Julita Varanauskienė. Yra apibendrintas patarimas apie kaupimą pensijai

Vis mažiau laiko lieka pasirinkti, kaip papildomai kaupsime pensijoms. 100 tūkstančių žmonių nusprendė sustabdyti savo kaupimą, dar 25 tūkstančiai – iš vis jį nutraukti. Kokia bendra situacija ir kokį variantą saugiausia rinktis?

„Sodros“ vadovės Julitos Varanauskienės teigimu, kaupimo dažniausiai atsisako labai mažas pajamas uždirbantys asmenys, tačiau ji to daryti nerekomenduoja.

„Jeigu jie nežino, kaip geriau panaudoti savo 3 procentus, kuriuos dabar reikėtų skirti kaupimui, tai tada blogiau nebus, o geriau būti gali. Geriau bus ta prasme, kad jie turės papildomą pajamų šaltinį senatvėje, prie kurio prisidurs išėję į pensiją. Kita vertus, jeigu tiems žmonės labai skausminga atidėti tuos tris procentus, jeigu jie labai mažai uždirba ir tikrai negali, arba tie žmonės, kurie susiskaičiavo, kad jiems pagal dabar galiojančias pajamų mokesčio skaičiavimo sąlygas naudingiau yra kaupti kažkaip kitaip, pavyzdžiui trečia pakopa. Bet apibendrintai galima sakyti, kad jeigu jie kaupia, tai tegul kaupia toliau“, – teigė ji.

REKLAMA

Anot jos, kad „Sodros“ senatvės pensijos pradėtų smarkiai augti, lūkesčių daug neturėtų būti, nes pensijos dydis didžiąja dalimi susijęs su pajamomis.

„Reikėtų galvoti apie alternatyvas, nes ir dabar vidutinė pensija yra šiek tiek mažiau, negu pusė vidutinio darbo užmokesčio. Tas procentas ir yra ta priežastis, dėl kurio Lietuva ir daugelis kitų šalių visgi skatina papildomą kaupimą“, – TV3 žinių studijoje dėstė „Sodros“ vadovė.

Visą pokalbį žiūrėkite:


Rašyti komentarą...
F
Fantastika
2019-06-10 22:25:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sodros vadove rekomenduoja pensijai kaupti ne Sodroje o spekuliantu fonduose.
Kas bus, jei tie fondai bankrutuos ir milijonu zmoniu kaupti pinigai nuvertes dvigubai
ar net daugiau? Ar Sodros vadove atsakys uz zmoniu apgavyste? Lenkijoje privatus
fondai buvo nacionalizuoti dar 2011 m
Atsakyti
-1

E
Ela
2019-06-11 13:30:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip taupyti ar kaupti kažkaip reikia, bet tie pinigai kurie dabar kaupiami, po 20 metų jie bus beverčiai, jie visiškai nuvertės, o privatūs fondai dabar lobsta ir naudoja pinigus.. taip neturėtu būti..
Atsakyti
-1

K
Kęstutis
2019-06-12 08:09:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne durniai sugalvojo,o atvirkščiai žulikai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų