Margarita Šešelgytė. Rusija yra įgijusi kitų poveikio formų

Beveik prieš 80 metų rugsėjo 1-ąją Rusija ir Vokietija pradėjo Antrąjį pasaulinį karą, užpuldamos Lenkiją. Šių dienų Rusija vėl kariauja Europoje.

Apie tai, kokią grėsmę Rusija kelia Baltijos valstybėms ir kaip Lietuva turėtų elgtis, kai vos už 50 kilometrų nuo Vilniaus statoma branduolinė jėgainė, žurnalistas Vladimiras Laučius teiravosi Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentės ir vadovės Margaritos Šešelgytės

Prieš 80 metų dvi valstybės – Rusija ir Vokietija – užpuolė Lenkiją, pradėdamos Antrąjį pasaulinį karą. Šiandien Rusija vėl kariauja Europoje bei Ukrainoje. Kokia tikimybė, kad Rusija pamėgins suorganizuoti žaibišką karą, užpuldama Baltijos valstybes?

Situacija yra pasikeitusi ir Rusija yra įgijusi kitų poveikio formų, priemonių, vadinamų hibridiniais instrumentais: kibernetinės atakos, informacinės atakos. Tai, kas vyksta šiandien tiek mūsų regione, tiek Europoje, sakyčiau, daugiau yra susiję su tų instrumentų naudojimu. Panašu, kad Rusijai labiau apsimoka vykdyti tokias operacijas, kurios nepatenka į NATO 5-ojo straipsnio apibrėžimą. Viena jų – neerzinti Vakarų Europos valstybių, nes klimatas yra toks, kad matosi šioks toks atšilimas, ir tai Putinui yra naudinga.

REKLAMA

O kodėl nepaerzinus?

Yra du momentai. Vienas momentas – šiltėjantys santykiai, kurie vėl atšaltų, ir tai, ko gero, šiuo metu nėra Putino interesas. Antras dalykas – tai, koks scenarijus galėjo būti 2015 metais, šiandien to tikriausiai nenutiktų, nes daug investuota pastangų ir pajėgumų, siekiant išvengti to scenarijaus. Ką daro Rusija? Ji bando ieškoti pačių pigiausių poveikio priemonių – tiek politine, tiek ekonomine prasme.

Visą pokalbį su politologe Margarita Šešelgyte žiūrėkite „Dienos komentare“.


Rašyti komentarą...
s
senjora
2019-08-31 14:09:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skaitau komentarus pono Grijorijaus,ir noriu paklausti ar jūs gyvenot sovietinėje Lietuvoje,jei taip tai tai mūsų požiūris skiriasi.Kokia Lietuvybė klestėjo ,pabandyk padainuoti užstalėje ir netoliese sumkosis užverbuotas kavebistas,už tuos žodžius ,Lietuva brangi mano tėvynė,10 m.kaliuzės,ką čia paistai briedus,jokių teisių,jokių galimybių,.O dabar kitoks gyvenimas aš džiaugiuosi,ir meldžiuosi,kad neužkluptu rusiška šmėkla kuri primena katorgą.Kiek žmonių tiek nuomonių.
Atsakyti
0

G
Grigorij
2019-08-30 19:42:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvis,
tu verciau pasakyk, kur as pamelavau. Taip, as - vatniku vatnikas, t.y. koloradinis vatnikas - TIKRAS gimtos Lietuvos, ir savo Tevynes - TSRS patriotas! Skirtingai nuo, atsiprasau, "issilaisvinusiu" (partrukusiu nuo lenciugo) lietuviu. Lietuvybe TIKRAI nekalta - kalti "issilaisvine" - Lietuvos priesai.
Atsakyti
-2

G
Grigorij
2019-08-30 17:46:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laisvūnas,
apie apmokama trolinima pagal save sprendi? Jei "Sovietinis okupantas" naikino lietuvių tautą 50 !!! METŲ, tai kam "okupantas" padare Baltijos respublikas savo Vitrina Vakarams, kai jus, kaip niekad, suklestejot, jusu, kaip niekad padaugejo, suklestejo lietuvybe, lietuviu Mokslas, Kultura ir.t.t. Taip, 50 metu TSRS kovojo su savo priesais, nacionalistais, taip pat rusais. Gal kitos valstybes nekovoja, pvz. "Amerikonas"? Gi jus pokary organizavot MASINI ginkluota sukilima, pries tai PATYS parveze "Stalino Saule". Kada TSRS is jusu to reikalavo? PATYS parvezet. Taigi, nepainiok tautos su valdzios priesais, sukileliais, ju remejais! Nejaugi TSRS persiekiojo uz lietuvybe??? Basanavicius, Kudirka net nesapnavo, kad lietuvybe taip suklestetu, kaip LTSR!!!
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (26)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų