Tėvų pinigines tuštinantys mokslai: brangiausios Lietuvos privačios mokyklos

Keturis, šešis ar net septyniolika tūkstančių eurų – tiek jūsų piniginė per metus suplonėtų, jei nuspręstumėte savo atžalą išsiųsti į privačią mokyklą. Tačiau čia išlaidos nesibaigia – mokyklos reikalauja susimokėti kelis šimtus eurų už patį stojimą ir ugdymo priemones.

Moksleiviai (tv3.lt koliažas)

Portalas tv3.lt pasidomėjo, kokios yra brangiausios privačios mokymo įstaigos Lietuvoje ir kokie yra vidutiniai atlyginimai jose.

Už vaiko mokslą – 17 tūkst. eurų

Brangiausia privačia mokykla jau ne pirmus metus išlieka Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje. Metinis mokestis už parengiamąją klasę lankančią vaikų, pradinukų ir penktokų mokslą yra 14,4 tūkst. eurų. Augant vaikui, auga ir tėvų išlaidos už jo mokslą. Už savo vaikų mokslą 6–8 klasėse tėvams teks sumokėti 15,7 tūkst., už 9–10 klasėse – 16,9 tūkst. eurų, o 11–12 klasėse – 17,4 tūkst. eurų.

Tačiau čia išlaidos nesibaigia. Norint patekti į Tarptautinę Amerikos mokyklą reikia sumokėti 350 eurų registracijos mokestį. Mokyklos teigimu, jis skiriamas padengti išlaidas, susijusias su stojančių mokinių testavimu ir priėmimo dokumentų tvarkymu. Jei jūsų vaikas bus priimtas į mokyklą, jums reikės sumokėti ir priėmimo mokestį – 2150 eurų. Abu šie mokesčiai mokami vieną kartą.

Kiekvienais metais mokykla iš tėvų reikalauja ir kapitalo mokesčio, kuris siekia 2000 eurų. Šis mokestis, mokyklos teigimu, skiriamas ir naudojamas vykdomai švietimo veiklai, kaip visuomenei naudingai veiklai, finansuoti.

REKLAMA

2019 m. liepos duomenimis, atlyginimų mediana Tarptautinėje Amerikos mokykloje Vilniuje yra 2219 eurų.

Landsbergienės mokykla – tarp brangiausių

Šiek tiek pigiau jums kainuos, jei nuspręsite savo vaiką leisti į kitą privačią mokymo įstaigą sostinėje labai panašiu pavadinimu – Vilniaus tarptautinę mokyklą. Metinis mokestis už mokslą 1–5 klasėse kainuoja 7,47 tūkst eurų, tiek pat už mokslą 6–10 klasėse, už vienuoliktokų ir dvyliktokų mokslą tėvams reikia sumokėti 9 tūkst. eurų.

Vienkartinis stojamasis mokestis Vilniaus tarptautinėje mokykloje yra 400 eurų, o registracijos mokestis – 50 eurų.

Atlyginimų mediana Vilniaus tarptautinėje mokykloje yra 1 978 eurai.

Vilniuje ir Kaune įsikūrusi Austėjos Landsbergienės vadovaujama Karalienės Mortos mokyklos kaina ir stojamojo mokesčio dydis priklauso nuo klasės. Pradinukų tėvams reikės sumokėti 420 eurų stojamąjį mokestį ir 5,97 tūkst. eurų už mokslą per metus.

Austėja Landsbergienė (nuotr. Tomo Kaunecko)

Pagrindinę mokyklą lankančių vaikų tėvams teks sumokėti 480 eurų stojamąjį mokestį ir per metus už mokslą dar 6,59 tūkst. eurų. Į devintą klasę Karalienės Mortos mokykloje einančių mokinių tėvams stojamasis mokestis siekia 480 eurų, o metinė mokslo kaina – 6,99 tūkst. eurų.

Atlyginimų mediana Karalienės Mortos mokykloje – 1 556.

Darbuotojų atlyginimai nesiekia tūkstančio

Legendinės vaikų laidos „Tele Bim-Bam“ kūrėjos Neringos Čereškevičienės vadovaujama Upės pradinė mokykla per metus ten vaikus leidžiantiems tėvams atsieina 6–6,7 tūkst. eurų per metus, priklauso, ar vaikas mokyklą lanko nepilną ar pilną dieną. Vienkartinis stojamasis mokestis – 500 eurų.

REKLAMA

Upės pradinės mokyklos darbuotojų atlyginimų mediana neteikiama, nes įstaigoje dirba mažiau nei 20 darbuotojų. N. Čereškevičienės vadovaujama mokykla turi 8 darbuotojus, o jų atlyginimų vidurkis „ant popieriaus“ – 738 eurai.

Neringa Čereškevičienė (nuotr. Fotodiena.lt)

Kaune įsikūręs „Erudito licėjus“ iš pagrindinę mokyklą lankančių vaikų tėvų per metus prašo 4,9 tūkst. per metus, už tarptautines klases lankančių vaikų tėvų – 6,6 tūkst. eurų per metus. Vienkartinis stojamasis mokestis – 300 eurų.

Atlyginimų mediana – 1 436 eurai.

Vilniuje ir Kaune įsikūręs Šiaurės licėjaus vienkartinis stojamasis mokestis – 350 eurų. Pradinukams Vilniuje mokslas kainuoja 5,5 tūkst. eurų, Kaune šiek tiek pigiau  – 5 tūkst.

Tėvams, leidžiantiems vaikus į Šiaurės licėjaus pagrindinę mokyklą, reikia sumokėti startinio paketo mokestį, kuris siekia 350 eurų. Į šį paketą įskaičiuotas asmeninis kompiuteris visam mokymosi laikotarpiui, mokinio pažymėjimas ir ugdymo medžiaga. Per metus mokslas Šiaurės licėjuje kainuoja 6 tūkst. eurų.

Atlyginimų mediana Šiaurės licėjuje – 1 455 eurai.

Pradinukus ugdančios „Taškiaus“ mokyklos startinis mokestis yra 350 eurai, mokslas per metus kainuoja 6 tūkst. Atlyginimų mediana neteikiama, o vidutinis atlyginimas „ant popieriaus“ mokykloje „Taškius“ – 1 061 euras.

Privačioje mokykloje „Saulės gojus“ vaikai gali eiti į pradines ir į 5–6 klases. Stojamasis mokestis siekia 300 eurų, kasmet tėvams reikia mokėti ir ugdymo priemonių mokestį – 200 pradinėje mokykloje ir 250 pagrindinėje mokykloje.

Už mokslą pradinukų tėvai moka 5,25 tūkst. eurų per metus, o į 5–6 klases einančių vaikų tėvai – 5,6 tūkst. eurų.

REKLAMA

Atlyginimų mediana mokykloje „Saulės gojus“ – 1 305 eurai.

Mokykla (nuotr. Fotodiena.lt)

Ateities mokykla save pristatantis „Forvardas“ taiko skirtingą kainodarą pradinės ir pagrindinės mokyklos mokiniams. Pradinukų tėvams per metus už mokslą reikia sumokėti 5 tūkst. eurų. Stojant reikia sumokėti registracijos mokestį – 300 eurų, o per metus dar sumokėti ugdymo priemonių mokestį – 200 eurų.

Į pagrindinę mokyklą vaikus leidžiantiems tėvai per metus už mokslą reikia sumokėti 5,6 tūkst. eurų. Registracijos mokestis – 350 eurų, o per metus už ugdymo priemones reikia susimokėti 210 eurų.

Vidutinis atlyginimas „Forvardo“ mokykloje – 1 117 eurų.

Kita sostinėje įsikūrusi privati mokykla „Vilnius International Meridian School“ visiems mokiniams nuo pirmos iki dvyliktos klasės taiko vienodą kainodarą – 5,55 tūkst. eurų metinis mokestis už mokslą ir 300 eurų registracijos mokestis.

Atlyginimų mediana „Vilnius International Meridian School“ – 1 369 eurų.


Rašyti komentarą...
B
Birutė
2019-09-14 13:28:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Patikslinu- tokius pačius atlyginimus kaip ir valstybinėse mokyklose :(
Atsakyti
0

B
Birutė
2019-09-14 13:27:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet kas keisčiausia, privačių mokyklų direktoriai gaudami tokias dideles lėšas iš tėvų mokytojams moka vos ne tokis pačius atlyginimus mokytojams. Gobšumas siaubingas...
Atsakyti
-1

T
Taigi
2019-09-14 12:42:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagrindinis tų mokyklų kontingentas - turtingų tėvų debilai vaikai.
Deja, tėveliai, iš debilo už jokius pinigus genijaus nepadarysi. Jei debilą pagimdėt ir debilu auklėjot iki 6 metų, tai debilas ir užaugs, net ir karalienės mordos mokykloje.
Atsakyti
-19

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų