Karbauskis apie ligonines: žmonės, kurie gina struktūrą, turės prisiimti pasekmes

Ligoninių tinklo pertvarkai nebūtinos pataisos – galima pradėti nuo derybų su savivaldybėmis, o pertvarkų nenorinti vietos valdžia vėliau turės prisiimti pasekmes, sako valstiečių vadovas Ramūnas Karbauskis.

LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis (Paulius Peleckis/Fotobankas)

Kalbėdamas apie Seime ne kartą sustabdytą sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos siūlytą reformą R. Karbauskis BNS teigė, kad „ji nebuvo nukreipta į jokį uždarymą“.

„Ta reforma nebuvo nukreipta į jokį uždarymą, buvo kalbama apie reformą, kuri pirmiausia tarnautų žmonėms, kuriems reikalingos kokybiškos ir greitos medicinos paslaugos, šia prasme viskas gali tęstis“, – BNS sakė R. Karbauskis.

Prezidentas Gitanas Nausėda šią savaitę teigė, kad sveikatos apsaugos ministras dar turi galimybių pertvarkyti gydymo įstaigų tinklą, tačiau reforma turi vykti negąsdinant žmonių.

Valstiečių vadovas sako, kad po savivaldybių tarybų rinkimų pasikeitus taryboms ministerija galės tartis dėl tinklo optimizavimo. Pasak jo, pačios savivaldybės kaip įstaigų steigėjos turi būti suinteresuotos permainomis, nes kitaip ateityje susidurs su lėšų, medikų trūkumu ir kitomis problemomis.

„Ministerija niekad nenorėjo daryti reformos, kuri nenaudinga žmonėms, ji visą laiką apie tai šnekėjo, tiesiog mes buvom rinkimų momente ir atitinkamai buvo viešai meluojama, kad reformos yra tam, kad uždarytume ligonines“, – sakė R. Karbauskis.

„Realiai reikia šnekėti su kiekviena savivaldybe, kaip ji mato, kaip ji nori, nes savivaldybė prisiimdama sprendimą nieko nedaryt prisiima atsakomybę, kas su ta ligonine bus po metų, kai nebebus gydytojų, kai ji bus nuostolinga. Kai kurios savivaldybių ligoninės turi operaciją per savaitę, krenta kvalifikacija, galų gale žmonės neuždirba, nes jiems mokama už suteiktas paslaugas, ir taip toliau. Žmonės, kurie gina struktūrą, kaip ji veikia, turi prisiimti pasekmes“, – kalbėjo R. Karbauskis.

REKLAMA

„Reiktų eiti į savivaldybes, šnekėtis su tomis, kurios supranta ir nori, su jomis vystyti projektus ir daryti pokyčius, o ten, kur savivaldybės užsispyrusios nieko nedaryti, jos turės prisiimti atsakomybę už pasekmes“, – teigė R. Karbauskis.

Ankstesni A. Verygos bandymai inicijuoti gydymo įstaigų tinklo pertvarką baigėsi nesėkmingai. Ministras yra sakęs, kad priimti šiems sprendimams trūksta politinės valios.

Europos Komisija šiemet konstatavo, kad Lietuvai būtų naudinga konsoliduoti ligoninių tinklą.

Briuselio pareigūnų vertinimu, sveikatos apsauga Lietuvoje yra nepakankamai efektyvi, daug dėmesio skiriama brangiam gydymui ligoninėse, ir per mažai – pirminei sveikatos apsaugai ir ligų prevencijai, sektoriuje trūksta kokybės kontrolės, o besigydantys apdraustieji turi palyginti daug prisidėti savo lėšomis.


Rašyti komentarą...
P
P.Morkūnas
2019-08-11 16:42:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sakai kviesti užsienio profesorius...na na, atvyko prof. Avižienis ir...demaskavo vieno populiaraus universiteto rektorių kaip sukčių-plagiatorių...ne ką geresnis ir kitas universitetas- tam sukčiui-plagiatoriui davė Habilituoto titulą...kituose universitetuose bijo tokių užsienio profesorių
Atsakyti
0

m
medikė
2019-08-11 16:31:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sveikatos ministerijos rodikliai tuo blogesni, kuo didesnis konkursas stojant į Medicinos studijas, kurios priklauso Švietimo ir Sporto ministerijai. Reiškia į mediciną stojant reikia kitokio paruošimo, trūksta ekonominio, technologinio išprusimo, žmogaus teisių, draudimo suvokimo. Esamas medicinos studijas būtina keisti, kviesti brangius konsultantus- lietuvius profesorius užsienyje, perimti pažangią patirtį. Paprastų daktarų yra per daug. O tokių būtinų specialybių- sveikatos ekonomika, sveikatos technologijos, sveikatos visuotinė edukacija, gerontologija - kokia būklė Lietuvoje? Abipus Baltijos žmonių genetika panaši, o sveikatos rodikliai - nesulyginami: vieni moka, kiti nemoka siekti pažangos.
Atsakyti
0

G
Giedriux
2019-08-12 15:05:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pas mus ligų gydymo kultūra, o ne sveikatos palaikymo. Monopolistams tai aukso kasyklos. Kada bus propaguojama sveikata ir negatyvo pilstymo uždraudimas, tada situacija pagerės. 90% žinių negatyvas, tai ko kalbėti apie sveikatą?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų