Artimiausi orai: dangus bus tamsus ir grėsmingas

Ketvirtadienį Lietuvoje daug kur lijo, griaudėjo perkūnija. Lietaus debesims kilti padėjo ciklono, kurio centrai rytoj bus šiauriau Lietuvos, kaimynystė ir įtaka. Artimiausią parą ta įtaka dar išliks, dėl to lietaus irgi bus. Vėliau vakaruose stiprėjanti aukšto slėgio sritis juos nuslopins ir nustums į rytus.

Dmitrijus Mariničevas nuotr. (nuotr. skaitytojo)

Žemyno vakaruose šilumos nedaug: Barselonoje rytoj 24, Paryžiuje 20, Londone 18 laipsnių šilumos. Šilčiau Europos viduryje – Berlyne rytoj saulė ir 24, Stokholme 23 laipsniai. Dar arčiau mūsų, Varšuvoje, šils iki 28. Lietuvoje irgi bus labai šilta.

„Šiandien per Lietuvą iš vakarų į rytus nukeliavo vasariško lietaus debesų grandinė. Šį vakarą ji pratęs savo kelią, todėl ir temstant vietomis lis, kai kur gausiai ir su perkūnija. Tačiau sutemus visi šie debesys sutirps ir pranyks, dangus išsigiedrys“, – komentavo Naglis Šulija.

Rytojaus rytas bus saulėtas, vėliau į dangų vėl ims kilti pavieniai lietaus kamuoliniai debesys, iš jų pradės lyti. Tokių debesų daugės, ypač antroje dienos pusėje, iš jų ims lyti vis smarkiau ir perkūnija trankysis vis garsiau.

REKLAMA

„Kitaip tariant, artimiausią parą numatomi lietuviškai vasarai būdingi orai. Šį vakarą vietomis palis, naktį lietus liausis, o rytoj dieną lietaus debesys ims augti vėl. Palis daug kur, dažnai ir smarkiai, su perkūnija, vėjo gūsiais. Tačiau vakarinė Žemaitijos pusė lietaus gal ir išvengs. Oras naktį atvės iki 17 – 19, dieną šils iki 27 – 29, prie jūros bus 22 – 24 laipsniai šilumos“, – kalbėjo N. Šulija,

Penktadienį vakare dar gali palyti kur nors šalies rytuose, bet vėliau naktį ir šeštadienį dieną lietaus jau nenumatoma. Naktį vyraus 15 – 17, dieną šils iki 24 – 25, prie jūros bus apie 20 laipsnių. Sekmadienį orai bus mažai debesuoti, lietaus nebus, oras naktį atvės iki 12 – 15, šiaurinėje šalies dalyje 10 – 11 laipsnių, dieną šils iki 22 – 24 laipsnių.

„Ką gi, oro temperatūra jau bus tokia, kokia ir turi būti Lietuvoje vidurvasarį – tai puiki žinia, bet drėgmės kol kas stokosime“, – sakė N. Šulija.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų