Gydytojai įniršę ant tėvų: nevalo vaikų dantų, o gydyti reikalauja su narkoze

Odontologai įniršę – vis daugiau tėvų tingi vaikus dažnai vedžioti pas specialistus, tad laukia, kol mažylių dantys suges, ir juos bus galima gydyti taikant narkozę. Taip esą mažiau streso ir vaikams, ir tėvams, tačiau medikai sako, kad gimdytojai nepagalvoja – narkozė gali ir pakenkti, be to, ji taikoma tik esant būtinybei, o ne bet kada panorėjus.

Nė trejų neturinčios Frėjos močiutė rodo mergytės burnoje metalines plokšteles. Jos įdėtos taikant narkozę. Per pusmetį, kaip sako moteris, Frėjai buvo atliktos dvi operacijos su visiška nejautra.

„Pirmą kartą buvo iškritę dantukai, antrą kartą… ji bėgo, lūžo priekiniai dantukai, juos sutvarkė, atstatė, sutvarkė, bet po kiek laiko sugedo dantukai. Juos išrovė, pašalino. Gaila, bet taip yra“, – nusivylimo neslepia mergytės močiutė Ida Bogdanovič.

Moteris teigia, kad kalta ne tik mergytės trauma, o narkozės reikėjo ir toliau gydant mažosios dantis, nes šie labai genda. Močiutė aiškina, esą visa šeima uoliai prižiūri vaiko dantis, bet ar nuo maisto, ar dėl kitų priežasčių, Frėjos dantys nuolat genda, o ir prižiūrėti juos tokio amžiaus vaikui, kaip guodžiasi moteris, nėra paprasta.

„Prieš pusmetį mums visus tuos dantukus sutvarkė, uždėjo karūnėles, dabar valomės. Labai nenori vaikas valytis dantų. Mes valomės, kiekvieną vakarą, stengiamės. Bet ta prievarta – vaiką reikia laikyti, rykdyti, o dabar ta tendencija, kad negalima tų vaikų… kiekvieną vakarą prievartauti tiesiog, laikyti vaiką prievarta, tiesiog širdis plyšta“, – kalba močiutė.

REKLAMA

dantų gydymas (nuotr. TV3)

Panašių situacijų – vis daugiau 

Medikai sako, kad tokių istorijų daugėja. Ir jeigu, tarkime, šiai mergytei narkozės reikėjo dėl traumų, tai pastebima ir kita tendencija. Daugėja tėvų, kurie tiesiog nenori dažnai vedžioti atžalų pas medikus, laukia, kol išges daugiau dantų, ir tik tada kreipiasi į gydymo įstaigas, prašydami gydyti kelis vaikų dantis iškart taikant narkozę.

Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos direktorė profesorė Alina Pūrienė dažniausiai pastebi, kad taip su vaikais elgiasi inteligentiški, tikrai pinigų ir laiko nestokojantys žmonės.

„Tėvams atrodo, kad paprasčiau yra, kai vaikas yra užmigdomas. Kai vaikas užmigdomas, įsijungia kiti gydymo principai. Nes tai, ką tu galėtum per du, per tris kartus išgydyti, jis liktų burnoje. Tai jeigu su sedacija gydai vaikus, tai infekcijas turintys dantys yra šalinami. Dantis, pažeistas ėduonies, tai jau net ne iš vienos, o jau iš trijų pusių pažeistas“, – kalba A. Pūrienė.

Be to, dantų šalinimas, kaip sako profesorė, nebūna be pasekmių.

„O kai vaikui ne laiku šalinami dantys, tai su atsiranda ortodontinės problemos ir mes įsisukam į patologinį ratą, iš kurio išeiti sudėtinga ir po to būna brangu“, – priduria klinikos vadovė.

Pabrėžia vaiko teisių svarbą

Odontologų rūmų vadovas sako, kad vertėtų susirūpinti ir vaiko teisėmis, kadangi valstybė garantuoja nemokamą vaiko dantų priežiūrą – reikia tik įpareigoti tėvus rūpintis mažylių dantimis.


Rašyti komentarą...
M
Mama
2019-07-21 16:14:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nereikia kaltint vien tėvų,mano vaiko dantys minkšti.Ant priekinių dantukų dėmelės atsirado 3 metų,bet nuvedus pas odontologą netaisė ,nes priekiniai dantys pradeda kristi pirmieji ir nereika jų taisyti.Pirmas dantukas iškrito kai buvo beveik aštuoneri,tai iš tų dantų nelabai kas buvo likę.Krūminia dantys pradėjo dygti 6 metukų,nuėjom užsidėti silantų,ligonių kasos neapmokėjo,nes mums tais kalendoriniais metais nesukako septyneri.Pasidžaukim idijotiškais istatymais!!!
Atsakyti
-1

T
Taip
2019-07-21 10:37:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pratinti reikia nuo kūdikystės ir vaikas mielai valysis dantukus ryte,vakare.Tingi tėveliai užsiimti vaikais.O paaugus viskas sunkiau,įgūdžių nėra.
Atsakyti
-3

i
irute
2019-07-21 17:41:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kai pabandai gaut taloną pas gyd.tai amžinai nėra.Pernai teko didelius triukšmus kelt,kad vaikai patektų pas dantistą.Registratūra liepia skambint 8 h,aišku iškart nieks ragelio nekelia,o 8.02 jau talonų neturi.Internetu neleido,tai košmaras.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (20)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų