Artėja siautulinga audra – laukiama škvalo, perkūnijos ir liūčių

Orai Europoje keičiasi tiesiog akyse. Vakaruose sustiprėjusi aukšto slėgio sritis nukreipė vėsių orų srautą centrinės Europos link. Šis vėsus oras nepaprastai įkvėps ir pastums pirmyn nedidelį cikloną, kuris į Lietuvą atplukdys gerokai vėsesnius orus, be to, atneš ir lietaus su perkūnija.

Trečiadienį buvo ne tik labai karšta, bet ir tvanku, danguje kaupėsi vandeningi debesys. Vakarop, kai oras pradės vėsti, iš šių debesų vietomis prapliups lietus, galima ir perkūnija, vėjo gūsiai.

Naktį pasikeis ir vėjo kryptis – jis pasisuks iš vakarų, šiaurės vakarų ir ims plukdyti vėsesnius orus.

Ketvirtadienį vakarų, šiaurės vakarų vėjas toliau į Lietuvą plukdys daug vėsesnius orus, nei esam įpratę. Temperatūra kils nepaprastai nenoriai, bus nemaloniai vėjuota. Daug kur trumpai palis, galima ir perkūnija.

„Kitaip tariant, orai drastiškai pasikeis. Naktį vietomis, dieną daug kur numatomas vasariškas lietus, kai kur smarkus su perkūnija, vėjo gūsiais. Nenustebintų ir kruša. Nakties pradžia dar labai tvanki, vėliau vėjas pasisuks iš vakarų ir pasidarys gūsingas. Toks liks ir dieną. Vidurnaktį dar bus apie 21–24 šilumos, ryte vyraus 18–21 laipsnis, dieną bus nuo 18 šiaurėje iki 24 pietuose“, – teigia sinoptikas Naglis Šulija.

Tai reiškia, kad laukia maždaug 10 laipsnių temperatūros šuolis žemyn.

Penktadienio naktį daug kur trumpai su perkūnija palis, dieną dėl kylančio slėgio palis tik kai kur ir jau labai nedaug. Vėjuotą naktį bus apie 12–14, dieną šils iki 20–23 laipsnių, prie jūros apie 18.

REKLAMA

Šeštadienį vėjas aprims, lietaus tikimybė labai menka, diena saulėta. Naktį atvės iki 9–11, kai kur 12 laipsnių, dieną šils iki 20–22, bet kai kur jau iki 24–25 šilumos.

 

Įspėja dėl audrų, kai kur – ir kruša

Šį vakarą ir artimiausią naktį Lietuvoje susidarys gana įdomi ir sudėtinga situacija. Per šalį nušniokš vasariškos audros, kurios vietomis gali būti smarkios, pranešama sinoptikų administruojamoje feisbuko paskyroje Orai ir klimatas Lietuvoje.

Smarkiausios audros ir lydintys pavojingi reiškiniai labiausiai tikėtini rytinėje, pietrytinėje ir pietinėje šalies dalyse (pažymėta raudonai žemėlapyje). Kitur liūčių su perkūnijomis ir vėjo sustiprėjimais taip pat gali pasitaikyti tačiau jos neturėtų būti labai intensyvios.

Lietuvoje numatomos audros

Pagrindinis pavojus su audromis bus stiprus škvalinis vėjas. Numatoma, jog gūsiai gali siekti iki 15-20, o kai kur ir iki 23 m/s. Vietomis iškris ir kruša. Kur ji smogs – tiksliai pasakyti neįmanoma.

Audros pradės formuotis maždaug apie 18-19 val. ir iš pradžių bus pavienės, dėl to didesnė krušos tikimybė. Vėliau atskiri židiniai jungsis į vieną liniją, todėl padidės stiprių vėjų rizika.

Todėl prisiminkite kaip elgtis audrų metų, nestatykite automobilių po medžiais. Sekite naujausią informaciją ir prognozes.


Rašyti komentarą...
R
Rima
2019-06-26 19:07:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jus prigasdinat su savo audrom ir skvalais, o is to snypstas iseina. Bet del ko prisipirkot brangios aparaturos ir nieko tiksliai nepasakot. Turetumet net metra pasakyti.
Atsakyti
-2

L
Labas
2019-06-27 02:25:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
BAIKIT sinoptikus žeminti, kai gamtoje sumaištis, tai net dievas nežino ant kurios trobos kruša ar liūtis, gal tik ant kaimyno sklypo. Negąsdina, perspėja, kad dėl viso pikto langus užsidarytumėte ir saugotumėtės medžių lūžtančių, gal ir potvynių. O žurnalistai ir taip aiškūs - stilistika vidurinės mokyklos
Atsakyti
0

r
romas
2019-06-26 20:03:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
uz ka mokama alga sinoptikams,tai niekaip nesuprantu.Absoliuciai neigalus ka nors paprognozuoti.....
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų