Vietoj ryžtingų žingsnių – politikierių trypčiojimas vietoje

Seimas ėmėsi vieno svarbiausių šios kadencijos darbų – 2014 metų biudžeto svarstymo. Nuo to, kaip politikams pavyks sutarti dėl kitų metų valstybės biudžeto, nemaža dalimi priklausys ir statutinių pareigūnų – policininkų, ugniagesių, pasieniečių – gyvenimo kokybė.

Kontekstas, kuriame svarstomos kitų metų Lietuvos pajamos ir išlaidos, nepavydėtinas. Lietuviškų prekių boikotas Rusijoje, kalbos apie euro įvedimą ir Mastrichto kriterijus, valdančiųjų partijų postų dalybos bei kėdžių perstumdymas. Ir, žinoma, Konstitucinio Teismo sprendimas dėl valdininkų ir pareigūnų darbo užmokesčio atkūrimo. Tas, dėl kurio įgyvendinimo, kaip pripažino pati JE Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, jai truputį gėda. Tačiau dėl tokios susiklosčiusios situacijos rausti iš gėdos, visų pirma, turėtų ne Prezidentė.

Andriaus Kubiliaus Vyriausybės antikonstituciniai sprendimai tūkstančius statutinių pareigūnų ir jų šeimos narių paliko skursti. Deja, bent jau kol kas dabar opozicijoje tūnantys politikieriai Lietuvos žmonių už tai neatsiprašė. Nors, manyčiau, turėtų. O gal ne tik atsiprašyti, bet ir prisiimti asmeninę atsakomybę už košę, kurią visi kartu privalome srėbti.

REKLAMA

Gėda turėtų būti ir dabartinei Vyriausybei. Nes į Konstitucinio teismo nutarimą valdantieji pažiūrėjo pažodžiui. Vadinasi, mažiausiai uždirbantys 1-10 kategorijos pareigūnai, kurių Konstitucinio teismo nutarimas neliečia, nors jų algos taip pat sunkmečiu buvo mažinamos ir toliau liks prie suskilusios geldos.

Susiklosčiusi situacija sukuria puikias prielaidas esminei valstybės tarnautojų darbo užmokesčio reformai - juk dabar daugiausiai ir mažiausiai uždirbančių valstybės tarnautojų darbo užmokestis skiriasi daugiau nei 1000 procentų. NPPSS siūlė šį klausimą spręsti dar 2008 m., akivaizdu, kad dar aktualesnis jis yra šiandien. Visgi tokių valdančiųjų intencijų kol kas nematyti.

Gerą progą patylėti praleido ir valdančios socialdemokratų partijos narys milijonierius Bronius Bradauskas, išdrįsęs viešai suabejoti Konstitucinio teismo nutarimu ir pasmerkęs tuos valstybės tarnautojus ir pareigūnus, kurias už savo uždirbtus, tačiau negautus pinigus kovoja teisiniu būdu. Tokiu būdu rodydamas nepagarbą Teismo sprendimams ponas Bradauskas skatina taip elgtis ir kitus.

Manau, kad tokioje situacijoje paprastų pareigūnų interesus gali apginti tik aktyvi Prezidentės pozicija. Ypač turint mintyje tai, kad ji yra viešųjų finansų ekspertė. Iš visų pusių spaudžiamai Vyriausybei kol kas sunkiai sekasi priimti būtinus sprendimus, todėl aktyvi Prezidentės pozicija gali tapti esminiu permainų postūmiu.

Vladimiras Banel

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas


Rašyti komentarą...
a
apkalta
2013-10-12 19:04:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
DĖL SNORO AFEROS PLĖŠIKĘ GRYBAUSKAITĘ Į KALĖJIMĄ!
Atsakyti
0

j
juozas
2013-10-12 20:17:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Latviai irgi padarė antikonstitucinius sprendimus verčiami TVF? O kas dėl lsdp Butkevičiaus ir Bradausko tai ir gėda ir bėda. Tokių bradauskų būdavo visuose dvaruose. Jie būtinai medžiotojai, tarnaičių tvirkintojai ir įžūlūs intrigų specilistai. Kartais gaudavo teises net mokęsčius surinkti. Naudingai. Lietuva tapo dvareliu kuriame tarpsta uspaskichai, bradauskai, kirkilai, vėsaitės ir graužinienės su gražuliais priešakyje. Lūdna.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų