Sinoptikai perspėja: saulės vonios kaip niekad pavojingos

Karščio banga įsismagina – temperatūriniai rekordai fiksuojami visoje šalyje. Atvangos tikėtis neverta – pasak sinoptikų – kuo toliau, tuo bus tik karščiau. Esą šiandienos temperatūra – viso labo tik įžanga į išbandymus, kurie artimiausiomis dienomis laukia Lietuvos gyventojų.

Prognozuojama, kad temperatūra viršys 35 laipsnius. Atsipūsti karščio banga neleis net naktimis. Klimatologai šią savaitę rekomenduoja vengti saulės vonių, nes ji ne tik karšta, bet ir itin aktyvi – vėžį sukelianti ultravioletinė spinduliutė smarkiai viršija žmogaus sveikatai saugias normas.

Lietuvoje – tikra karščio rekordų banga. Antradienį Kaune užfiksuota kiek aukštesnė už 31 laipsnį Celsijaus temperatūra. Paskutinį kartą birželio 11-os karščio rekordas – 30,7 laipsnio ten fiksuotas prieš 82 metus.

Dienos rekordai fiksuojami ir daugelyje kitų šalies vietų. Taip karšta, kaip šiandien, anksčiau birželio 11-tą nebuvo nei Telšiuose, nei Panevėžyje, nei Ukmergėje, nei Klaipėdoje.

Nors stulpelis Vilniuje kilo net iki 32 laipsnių šilumos, tačiau šiek tiek vis dėlto pritrūko sumušti šimtmečio rekordą. Karščiausia šios dienos temperatūra sostinėje, beveik 33 laipsniai, fiksuota prieš šimtą trisdešimt metų, 1889-aisiais.

REKLAMA

„Norėčiau pabėgti į Islandiją, tiesą pasakius", – juokavo karščius sunkiai pakenčiantis žmogus.

„Naudojamės kondicionieriais, ventiliatoriais, vandens daug geriam. Sunkoka, bet reikia džiaugtis, mažai mes tos šilumos turim", – pozityvo bando įžvelgti kitas pašnekovas.

Kai kurie atsigaivinimo ieško miesto fontanuose, prie ežerų ar jūros, kiti stengiasi likti namuose ir be būtinos priežasties nekišti nosies į kiemą.

Tą toliau teks daryti, mat iš Pietų Europos atslinkusi karšto oro banga atsitraukti neketina. Ir panašu, kad rekordų per artimiausias dienas bus gerokai daugiau. Prognozuojama, kad kuo toliau, tuo karštis svilins aršiau. O aukščiausios kada nors fiksuotos tokio meto temperatūros buvo apie 32–33 laipsnius Celsijaus.

Karščio apogėjaus laukiama ketvirtadienį, kai termometro stulpelis šoktels į dar nei šiam, nei prieš tai kada nors buvusiems birželiams, neregėtas aukštumas.

„Ketvirtadienis išvis bus karščiausia šios savaitės diena. Oro temperatūra kils iki 31–36 laipsnių karščio. Tačiau taip pat, popiečio valandomis kils liūtys su perkūnijomis ir galimi stipresnio vėjo gūsiai", – tikino sinoptikas Paulius Starkus.

Pabėgti nuo alinančios kaitros nepavyks ir naktį. Birželio temperatūra ir tamsiuoju paros metu išliks nebūdingai aukšta.

„Naktys irgi yra labai šiltos. Daugelyje vietovių ir viršys 20, nes nuo 17-os iki 22 laipsnių šilumos, sekančios, ketvirtadienio, penktadienio naktys taip pat bus labai tvankios, atsipūsti neleis, ir temperatūra nekris žemiau 19–23 laipsnių šilumos", – pasakojo kalbintas sinoptikas.


Rašyti komentarą...
s
skaitytojas
2019-06-13 19:11:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cia D Grybauskaite viska padare,kad rusai neuzeitu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų