Rokas Masiulis po susitikimo su Nausėda: ministrai yra ant parako statinės

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda tęsia susitikimus su ministrais. Kol partijos vis dar derasi dėl to, kam kuri ministerija atiteks po Nausėdos inauguracijos, Daukanto aikštės rūmuose su būsimu šalies vadovu susitiko kultūros ir susisiekimo ministrai. Vienas jų į susitikimą su Nausėda atžygiavo su storu nuveiktų darbų segtuvu.

Pirmasis lietingą ketvirtadienio vidurdienį šalia Prezidentūros kanceliarijos, kur pradeda šeimininkauti Gitanas Nausėda, pasirodo kultūros ministras, literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas. Jis vienas šviežiausių Sauliaus Skvernelio kabineto narių, gruodį pakeitęs Lianą Ruokytę-Jonsson, atleistą premjero iniciatyva.

„Sulaukiau labai nuoseklių, įdomių Prezidento klausimų apie esamą kultūros finansavimo, rėmimo teisinę būklę, finansavimo sistemą. Prezidentas, iš tikrųjų, domėjosi kai kuriais dalykais labai konkrečiai, o priekaištų, turbūt ne, neišgirdau“, – po susitikimo kalbėjo M. Kvietkauskas.

Paskui į Daukanto aikštės rūmus atkeliauja visiems gerai pažįstamas buvęs energetikos, dabar susisiekimo ministras Rokas Masiulis, Vyriausybėje dirbantis nuo 2014-ųjų. Masiulis rankose nešasi didelį raudoną segtuvą, kuriame išvardyti svarbiausi jo darbai.

„Pristačiau prezidentui pirmiausia antikorupcinius darbus, palikau medžiagą visą, kurią mes turėjome. Pristačiau, kad padaryta kiekvienoje įmonėje, kokie darbai svarbiausi. Tos kalbos, kad žvyrkeliai nėra asfaltuojami, kad iš piršto laužtos, kad statistika yra visai kita“, – apie susitikimą pasakojo R. Masiulis.

Seime deryboms dėl valdančiosios koalicijos ir ministerijų dalybų užstrigus, visų ministrų likimas kybo ore. O Rokas Masiulis saugiai nesijaučia dar ir dėl to, kad juo ne kartą piktinosi valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis ir socdarbiečių vedlys Gediminas Kirkilas.

„Jis nevykdo kai kurių programų. Pirmiausia regioniniai keliai, tai čia visiškai akivaizdu, negirdžiu iš jo paties paaiškinimų. Vieną kartą sakė, kad reikia skaidrinti kelių direkciją, bet tai yra kasdieninis bet kurio ministro darbas“, – pastebi G. Kirkilas.

REKLAMA

Tiesa, tiek Masiulio, tiek Kvietkausko veiduose nematyti nerimo. Abu ministrai tiki, kad dirba gerai.

„Aš esu susitelkęs į darbą ir mano nuotaiką, iš tikrųjų yra darbinga, baimėms nepasiduodu. Kultūros ministerija dirba labai intensyviai, suburta pilna politinio pasitikėjimo komanda, esame pasiruošę darbą tęsti, jeigu bus tokia galimybė, sprendimai priklauso ne nuo mūsų“, – teigia M. Kvietkauskas.

„Reikia suprasti, kad ministrai yra ant parako statinės. Mes puikiai žinom, kad galim būti pakeisti kiekvieną dieną, kiekvieną akimirką. Jau eidamas į postą aš puikiai tą žinojau, tą sprendžia kiti žmonės, dabar mes laukiam koalicinės sutarties ir sutartyje bus viskas sudėliota, ta galimybė nėra manau didelė“, – mintimis dalijasi R. Masiulis.

Kvietkausko likimą poste nulems partijų derybos. Tačiau Roko Masiulio klausimas kur kas subtilesnis. Nors valdantieji aiškina, kad Masiulis nevykdo Vyriausybės programos ir tinkamai neprižiūri šalies kelių, anot politikos apžvalgininkų, socdarbiečiai yra nepatenkinti Masiuliu dėl jo pertvarkos „Lietuvos geležinkeliuose.“

„Pavyzdžiui, Kirkilas. Jie gali turėti asmeninių sąskaitų su ponu Masiuliu, nes jam vadovaujant iš Lietuvos geležinkelių buvo atleista ponia Kirkilienė“, – pastebi politikos apžvalgininkas Virgis Valentinavičius.

O „valstiečiams“ Masiulis užkliuvo tada, kai buvo atleistas Klaipėdos uostui vadovavęs Arvydas Vaitkus.

„Masiulis atleido Arvydą Vaitkų iš pareigų. O ponas Vaitkus užsirekomendavo Ramūnui Karbauskiui, kaip stiprus partijos rėmėjas. Jis kandidatavo atstovaudamas „valstiečių-žaliųjų“ partijai“, – teigia V. Valentinavičius.


Rašyti komentarą...
r
rimas
2019-06-27 21:25:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
kolkas neivardinta,kas valdo NAUSEDA...???
Atsakyti
-1

t
tom
2019-06-27 22:51:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
kas tas masiulis per vienas ar galit pasakyt?
Atsakyti
-1

A
2019-06-28 05:09:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Raudoną papkę būtinai reikia neštis..., kad visi matytų..., piaro meistras. Tokio klouno dar neturėjome, aplenkė ir Eligijų Masiulį.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų