Nausėda apgailestauja dėl Latvijos sprendimo pirkti Astravo AE elektrą

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako apgailestaujantis dėl Latvijos sprendimo pirkti elektrą iš Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės, tačiau pripažįsta, kad latvių žingsnis nebuvo netikėtas.

Gitanas Nausėda (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

G. Nausėdos teigimu, Latvijos vyriausybė pirkti elektrą iš Baltarusijos nusprendė nebaigusi konsultacijų su Lietuvos energetikos ministerija.

„Latvių sprendimas yra politinis sprendimas. Kiek žinau, konsultacijos su Lietuvos energetikos ministerija vyko, bet nepasibaigus konsultacijoms buvo padarytas toks sprendimas, ir dėl to tenka tik apgailestauti“, – žurnalistams Berlyne trečiadienio vakarą sakė Lietuvos prezidentas.

„Ar tai labai smarkiai nustebino? Turbūt, kad ne“, – pridūrė jis.

Latvijos vyriausybė trečiadienį paskelbė, kad pirks elektrą tiesiogiai iš Baltarusijos, kai Lietuva imsis elektros importo blokados.

Lietuva anksčiau tikėjosi, kad elektros importo boikotas gali sustabdyti Astravo jėgainės projektą, tačiau kitos regiono šalys ir Europos Sąjungos (ES) institucijos neparėmė iniciatyvos.

REKLAMA

Latvijos vyriausybė pranešė, kad Lietuvai nutraukus elektros energijos prekybą su Baltarusija, ji perkels elektros prekybą per Latvijos sieną.

G. Nausėda trečiadienį pripažino, kad tikėtis ekonominėmis priemonėmis sustabdyti atominės elektrinės projektą yra naivu, o „traukinys yra toli nuvažiavęs“, bet pabrėžė, kad negalima skatinti, jo žodžiais, netvaraus ir nesaugaus projekto.

G. Nausėdos nuomone, atsakomybę turėtų prisiimti ankstesnės Lietuvos valdžios.

„Vien tik ekonominiais svertais sustabdyti atominę elektrinę, kuri pastatyta jau 90 procentų, turbūt, būkime atviri, yra šiek tiek naivu“, – sakė šalies vadovas.

„Stabdyti reikėjo 2011-2012 metais, kada mes dar pasirašinėjome komunikatus apie bendradarbiavimą su Baltarusija atominės energetikos srityje. Jeigu ką, galėčiau parodyti ir tą originalą komunikato“, – sakė prezidentas.

„Šiandien traukinys yra toli nuvažiavęs. Nepaisant to (...), mes neturime patys dar skatinti šitokio netvaraus ir nesaugaus projekto plėtoti“, – pridūrė jis.

Lietuvos vyriausybė teigia, kad Astravo atominė elektrinė 50 kilometrų nuo Vilniaus statoma nesilaikant saugumo ir aplinkosaugos standartų. Minskas priekaištus atmeta.


Rašyti komentarą...
G
Grigorij
2019-08-15 07:13:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
O-o-o, koks juodas pavydas, kad LR IAES pras*ko, nenorejo is jos uzdirbti, dar ir uz jos laidojima gerai sumokes, o BY nepraleido progos uzdirbti is Astravo AES! LR gali priimineti istatymus del Astravo AES blokados, gali is pavydo skelbti, kad ji yra nesaugi. Bet karavanas eina. Net idijotams aisku, kad Bat'ka - ne savizudis, nesaugios AES nestatys. Tai ir latviai suprato. O jus skubekit sinchronizuoti savo el.tinklus su ES, kad prarasti galimybe pirkti pigia pertekline el. energija is RU, BY. :))) LIE-TU-VA, BUK LAIS-VA!
Atsakyti
-1

D
DJkrakmolas
2019-08-15 14:04:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepirksim is baltarusiu elektros energijos bet vistiek gausim astravo elektra per tarpininkus kraudami pelna perekupam arba i latviu biudzeta. Jokie bandymai nepirkti astravo aes nepaeis, nebent nukirps linijas... mokesim pilna kaina kai galejom pigiai pasiderint kaina su kaimynais
Atsakyti
0

P
Petras
2019-08-15 07:51:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lukašenkqa yra geras Lietuvos kaimynas . Tą byloja ir pliušinių meškiukų istorija.Politika ir techniniai klausimai yra skirtingi dalykai . Lietuvos mužikėlis dabar jau neįperka brangios elektros. Strateginių objektų valdymas turi būti valstybinis ,o tai buvo įvardinta Lietuvos nepriklausomybės aušroje. Grybauskaitė pridarė klaidų santykiuose su kaimynais.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų