Medikai netveria karščio – kaitra net operacinėje perkopė 30 laipsnių

Karščiams iš Lietuvos nesitraukiant jau kelias savaites, Lietuvos medikai vienbalsiai guodžiasi negalintys pakęsti karščio ligoninėse. Socialiniuose tinkluose jie dalinasi nuotraukomis, kad ne tik jų kabinetuose, bet ir operacinėse temperatūra viršija 30 laipsnių karščio.

Vilniaus universiteto Santaros klinikų akušerijos ir ginekologijos centras  (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)
6

Lietuvos medikų grupėje „Facebook“ medikai dalinasi termometrų nuotraukomis iš savo kabinetų, kur temperatūra perkopusi ir 30 laipsnių šilumos.

„Ar dar galima dirbti...kai kabinete +30??“, „Taip pat operacinėje“, Pas mus ligoninėj... niekur nepabėgt...“, „Pas mus +36 kabinete ir apie kondicionierius net nekalbama“, – tokiais prierašais prie nuotraukų dalinasi medikai.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Karščio nebetveria ir medikai – kaitra net operacinėje perkopė 30 laipsnių

Geriausia temperatūra: 22–24 laipsniai

Įstatymai reglamentuoja, kokias darbo sąlygas darbdavys turi užtikrinti darbuotojui. R. Zubkevičiūtė pažymi, kad optimali temperatūra darbo patalpose skiriasi priklausomai nuo to, kiek darbas fiziškai sunkus.

„Jeigu darbas yra lengvas, darbas biure arba darbas su kažkokiais dokumentais, tai ta temperatūra gali būti šiek tiek aukštesnė. Komfortas yra 22–24 laipsniai. Pakankama temperatūra, kuri nėra labai komfortiška, bet darbuotojams didelių bėdų neatsitinka, gali būti 21–28 laipsniai. Jeigu darbas yra sunkesnis, fizinis darbas, kai reikia vaikščioti, kilnoti, temperatūra atitinkamai turi būti laipsniu, dviem mažesnė“, – tv3.lt kalbėjo VDI Nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų skyriaus vyriausioji darbo inspektorė Rita Zubkevičiūtė.

REKLAMA

Darbuotojai turi teisę darbdavio prašyti, kad šis darbo vietoje užtikrintų tinkamą vėdinimą. Tačiau pastaruoju metu darbdaviai prabilo apie kondicionierių ir ventiliatorių trūkumą parduotuvėse. Tokiu atveju, sako R. Zubkevičiūtė, darbdavys turi imtis kitų priemonių.

„Pakeisti darbo laiko režimą, sutrumpinti darbo laiką, sudaryti sąlygas darbuotojams dažniau palikti darbo vietą. Tų priemonių yra įvairių. <...> Jeigu patalpų negalima atvėsinti, darbdavys yra įpareigotas darbuotojams suteikti specialiąsias pertraukas, per kurias darbuotojai eitų į kitą patalpą atvėsti“, – kalbėjo specialistė.

Specialiųjų pertraukų per darbo pamainą turi susidaryti bent 40 minučių, priklausomai nuo patalpų temperatūros.

„Sakysime, jeigu (patalpoje) yra 28,5 laipsnio, tai dirbant lengvus darbus tokiose patalpose galima dirbti 7 valandas. Jeigu tai yra vidutinio sunkumo darbas, jau 5,5–6 valandas. Kitą laiką reikia arba išdėstyti pertraukomis, arba darbuotojus išleisti anksčiau namo“, – sakė R. Zubkevičiūtė.


Rašyti komentarą...
L
Laima
2019-06-12 14:56:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip operacija atlikt gydytojui ir ligonis tai baisiau nereik ..Daktaram pagarba
Atsakyti
-1

r
regina
2019-06-12 16:14:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Komentaras
Ne Verygai gėda, ligoninės vadovui
Atsakyti
-1

a
as
2019-06-12 15:39:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
nu jau sarmata kad tokioj patalpoj nera kondiskes ,,geda veryga geda,,
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų