Panevėžio ligoninėje – vimdantis patalų vaizdas

Socialiniame tinkle „Facebook“ žaibiškai plinta panevėžietės mamos nufotografuota ligoninės pagalvė – praskleidus užvalkalą, ji buvo nusėta įsisenėjusiomis dėmėmis ir taip puikavosi dar 81-uosius metus žymintis spaudas.

Ligoninės vadovybė dėl rastų Brežnevo laikus primenančių patalų puolė teisintis, teigdama, kad tai buvo pavienis atvejis, esą visos ligoninės pagalvės jau pakeistos.

Tinklaraštininkas Simonas Urbonas parodė panevėžietės mamos neseniai atsiųstą nuotrauką – joje matyti, kas slepiasi po švariu vaikui skirtos pagalvės užvalkalu viename iš Panevėžio ligoninės skyrių. Įsisenėjusiomis dėmėmis nusėta pagalvė ne tik verčia suraukti nosį, bet ir šokiruoja jos gavimo data. Kampe ryškus antspaudas rodo Brežnvo laikus – 1981 metus:

„Kažkaip mėlyna, ruda, nors sako, kad tie rudumai nuo dezinfekcijų, bet toks jausmas, kad ten visa Kinija gyvena tose pagalvėse. Jos baisios ir tie štampai 81 metų“, – sako S. Urbonas.

Gūdžius sovietmečio laikus menančią pagalvę panevėžietė mama aptiko dar birželio viduryje, kuomet jos 1,5 metukų dukrytė ligoninėje gydėsi plaučių uždegimą. S. Urbonas sako, kad tada fotografijos neplatino – tikėjosi, kad tai pavienis atvejis, kurį ligoninė netrukus sutvarkys.

Visgi, taip esą neatsitiko. Mamos viena po kitos puolė rašyti, kad panaši situacija su patalais yra ne vienoje šalies ligoninėje.

„Ir vakar gavau dar kelias nuotraukas, kur su tom pačiom pagalvėm. Supratau, kad niekas nesikeičia, reikia pranešti. Atrodo kraupiai, rodos, atsigulęs gali grįžti su kita liga. Ir čia Kaune gulėjo mama, sakė, kad buvo tokios pat pagalvės. Grįžom su sepsiu“, – teigia vilnietis.

REKLAMA

Kilus skandalui internete, Panevėžio ligoninė suskubo patikinti, kad šiuo metu visos senos pagalvės yra pakeistos. Naujieji pirkimai esą įvyko dar liepą.

„Nupirkta 500 vnt. ir jie jau keliauja į skyrius. Po vakar dienos patikrinimo senų pagalvių jau nebėra“, – teigia gydymo įstaigos atstovai.

Naujasis ligoninės vadovas leido apžiūrėti palatas, pakeliui paaiškindamas, kaip ligoninė laikosi higienos normų.

„Mes turime švarių skalbinių patalpą, kur laikomi visi skalbiniai. Čia laikomos dezinfekuotos antklodės, apvalkalai. Galiu užtikrinti visus žmones, kad tokių pagalvių ligoninėje nebėra“, – sako Panevėžio ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas.

Vadovas neigia, kad, radus skyriuje seną pagalvę, pacientas būtų užsikrėtęs kokia nors kita liga. Esą visos pagalvės yra ir buvo dezinfekuojamos, o praradusios estetinį vaizdą – nurašomos.

Panevėžio ligoninę visuomenės sveikatos centro kontrolieriai sako, kad ligoninę tikrina kasmet, tačiau sulietų, dėmėtų ar suplyšusių patalų neranda. Teisa, visi patikrinimai yra planuojami, o ir įstaigą privaloma apie tai iš anksto perspėti.

„Jie, matyt, moka dalykus, kurie nėra labai simpatiški ir kurių nenori rodyt kontrolieriams, paslėpti per 10 darbo dienų“, – teigia visuomenės sveiktos centro atstovė.

Ligoninėje sutikti pacientai sutinka, kad senų patalynių, kaip ir pagalvių ar apklotų, neturėtų būti. 

„Matosi, kad tie patalai būna nešvarus – patiesalai tokie plėmėti, tie čiužiniai“, – sako pašnekovė.


Rašyti komentarą...
J
Jurgis
2019-09-01 06:54:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne Veryga kaltas kad eilę metų ligoninėse buvo betvarkė ir administracijoje buvo įdarbinami savi arba palankūs vietos politikieriu žmonės.
Dabar bent maistas normalus, skanu ar ne, priklauso nuo virėjos. Jei nemoka gaminti tai ne Veryga kaltas o ligoninės vadovybė.
Ateis laikas Veryga sutvarkys ir šitą betvarkę apie kurią rašoma.
Atsakyti
0

N
Nu va
2019-08-31 23:55:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Europos skiriami pinigai medicinos istaigoms plaukioja kazkam i kisenes. Tokios valstybes kaip lietuva niekur nera . Is musu tokius mokescius ima i ta sodra i kaip nueini i med istaiga ir dar mokek tik neaisku uz ka mes tiek mokam . Visoj europop esi apdraustas ir kai eini i med istaigas nieko nemoki guli ligoninej dar ir geriausia maista gauni o cia siaubas . P.Veryga laikas nuo brokoliu nulipt ir dirbt pradet
Atsakyti
-1

A
Arturas
2019-09-01 14:10:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Per visus tuos pagalves gyvenimo metus
Ligonines buhalterijoje galite surasti. Kad buvo 20 kartu nupirktos naujos pagalves ir patalynes kuriuos nepasieke ligonines. Buvo parduotos ir pinigus isgrynino.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų