleido namo. Tačiau vėliau Albert vėl pasidarė bloga, pradėjo pykinti. Vaikinas atsidūrė ligoninėje – jam plyšo apendicitas.

„Sako, kad gali būti nuo smūgio arba nuo to, kad padėjau žmonėms ištrūkti iš autobuso ir persistengiau šiek tiek“, – sakė dabar ligoninėje gulintis vaikinas.

Jokios pagalbos nesulaukė

Skaistė pasakoja, kad kelionę organizavusi „TUI“ kelionių agentūra nesuteikė jokios pagalbos avariją patyrusiems keliautojams. Moteris tik sulaukė trumposios žinutės iš gidės su klausimu, ar visi autobuso keleiviai liko gyvi. Tačiau tai, pasak moters, ir buvo paskutinis kontaktas su kelionių agentūra.

„Nesulaukėm nei skambučio, nei žinučių, nieko iš jų. Jie patys nekelia ragelio, telefonai išjungti“, – tvirtino Skaistė.

Pašnekovės teigimu, nuo avarijos nukentėję lietuviai jau kreipėsi į teisininkus dėl tokio kelionių agentūros elgesio.

„Nemoku žodžiais paaiškinti, kaip taip galima nepaskambinti, nepasidomėti žmonėmis. Tai nėra force majeure (liet. nenugalimos jėgos poveikis)“, – stebėjosi Skaistė.

REKLAMA

Į ambasadą nesikreipė

Užsienio reikalų ministerijos Informacijos stebėjimo ir žiniasklaidos skyriaus atsiųstame atsakyme portale tv3.lt rašoma, kad Antalijos provincijos Manavgat teritorinis policijos padalinys rugsėjo 9 d. informavo Lietuvos ambasadą Turkijoje apie rugsėjo 7 d. 4:40 val. įvykusį eismo įvykį kelyje Manavgat-Serik, kurio metu nukentėjo autobusu važiavę 4 Lietuvos Respublikos piliečiai. Visi buvo pilnamečiai, žuvusiųjų nėra.

Lietuviai pateko į kraupią avariją Turkijoje – vairuotojas užmigo prie vairo (nuotr. skaitytojo)

Lietuviai pateko į kraupią avariją Turkijoje – vairuotojas užmigo prie vairo (nuotr. skaitytojo)

„Nukentėję Lietuvos piliečiai buvo nuvežti į ligoninę, kur jiems suteikta medicininė pagalba. Ambasados Turkijoje duomenimis, šiuo metu visi Lietuvos piliečiai iš gydymo įstaigos išleisti, nukentėjusieji į Lietuvos ambasadą Turkijoje nesikreipė“, – teigiama ministerijos atsakyme.

Tikina, kad pagalbą suteikė

Portalas tv3.lt susisiekė su kelionę organizavusios kelionių agentūros „TUI Baltics“ atstovai. Įmonės marketingo projektų vadovė Simona Belaglovaitė sakė, kad apie avariją agentūros skyrius Antalijoje sužinojo iškart jam įvykus ir ėmėsi visų veiksmų, reikalingų padariniams pašalinti.

S. Belaglovaitė tvirtino, kad agentūros atstovai nuolatos lydėjo nukentėjusius turistus, suteikė visokeriopą pagalbą ligoninėje, taip pat policijos poskyryje. Pašnekovė pasakojo, kad turkų medikų į ligoninę išvežti keleiviai neišskrido numatytu laiku.

„Šiems asmenims kelionių organizatoriaus savo sąskaita nupirko skrydžio bilietus Antalija – Vilnius kryptimi sekančiai dienai, o papildomai nakvynei turistai nemokamai buvo apgyvendinti penkių žvaigždučių viešbutyje Beleko regione, bei jiems buvo suorganizuotas pervežimas į viešbutį bei iš viešbučio į oro uostą. Lietuviškai kalbantys „TUI“ gidai nuolat palaikė ryšį su nukentėjusiais“, – sakė S. Belaglovaitė.

Įmonės atstovės teigimu, keliautojai kreipėsi į agentūrą, jie turi teisę pateikti raštišką pretenziją ir kiekvienas jų atvejis bus peržiūrėtas individualiai.

Gramil
2019-09-11 21:43:12
Meluoja, net baisu skaityti. Prieš mėnesį mes irgi vykome su beveik miegančiu vairuotoju. Kelis kartus vos nepadarė avarijos. Spėjom pažadinti. Apie tai informavo Tui. Jokių veiksmų nesiėmė. Rezultas įvyko avarija. Ačiū dievui nėra žuvusių. Kuo greičiau jie bankrutuotų tuo geriau... Pikta, kaip niekas nereaguoja ir nesirūpina žmonių saugumu.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
As 2019-09-14 21:05:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Mums taip pat teko susidurti su TUI, kelioniu agenturoje dirbantys darbuotojai labai neatsakingi, teko paskutine diena skambinti ne viena karta kad pakeistu keliones dokumentuose esancius asmens duomenis, nes buvo surasyti klaidingi, o kreipusis anksciau nesiteike nieko keisti ir tai tik maza dalis nesusipratimu ir klaidu   ATSAKYTI
Marija 2019-09-14 08:50:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Patiems teko susidurdi su TUI kelionių agentūra.. tikrai likom nusivyle. Nerekomenduočiau.    ATSAKYTI
MegaNijole 2019-09-12 17:09:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Dabar perki kelionę kaip loteriją. Vietiniai atsisakė turistinių gidų ir pradėjo patys teikti visas paslaugas. O jie laukiniai - svarbu tik susirinkti pinigus. Stengiasi visada ,,išmušti" papildomai pinigų ir turistų. Neatlieka savo pareigų, o jei kas pareikalauja - prašo papildomo mokesčio. Nekalbu apie tai, jei su sveikata atsitiktų draudiminis įvykis - tai tik kiekvieno individualus rūpestis. Jau turizmas tampa baisus ir todėl vengiu važiuoti į Turkiją, Egiptą - ką anksčiau darydavau kasmet.    ATSAKYTI
Irena 2019-09-12 16:30:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O cia ko gero labai didele problema su ju lakstymu.Ir tikrai visos agenturos turetu i tai atkreipti demesi.pries kelis metus autobusas ciutbi kalna ivaziavo jau visi isitempe sedejo.o apie lankstyma tai isvis tyliu.   ATSAKYTI
Egidijus 2019-09-12 14:04:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Karabasai issiplauk tu galva nuo savo nesveiku minciu
Uzmuse vairuotoja
Jo kitaip pazadint neisejo
Oro uoste nebuvo nei vieno tui atstovo prie suzeistu zmoniu
Rasau nes ten buvau ir maciau situacija   ATSAKYTI
Markizas 2019-09-12 20:19:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Skamba kaip karo lauke, tai ne i oro uosta reikia vaziuoti, o i ligonine.   
Karabasas 2019-09-12 00:32:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
Zurnaliste, atskirk kas yra organizatorius, o kas kelioniu agentura :D
Vaikinas trenkdamas per galvą vairuotojui gal ji uzmuse todel ir ivyko avarija :DDDDDDD   ATSAKYTI
Gramil 2019-09-11 21:43:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-20
Meluoja, net baisu skaityti. Prieš mėnesį mes irgi vykome su beveik miegančiu vairuotoju. Kelis kartus vos nepadarė avarijos. Spėjom pažadinti. Apie tai informavo Tui. Jokių veiksmų nesiėmė. Rezultas įvyko avarija. Ačiū dievui nėra žuvusių. Kuo greičiau jie bankrutuotų tuo geriau... Pikta, kaip niekas nereaguoja ir nesirūpina žmonių saugumu.    ATSAKYTI

Top Video

100-metį atšventusios dvynės atskleidė paprastą savo ilgo gyvenimo paslaptį
DABAR RODOMA
100-metį atšventusios dvynės atskleidė paprastą savo ilgo gyvenimo paslaptį
DABAR RODOMA
Užfiksuotas šokiruojantis tėvų poelgis su kūdikiu: istorija kelia pyktį
DABAR RODOMA
Berniukas įsiuto dėl mamos poelgio – jo moralas nepaliks abejingų
DABAR RODOMA
Pikantiškas moters elgesys ant automobilio: netrukus buvo sulaikyta
DABAR RODOMA
Užfiksavo šlykšų pabėgioti išėjusios moters poelgį: paviešino, kad sugėdintų
DABAR RODOMA
Po paviešinto įrašo iš darbo mergina buvo atleista – klientai pašėlo
DABAR RODOMA
Laidotuves pertraukė netikėtumas: vyrui teko šokti į iškastą duobę
DABAR RODOMA
Išgyveno nemaloniausią incidentą lėktuve: keleivei prireikė palydovų pagalbos
DABAR RODOMA
Paviešintas įrašas, kaip siuntų darbuotojais apsimetę vyrai surišo šeimą ir ją apvogė
DABAR RODOMA
Moteris patyrė gyvenimo sukrėtimą: su taksi nevažiuos dar ilgai
REKLAMA
Sodinami medžiai (nuotr. stop kadras)
Kaune baigiant rekonstruoti Vienybės aikštę jau sodinami ir augalai. Vienas netgi apipintas legendomis. Įrengiant požeminį garažą, dalį sutrešusių medžių teko nupjauti, tad ...
Prezidento Gitano Nausėdos spaudos konferencija (nuotr. Fotodiena/Matas Baranauskas)
Populiariausių politikų reitinge spalio mėnesį turimas pozicijas dar labiau sustiprino prezidentas Gitanas Nausėda. Dienraščio „Lietuvos rytas“ šeštadienį skelbiamais ...
Valstiečių štabas (Fotodiena/Arnas Strumila)
Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) partijų reitingų lentelėje spalį prarado daugiau kaip tris punktus ir užleido lyderio pozicijas ...
gaisras Alytuje (nuotr. Raimundo Maslausko)
Į ekologinės nelaimės ištiktą Alytų šiandien sugužėjo net trys ministrai. Sveikatos, aplinkos ir vidaus reikalų. Atsakingų ministerijų vadovai tikrino, kaip kovojama su gaisru, ...
Seimas (nuotr. stop kadras)
Seime nariai dalijasi naujais planais, kaip įveikti krizę dėl V. Pranckiečio posto. Iš Seimo vadovo kėdės niekaip neiškrapštant vieno žmogaus – Viktoro Pranckiečio – ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų