Kaunietė priblokšta: kiek nemokamų tyrimų išties priklauso?

Pasijutusi silpnai ir nusprendusi pasidaryti kraujo tyrimus poliklinikoje portalo tv3.lt skaitytoja Irma (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi, – aut. past.) liko nieko nepešusi. Moteris buvo šokiruota sužinojusi, kad nemokami tyrimai jai nepriklauso, mat jau tyrėsi kraują balandžio mėnesį.

Tyrimai (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

„Nieko nenutuokdama rugpjūčio 22 d. užsiregistravau pas savo šeimos gydytoją, tačiau ji atsidarė monitoriuje mano istoriją ir pareiškė, kad nemokami tyrimai nebepriklauso – juos aš dariausi balandžio mėnesį ir jie priklauso tik kartą per metus. Pasiūlė išsamių tyrimų paketą už 80–90 eurų, tuo metu vyko akcija. Deja, aš tiek mokėti šiuo metu negaliu, tad likau be tyrimu. Žinoma, likau dėl to šokiruota“, – pasakojo Kaune gyvenanti moteris.

Kadangi, kaip sako pati Irma, likimo sveikata nėra apdovanota, dažnai tenka atlikti įvairius tyrimus. Tačiau tvarka čia irgi stebina: per vieną mėnesį echoskopu galima išsitirti tik vieną organą: „Taip jau nutiko, kad negaliu pasigirti sveikata ir turiu dažnai tikrintis sveikatą. Anksčiau atlikdavo vieną tyrimą echoskopu: skydliaukė, krūtinė, pilvo organai, kepenys, inkstai.

Ne kartą esu anksčiau dariusis, kadangi turiu ir skydliaukes problemų, cistą krūtyje jau daug metų, kurią reikia nuolat sekti. Tačiau dabar jau visko kartu pasidaryti neįmanoma. Tokiu atveju gaunasi, kad reikia kas mėnesį tikrintis po skirtingą organą. Taigi realiai pacientas su savo negalavimais yra nulio vertės“.

Dėl tyrimų gali spręsti tik gydytojas

Nors privalomasis sveikatos draudimas apdraustiesiems užtikrina galimybę gauti įvairias gydymo paslaugas, apmokamas iš Privalomojo sveikatos draudimo biudžeto (PSDF), tačiau, pabrėžia Valstybinė ligonių kasa, ar pacientui reikalingas vienoks ar kitoks tyrimas, sprendžia gydantis gydytojas.

REKLAMA

„Jeigu tyrimą atlikti skiria gydantis gydytojas, o ne pats pacientas jo pageidauja, tuomet šių paslaugų išlaidos kompensuojamos iš PSDF. Susirūpinę savo sveikata pacientai neretai patys nori priimti sprendimus, kaip gydytis, prašo gydytojų, kad jiems būtų atlikti vienokie ar kitokie tyrimai, juos apžiūrėtų gydytojas specialistas, todėl šeimos gydytojo kartais prašoma tik siuntimo pas konkretų gydytoją.

Susirgus pirmiausia reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris, įvertinęs paciento sveikatos būklę, sprendžia, kokie tyrimai turi būti jam atlikti“, – sakė VLK vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

Ji priminė, kad šeimos gydytojas gali paskirti labai daug tyrimų. Tačiau jei pacientai, turintys teisę į iš PSDF apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas, tyrimus pasirenka savo iniciatyva, jų faktinę kainą apmoka patys.

„Tiesa, jei pacientas jaučiasi blogai, o šeimos gydytojas, įvertinęs paciento būklę, mato, kad konkretaus tyrimo tikrai reikia, jis turi būti atliktas, nesvarbu, kad neseniai toks tyrimas jau buvo atliktas. Tas pats galioja ir gydytojo konsultacijai.


Rašyti komentarą...
V
Vl.
2019-09-08 21:21:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam reikalingi tyrimai gydytojas jeigu tu neturi pinigų! Tegul miršta žmonės! Nereikės gaišti laiko! Tokia protinga padaryta sistema! Jeigu žmogus neturi pinigų tu nekam nereikalingas!
Atsakyti
-5

m
me
2019-09-08 21:47:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
vaikus kai tikrina profilaktiškai dėl mokyklos ir nedaro kraujo tyrimų, nes ale jau buvo daryti tyrimai ( tyrimai buvo daryti vaikui sergant) ir jau 2019 metais jam nebepriklauso. Juokas juokais, bet kam tada ta profilaktinė patikra. Abejoju, kad gerklės pažiūrėjimas ir piršto perbraukimas per stuburą, padės išvengti rimtesnės ligos.
Atsakyti
-4

G
Gintaras
2019-09-08 21:31:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau kokie 20 metų, kai neskyrė jokių tyrimų: nei kraujo, nei kardiogramos, nei šlapimo. Jokių. Dėl darbo nueini, plaučius paspinduliuoja, regėjimą patikrina, štampus sudeda ir laisvas. O paprašyk pats tyrimų, tai ir susimokėsi nepaisant to, kad dešimtmečiais jokių tyrimų nebuvo daroma. Puiki mūsų medicina... galėtų jos ir visai nebūti, nelabai kas pasikeistų.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų