Antradienį šalį apskriejo nerami žinia: į medikų rankas pateko etiketo ekspertas Giedrius Drukteinis. Vyras netikėtai susmuko Vilniaus centre.

G. Drukteinis netikėtai sukniubo prie Seimo (tv3.lt fotomontažas)

G. Drukteinis netikėtai sukniubo prie Seimo (tv3.lt fotomontažas)

Šią informaciją tv3.lt patvirtino Bendrosios pagalbos centro atstovė spaudai Vilma Juozevičiūtė. Nelaimė įvyko prie Žvėryno tilto sankryžos.

„Greitoji pagalba buvo kviečiama 14 valandų 27 minutės. Iškvietimai gauti net keli iš praeivių arba vairuotojų. Kaip aiškėja, vyrui pasidarė bloga prie vairo, vairuojant automobilį. G.Drukteinis nelaimės metu buvo vienas.

Vyras išvežtas į Santaros klinikas. Į įvykio vietą išskubėjo ir medikai, ir policija, nes nelaimės vietoje liko vyro asmeninis turtas“, – komentavo V.Juozevičiūtė.

Greitąją iškvietė praeiviai

Šią žinią naujienų portalui tv3.lt patvirtino jo kolega ir bičiulis žurnalistas Domas Burkauskas. „Viskas buvo labai keistai, aš ėjau pro šalį, rytoj turėjome kartu filmuoti. Ėjau pro šalį ir pamačiau panašią mašiną į jo ir tada Giedrių mašinoje.

Aplink buvo gal šeši žmonės, kurie ir kvietė greitąją. Po mano atėjimo greitoji atvyko iškart. Jie čiupo Giedrių ir gaivino mašinoje. Išlipęs medikas pasakė, kad jam – infarktas. Dar būtų kelios minutės, ir atgaivinti nebūtų pavykę“, – sakė draugas.

REKLAMA

Gaivinimo metu D.Burkauskas buvo visada šalia: „Visa laimė, kad nelaimė įvyko prie raudono šviesoforo signalo, kai Giedrius tiesiog sėdėjo mašinoje, jis nevažiavo, nes tai būtų buvusi dar blogesnė ir tragiškesnė baigtis.

Jo automobilis taip ir liko stovėti, kai atvažiavo greitoji“, – kalbėjo ilgametis bičiulis.

Stresas – didžiausias širdies priešas

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų kardiologas Pranas Šerpytis pasidalino patarimais, kaip atpažinti ir išvengti šios netikėtos ligos.

P. Šerpyčio teigimu, viena iš pagrindinių infarkto priežasčių – įtemptas darbas. Lietuviai yra įpratę daug ir įtemptai dirbti.

„Pats infarktas susiformuoja tada, kai yra labai didelis stresas. Mes gyvename laikais, kai norime kuo daugiau padaryti, visur skubame, lekiame ir dažnai pamirštame atsipalaiduoti. Žmonės nuvertina poilsį“, – vieną iš pagrindinių širdies ligų priežasčių įvardija kardiologas.

Kartais žmonės, norėdami atsipalaiduoti eina sportuoti ar užsiima kita veikla, kuri pasižymi dideliu fiziniu krūviu, bet dažnai pamiršta, kad tai visgi didelis stresas organizmui. Tačiau, jeigu fizinis krūvis bus normalus ir malonus, jis gali veikti, kaip atsipalaidavimo priemonė.

Gydytojo teigimu, anksčiau buvo įprasta manyti, kad didžiausia rizika kyla futbolininkams ir krepšininkams, nes kartais vis dar pasitaiko netikėtų mirčių aikštelėje varžybų metu.

Kaip atsvarą šiam įsitikinimui kardiologas pateikia maratono bėgikų pavyzdį – šie atletai kasdien patiria didelį stresą, kurį sukelia sportas, tačiau širdies ligų išvengti jiems padeda nuolatiniai apsilankymai pas gydytojus ir pagrindinių kūno rodiklių – kraujospūdžio, cholesterolio, kūno masės indekso – stebėjimas.

REKLAMA

Staigus skausmas – rimtas įspėjimas

P. Šerpytis teigia, kad žmonės dažnai nuvertina pirminius infarkto požymius. Sportuojantiems žmonėms derėtų sunerimti, jeigu anksčiau toleruotas fizinis krūvis pasidaro per didelis. Taip pat artėjančią nelaimę gali parodyti padidėjęs skausmas krūtinės srityje fizinio krūvio metu, pakitęs širdies plakimas ar pulsas, padidėjęs nerimas, nemiga.

Tipinis miokardo infarkto požymis – įvairūs skausmai. Dažniausiai sunerimstama pajutus stiprius skausmus krūtinės plote, už krūtinkaulio, po mentėmis, tačiau infarktas gali pasireikšti ir skrandžio skausmu. Dažnai tokius skausmus žmonės linkę laikyti virškinimo sutrikimais ir neskuba kreiptis medikų pagalbos.

Staigų skausmą dažnai lydi nerimas ar net mirties baimė, žmogų išpila šaltas prakaitas, pradeda tirpti kairė ranka arba kairė kūno pusė, dažnai pradeda trūkti oro.

Kardiologas skuba nuraminti, kad tokie skausmai ne visada reiškia blogiausią, tačiau visada geriau apsidrausti ir pajutus panašius simptomus kreiptis į medikus bei pasidaryti širdies elektrokardiogramą.

Svarbiausia prevencija

Reguliarus sveikatos patikrinimas gali užkirsti kelią infarktui. Kaip pavyzdį, P. Šerpytis pateikia Švediją bei Norvegiją, kur dėl širdies ligų miršta kur kas mažesnis procentas žmonių.

„Kiekvienas žino, kad automobilį reikia tikrinti ir praeiti technikinę apžiūrą, kas dvejus metus, tačiau mažai, kas susimąsto, kad taip pat reikia tikrintis ir pačiam“, – sako kardiologas.

Jo teigimu, jeigu kasdien nėra užsiimama dideliu fiziniu krūviu, sveikatą derėtų tikrintis bent kartą per metus, tačiau jeigu yra aktyviai sportuojama – pagrindinius kūno rodiklius reikia nuolat sekti, o pajutus bent menkiausią išankstinį infarkto požymį reikia kreiptis į medikus.

REKLAMA

Norint išvengti širdies ligų, reikėtų skirti didesnį dėmesį mitybai bei reguliariai užsiiminėti mankšta. Geriausiai tai daryti kasdien tuo pačiu metu ir net kelis kartus per dieną.

Be to, P. Šerpytis teigia, kad viena iš svarbiausių prevencijos priemonių – gaivinimo ir pirmosios pagalbos įgūdžiai.

„Reikėtų mokyti žmones gaivinimo įgūdžių – gaivinimo įgūdžiai, automatiniai defibriliatoriai, kurie dabar atsiranda prekybos centruose, bankuose, masinėse žmonių susibūrimo vietose, yra labai gerai, nes tokiose vietose galėtume atgaivinti žmogų per 5 min.

Jeigu gaivinimas atliekamas vėliau nei 5 min po širdies smūgio, tikimybė atgaivinti žmogų yra maža. Arba jeigu ir pavyks atkurti širdies veiklą, tai smegenų ląstelės jau bus žuvusios. Džiaugiuosi, kad mokyklose, universitetuose mokoma gaivinimo įgūdžių ir kaip naudotis elektriniais defibriliatoriuose. Kuo daugiau žmonių, tai mokės, tuo daugiau galėsim išgelbėti gyvybių“, – įsitikinęs kardiologas.

Gydytojas pataria, jog žmogui, kuris jaučia infarkto požymius reikėtų duoti dvi arba tris aspirino tabletes. Taip pat galima duoti ir nitroglicerino, tačiau tik tuo atveju, jeigu nėra sumažėjęs arterinis kraujo spaudimas.

Nepavykus numalšinti skausmo, reikia kvieti greitąją medicinos pagalbą arba skubiai vežti į artimiausią ligoninę. Medikas nurodo, kad žmogui, pajutusiam pirmuosius infarkto požymius, nederėtų sėsti prie vairo, nes tai gali sukelti didesnę nelaimę.

 

Kauniečiai
2019-05-28 19:23:17
Gerb. Drukteni, linkime sveikatos, o jus gydantiems medikams - SĖKMĖS ! VISKAS BUS GERAI !
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected] 2019-06-01 22:23:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mano pusbrolio zmona, 45 metu moteri is poliklinikos paleido namo, itare kazkokia persalimo liga,sake pagulesi ,vaistus nuo persalimo pavartosi, praeis,nors vos I masina ilipo, kaip blogai jautesi.Gryzusi namo atsigule,nes blogai jautesi.Vyras tuo metu darbavosi virtuveje,ruosesi svecius priimti zmonos 45 gimtadieniui,ji pasiskunde kad kazkaip nelabai gerai jauciasi,isgere prirasytu vaistu ir po kiek laiko pusbrolis rado ja lovoje jau mirusia,gal tik pusvalandis praejo.Pasirodo, buvo infarktas,tik gydytojai nenustate.Paskui pusbrolis gydytojus padave i teisma, tik nezinau kuo viskas baigesi
   ATSAKYTI
Ainis 2019-05-31 22:39:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Laikykis, Seni, visa 41-oji nuo 86 m iki 92 m laidos už tave poterius kalba. Laikykis!!!!!!!   ATSAKYTI
Dalia 2019-05-31 15:16:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Sveikatos gerb. Drukteiniui, sėkmės gydytojams.   ATSAKYTI
Kristina 2019-05-30 23:11:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ne priimkit kaip reklamos, bet visos netektys ir žiauri kasdienybė, kai susiduri su eilėmis pas gydytojus, privertė įsigyti aparatėlį LifeBalance. Prietaisėlis turi 36 reguliavimo ir harmonizavimo programas. Prietaisas švelniai ir saugiai veikia žmogaus organizmą, atstatydamas jo pusiausvyrą, o poveikis yra visiškai nekenksmingas. Tai unikalus, analogų visame pasaulyje neturintis elektromagnetinis prietaisas, telpantis kišenėje ar rankinuke, skirtas kasdieniam naudojimui, sveikatos palaikymui ir optimizavimui.
Biorezonansinės terapijos esmė yra išsiderinusius elektromagnetinius rezonansinius žmogaus virpesius įtakoti tinkamais, siekiant juos sinchronizuoti, normalizuoti, atstatyti vidinę pusiausvyrą ir harmoniją. Pasekoje praeina uždegiminiai procesai, geriau veikia vidaus organai ir organizmo funkcijos, vyksta detoksikacijos, virusų, bakterijų, grybelių, parazitų atsikratymo procesai, praeina ligos ir gerėja sveikata. Nuoširdžiai rekomenduoju turėti tokį prietaisą. O turint Life Expert diagnostiką, galite nuolat sekti savo sveikatą namuose. Tai, investicija, kuri dovanoja sveikatą.    ATSAKYTI
Po širdies operacijos 2019-05-30 12:40:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Koks eilinis skiedalas, pajutai skausmus kreipkis, paskubėk, realybė tokia, pajutai skausmus šeip taip po mėnesio gal pateksi pas kardiologą, o gal ne, šeimos gydytoja pralemena nematau būtinybės duoti siuntimo, pagydysiu gal pati. Vienu žodžiu jei krisi kur nors pakely ar atiduosi dūšią aukščiausiajam pasakys nesirūpino šis žmogelis sveikata, nesirūpino. Tą kelią aš jau praėjau.   ATSAKYTI
Nzn 2019-05-30 02:21:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Esu virs 30 jauciu sirdies skausms kuris kartais nueina i kaire ranka kartais net iki galvos kartais pereina i nugara nuvejus pas gydytoja tik pasake daugiau vaikscioti. Jokio tyrimu nieko.    ATSAKYTI
Žiauru 2019-05-29 23:27:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Pradejo spausti krutine nuvaziavau pas gydytojus pagulde trim dienom išrasė vaistū nuo spaudimo ir davė siuntima pas šiauliū kardeloga po menesio priemė viska papasakojau kaip buvo o jis tik padarė okoskopija širdies ir paklausė ar į trečia aukšta gali užlipti pasakiau taip ir viskas.Ir man po menesio ištiko infarktas. Ir kaip gali tokie daktarai dirbti su žmonemis.   ATSAKYTI
As 2019-05-29 23:12:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Zodziu esu turejes problemu su sirdimi,kazkokia igymta liga....viena vakara nezinau nuo ko pasidare silpna, pradejo trukt oro, tirpt galunes... iskviete zmona greitaja,atvaziavo po pusvalandzio,apreke kad kvieciu bereikalo greitaja, kad dabar pilnatis(seip paiskinau,kad pilnatis buna karta per menesi, o per 39 metus greitaja per pilnati kvieciu pirma karta ir atsiprasiau,uz tai kad neseku menulio fazes)tai supratau,kad kol nebusiu mires as jos negaliu kviest. Tai stengiuos ju netrugdyt"be reikalo" su savo "mazom sirdies problemom"   ATSAKYTI
As 2019-05-29 22:10:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tikrai,gydo tuos kurie įdeda.susidūriau su Kauno onkologijos gydytoja, tai teiravosi įkyriai ne apie ligą,o apie mano statusą,mano vaikų ęsamas gyvenamas vietas.O kai nesileidau į asmeniškumus ,likau vizitu žiauriai nepatenkinta.....   ATSAKYTI
Pacukas 2019-05-29 20:15:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Labai trumpina zmoniu amziu nuo 1998 m. visame pasaulyje is spec. lektuvu purskiami "cheminiai takai" (chemtrails). Patyrinekite.   ATSAKYTI
Jonas 2019-05-29 18:05:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Gyvenu daugiau nei 20 metų po stipraus infarkto. Pasėkoje puse širdies veikia, o puse ne. Taip pat buvau pasigavęs du insultus. Po vieno jų nekalbėjau, tačiau po kelerių savaičių kalbėjau normaliai. Gydytojų kurie gydė buvo daug, kurie žadėjo, prognozavo, eksperimentavo, tačiau du įsimintini labiausia ir geriausi gydytojai, tai A.Kibarskis ir G.Marinskis, kuriems lenkdamas dabar žilą galvą esu dėkingas Jiems. Sveikatos ministro nurodymu pakeitus jų skirtus vaistus 2017 metais sirgau, atsiradau ligoninėje, po to reabilitacijoje. Todėl labai dėkingas sveikatos ministrui už skirtą dėmesį žmogui taupant lėšas tikslu siekiant mažinti tiek ligonių, tiek pensininkų skaičių. Šį tikslą galima pasiekti įvairiai, bet greičiausia tai gydyti tokiais vaistais, kurie nuvarys juos greičiau į morgą. Pasiekus šį tikslą nuo kiekvieno lavono bus neginčitina nauda valstybei bei personalijoms, kurios dalyvaus šiame procese: 1. Morgas 2. Graboriai. 3. Ligonių kasos. 4. SODRA. 5. Notarai. Ir dar daug kas turės darbo ir užsiėmimo sutrumpinus gyvenimą. Todėl gyvieji DAR nepykite ant sveikatos ministro, kad jis trumpina gyvenimą, atsiminkite, kad tai jis gina valstybės interesus.
Ne reklama, bet nuoširdus patarimas, jeigu norite gyventi ilgiau, tai keikdamas tokius ministrus perku originalius vaistus.
   ATSAKYTI
Pilietė 2019-05-30 13:27:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tikra tiesa, jau patvirtinta daugybe faktų.

Labai laukiame naujų Sejmo rinkimų, naujos valdžios ir grįžimo prie buvusios gydymo tvarkos.  
Živilė 2019-05-29 16:55:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Mano vyrui sutrikęs širdies ritmas,reikia gerti vaistus,bet jis jų negeria,dirba praktiškai be išeiginių,maža to dar ir užgere du kartus prr mėnesį po penkes dienas,tada pora dienų dreba visas,bloga jam.tikriausiai tas ir apsaugo nuo padekmių   ATSAKYTI
heh 2019-05-29 23:01:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
po penkiu dienu jei dvi dreba tai dar baika :DDD  
Ir 2019-05-29 15:04:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
ką! Sūnų su pilvo skausmais buvo 2 kartus nuvežę su greitąja į ligoninę. Padarius kardiogramą išleisdavo namo. Ir po keleto savaičių, jau nebereikėjo vežti. Nebuvau, ta stipri asmenybė, kuri kovoja su teismais. Nebepajėgiau nieko. Tai buvo mano vienintelis. Tesulaukęs 22 metų. Niekaip nesuprantu straipsnių prasmės.   ATSAKYTI
Violeta 2019-05-29 12:05:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Darausi siuo metu tyrimus,bet nieko tipo nemato.Sirdies puse ,kaip skaudejo taip skauda,dusina.Ir ka tokia medicina.Kada zmogus nukrenta,sako pavelavo
   ATSAKYTI
Monika 2019-05-30 00:07:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ieskokit rimtu gydytoju, nejuokaukit. Kardiogramos ir echoskopai nerodo uzsikimsusiu kraujagysliu, tai dazniausiai ir yra dusinimo priezastis.  
as 2019-05-29 12:01:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sveikatos jam! Ji- brangiausia ka turime.   ATSAKYTI
Sarkazmas 2019-05-29 11:37:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
ar tik nebus zmogus tas sawo ilgas kojines uzsiverzes per stipriai :D va ir rezultatai :D toks smaikstuolis buwo ir se , kad nori .Visi mes vienodi ar malam suda ar nemalam sirdeles tai tos pacios :)   ATSAKYTI
Zaneta 2019-05-29 07:16:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Pries menesi mano mamai buvo visi pozymiai infarkto,bet padare Vilkaviskio ligoninej tyrimus,tipo pasake tyrimai geri paleido namo,po dvieju dienu mama mire   ATSAKYTI
vilnietė 2019-05-29 11:55:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Mano draugės vyras jautė skausmus širdies plote. Gavo siuntimą pas kardiologą, bet tik po 3 savaičių buvo laisvų vietų. Mirė eidamas iš darbo likus 3 dienoms iki vizito pas kardiologą. Jam buvo 48 metai.  
Irena 2019-05-29 05:21:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ačiū kad siūlote tikrintis sveikatą, o tik nepaaiskinate kaip. Pirmą per didelį vargą užsiregistravus pas gydytoją pateksi tik po 2 ar 3 mėnesių, tada prasidės tyrimai kurie trūks apie pusę metų ir daugiau tai visumoj sveikatos pasitikrinimas išeina vos ne metus kaip tik dabar ir tikrinuosi sveikatą nes buvo labai blogai su širdimi, tai išvada tokia greičiau gali mirti negu pasitikinti sveikatą    ATSAKYTI
Vytis 2019-05-29 00:46:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3

Dar po gerb. Sereno mirties esame neatsigave.Butina tikrintis visiems reguliariai,nes labai daug streso kasdienybeje.   ATSAKYTI
Smalsuolis 2019-05-28 21:00:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
O tai gali būti požymis į aortos aneurizmos plyšima?   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Maldeikienė parodė jautriausią savo pusę: prakalbo apie tėčio mirtį
REKLAMA
Remigijus Šimašius (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Nors koronaviruso atvejų Lietuvoje ir daugėja, Vilniaus miesto savivaldybės meras pasidalijo, kokie pokyčiai laukia sostinės gyventojų, tačiau pabrėžė, kad vis dar kyla ...
Linkevičius susitiko su Lenkijos užsienio reikalų ministru (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Pervežant kovai su koronavirusu reikalingus medicinos reikmenis ir įrangą, turėtume sulaukti NATO orlaivių pagalbos, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. „Man ...
Vytautas Kasiulevičius (nuotr. Fotodiena.lt)
Lietuvoje ir toliau augant užsikrėtusiųjų koronavirusu žmonių skaičiui, Vilniaus universiteto profesorius Vytautas Kasiulevičius perspėja, kad dėl to gali kilti rimtų sunkumų ...
(asociatyvi nuotr.) (nuotr. stop kadras)
Latvijoje ketvirtadienio vakarą dėl atvykstantiesiems matuojamos temperatūros nusidriekė 12 kilometrų laukiančių atvykti į Lietuvą automobilių eilė. Valstybės sienos apsaugos ...
Seimo narys pasitikrinęs laisvai vaikšto, o grįžę iš užsienio negauna testo (nuotr. stop kadras)
Parlamentarai vos prieš pora dienų palaimino karantino taisyklių griežtinimą, bet numatytos tvarkos patys laikosi ne visi. Panašu, kad saviizoliacijos nepaiso ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų