Didžiulė ir tragiška gelbėjimo operacija Kuršių mariose: apvirtus kurėnui, ant kojų sukelti kariškiai, pasieniečiai ir ugniagesių gelbėtojai. Du mariose skendę žmonės įgulos nariai išgelbėti, o laivo kapitonas, Romaldas Adomavičius nuskendo.

Nelaimė Kuršių mariose įvyko po vidurdienio. Pranešta, kad mariose prie Ventės kaimo apvirto kateris, juo plaukė trys žmonės. Ant kojų sukeltos Nidos ir Šilutės ugniagesių gelbėtojų tarnybos.

„Šiandien apie pirmą valandą buvo gautas pranešimas apie mariose dingusią valtį su trimis asmenimis. Mūsų, karinių oro pajėgų gelbėjimo koordinavimo centras nedelsiant pradėjo gelbėjimo operaciją, į įvykio rajoną išsiųstos karinių oro pajėgų budintis sraigtasparnis, pasieniečių kateriai, pasitelktos gaisrininkų pajėgos“, – sakė Karinių oro pajėgų vadas Ramūnas Kažerskas.

Paaiškėjo, kad apvirto ne kateris, o istorinis laivas.

„Pavyko rasti du asmenis, jie dėvėjo gelbėjimo liemenes, bet buvo gerokai sušalę, jie šiuo metu yra pristatyti į medicinos įstaigą, kur jiems suteikiama pirmoji pagalba“, – informavo Karinių oro pajėgų vadas.

REKLAMA

Išgelbėtieji sakė, kad kartu plaukė ir trečias žmogus, jo buvo ieškoma, tačiau nesėkmingai.

„Dėl trečio asmens informacijos nėra, jis laikomas dingęs ir dėl to mūsų gelbėjimo operacija vis dar tęsiama“, – sakė R. Kažerskas.

Paaiškėjo, kad nuskendo laivas kurėnas – plokščiadugnė burinė valtis. Pradingo muziejininkas-istorikas, kurėno kapitonas Romaldas Adomavičius. Štai šį kapitoną TV3 televizija kalbino prieš septynerius metus.

Ir R. Adomavičius, ir su juo plaukę žmonės yra Klaipėdos jūrų muziejaus darbuotojai. Jie plaukė į Kauną iškilmingai paminėti liepos 6-osios, o vakare, pagal buriuotojų pradėtą tradiciją, kartu su visa Lietuva sugiedoti Tautišką giesmę. Išgelbėti žmonės buvo su gelbėjimosi liemenėmis, o štai dingęs kapitonas plaukė laivu jos neužsivilkęs. Kariškių sraigtasparnis visą dieną žvalgė Kuršių marias ir Neriją. Apvirtęs laivas nuskendo – jo marių paviršiuje nebematyti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų