Sprendimas priimtas: atlyginimas darbo skelbimuose bus nurodomas

Seimas įpareigojo darbuotojų ieškančius darbdavius skelbime nurodyti siūlomą atlygį. Už tokias Darbo kodekso pataisas balsavo 66 Seimo nariai, prieš – penki, o susilaikė 30.

Eurai (nuotr. Andrius Ufartas/fotobankas)

Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys Rimantas Dagys tikino, kad pataisos leis žmonėms matyti rinkos situaciją ir darbo jėgos vertę.

Tuo metu Mišriai Seimo narių grupei priklausanti Aušrinė Armonaitė prognozavo, kad toks nurodymas naudos neduos: „Užsiimame skelbimų redagavimu“.

Konservatorius Sergejus Jovaiša piktinosi, kad darbdaviai gali nurodyti per didelius rėžius: „O sutars taip, kaip sutars. Bus vienas iš pasityčiojimo variantų“.

Anot jo, nenumatyta atsakomybė, jeigu skelbime nebus nurodytas siūlomas atlyginimas: „Man per mažai logiškos priežiūros“.

Pasak pataisos iniciatoriaus, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto nario „valstiečio“ Tomo Tomilino, toks įpareigojimas sustiprintų darbuotojų derybines galias ir paskatintų kolektyvinių sutarčių pasirašymą.

Jo teigimu, paviešinta informacija apie siūlomą darbo užmokestį niekaip nepakenks darbdaviams.

 


Rašyti komentarą...
a
as
2019-07-11 15:02:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
koks cia gudragalvis tai prieme??!! ivardikite pavare kas toks prieme tai? atminkite jus vergvaldziai kurie ir prieminejete tuos zakonus ,darbo sutartyje turri buti netik nurodomas atlyginas,o ir kiek valandu zmogus dirbs,ir banko saskaita kad vmi matytu kas kiek kam veda pinigu, taskas,,,,,o dabar pati vmi verkia kad nesurenka pingu ,nes jie patys zino kur yra juodi pinigai,bet negali pakelti savo siknu prasmirdanciu nes dar labiau smirdes,,tai ir sedi imituodami darba,,as galiu pasakyti kiek jie prado per 30metu pinigu,,kosmos nepatiketumet,,
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų