• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Pure Future White“ arenos scenoje - Olandijos muzikos dievas

Gegužės 1dieną Vilniaus Ledo rūmuose (buvusioje „Utenos“ pramogų arenoje) vyks vienas didžiausių Lietuvoje šokių muzikos festivalis „Pure Future White“, į kurį pateks tik baltais drabužiais vilkintys lankytojai.

REKLAMA
REKLAMA

Renginio organizatoriai atskleidžia vieną iš trijų scenoje pasirodysiančių užsienio garsenybių. Bene ryškiausiai šių metų „Pure Future“ festivalio atidaryme sužibės Olandijos progresyviosios šokių muzikos žvaigždė Sanderis Kleinenbergas.

REKLAMA

Rengėjai pamažu atskleidžia staigmenas

Pirmąsyk Lietuvoje 2004-aisiais pasirodęs S. Kleinebergas baltai apsirengusiems šokių muzikos mėgėjams ne tik gros, bet ir jau trečius metus naudojamu specialiu technikos įrenginiu pademonstruos unikalią video projekcijos programą.

Ji bus rodoma ant specialių Viliaus Ledo rūmuose sumontuotų milžiniškų vaizdo ekranų.

Penktojo „Pure Future White“ rengėjai tvirtina, kad artimiausiu metu paskelbs dvi kitas festivalyje pasirodysiančias muzikos garsenybes iš užsienio.

REKLAMA
REKLAMA

Kol kas „Pure Culture“ agentūros atstovai prasitarė, jog šiųmetį renginį paskelbs 2 valandų trukmės gyvai atliekamas elektroninės muzikos koncertas, kuriame pasirodys iš 8 profesionalaus vokalo ir muzikos instrumentalistų suformuotas kolektyvas.



Už pulto - nuo 1987 metų

Britų šokių muzikos elitas nedažnai pripažįsta didžėjus iš užsienio. Tačiau progresyvią muziką grojantis olandų didžėjus, prodiuseris ir remiksuotojas S. Kleinenbergas sužavėjo rafinuoto skonio klausytojus ne tik Didžiojoje Britanijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nudėvėtus džinsus ir marškinėlius dėvintis vyras iš pirmo žvilgsnio primena filosofijos kurso studentą, o ne šokių muzikos žvaigždę. Jis džiaugiasi, jog gali ramiai sėdėti bet kuriame Londono, Klivlendo ar Tailando bare – niekas į jį neatkreips dėmesio.

Klubinės kultūros dievu vadinamas Sanderis – vienas nedaugelio Olandijos didžėjų, į kurio pasirodymus kaskart susirenka dešimtys tūkstančių klausytojų visame pasaulyje.

REKLAMA

„Pradėjau dirbti diskotekose tais laikais, kai didžėjų masinio garbinimo laikai dar nė nebuvo prasidėję“, - šypsodamasis pasakojo Sanderis, - Iš pradžių tai nebuvo rimta – tiesiog pirkau daug vinilių plokštelių ir labai norėjau, kad jas išgirstų dar kas nors, be manęs“.

Gimęs ir užaugęs rytinėje Olandijoje, 1987-aisiais būdamas vos penkiolikos metų, S. Kleinenbergas pradėjo sukioti plokšteles. Tuo metu ambicingas jaunuolis ir šokių, ir roko atlikėjų įrašus pateikdavo artimiausių bičiulių bei bendramokslių teismui.

REKLAMA

Įtakotas nekomercinės muzikos atlikėjų kūrybos, 1989 metais Sanderis galutinai apsisprendė tapti didžėjumi ir pagaliau atrado išskirtinį savo grojimo stilių.

Netrukus apleistuose Olandijos fabrikuose ir sandėliuose jis pradėjo organizuoti pirmuosius klubinės muzikos vakarėlius.

„Diskotekos vykdavo kas antrame pusrūsyje. Po pirmo pusmečio patyriau nemažų nuostolių. Jau maniau, kad be reikalo įsivėliau į tokioje niūrioje aplinkoje „pagal monotonišką ritmą judančių robotukų“ avantiūrą. Bet po kelerių metų į sales jau nebetilpdavo visi norintieji. Sulaukdavau vis dažniau kvietimų pagroti tai viename ar kitame klube“, - prisimindamas paauglystės laikus, šiandien kalba S. Kleinenbergas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Garsių remiksų autorius

1996-aisiais susižavėjęs „trance“, „house“ ir techno stilių muzika, Sanderis įniko įvairiais slapyvardžiais „štampuoti“ savo kūrinius, kitų atlikėjų remiksus.

Pirmasis nemažo melomanų susidomėjimo sulaikęs didžėjaus įrašas – tai „S and S project“ darbas „Y.D.W (You Do Me Wrong)“, kuris buvo išleistas legendinėje įrašų firmoje „Stricly Rhytm“.

REKLAMA

Tuo metu šioje prestižinėje kompanijoje skandinavui išleisti savo įrašus – tai buvo negirdėtas dalykas.

Nuo tos dienos jis taip pat neatsigina pasiūlymų remiksuoti ar prodiusuoti garsių popscenos atlikėjų kūrybą. Tarp jo klientų yra ir – „Art Of Noise“, „Frankie Goes To Hollywood“ bei „Destiny‘s Child“.

Albume - ir lietuvės balsas


Karjeros tramplynu tapo 2000-ųjų gegužę išleistas jo singlas „My Lexicon“. Būtent šio kūrinio skambesys įkvėpė daugelį didžėjų, tarp jų ir kultinį britą Sasha, kūrybai eksploatuoti elektroniką, nevengiant ją maišyti su gyvais instrumentais.

REKLAMA

Kai kurie kritikai mano, jei Sanderis nebūtų to daręs dar prieš didžiąją progresyvaus house‘o bangą, šių dienų šokių muzika būtų kur kas blankesnė.

2001-ųjų pavasarį pasirodžiusiame milžiniško populiarumo sulaukusiame S. Kleinenbergo albume „Nu Breed 4“ tarp 24 kūrinių skamba ir „Trancenavigation“, kuriame girdimas jau nemažai metų svetur gyvenančios lietuvių atlikėjos Gintarės Jautakaitės balsas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai pirmasis kartas, kai Lietuvos atlikėjos vokalas skamba užsienio didžėjaus albume.

Tada įtakingas britų muzikos žurnalas „DJ MAG“ Sanderio albumą pavadino „vienu profesionaliausių dešimtmečio miksu“, o albumo autorius iškarto buvo spaudos pavadintas geriausiu metų didžėjumi.

Net aršiausi muzikos skeptikai negali atsispirti S. Kleinenbergo muzikos patrauklumui. Jie tvirtina, kad didžėjaus įrašai turi nemažą gotikinį atspalvį, tačiau klubų stogus kilnojantys himnai tuo pačiu išlieka ir labai intymūs, ir personalizuoti.

2002-aisiais Sanderis įrašė didžiausių popmuzikos hitų – Royksopp – „Poor Leno“ ir Justino Timberlake‘o – „Rock Your Body“ šokių versijas.

REKLAMA

Bendri pasirodymai – su Sasha

Dabar Sanderis daugiau laiko praleidžia oro uostuose, stovėdamas su plokštelių krepšiu po pažastimi, nei gimtinėje ar su mylima mergina, kuri dirba kanalo MTV Olandijos padalinyje.

S. Kleinenbergo gastrolės jau kelis sykius apjuosė Žemės rutulį. Šiuo metu didžėjaus maršrutai driekasi nuo Amerikos iki Kvala Lumpūro.

REKLAMA

Paskutiniais metais jis neretai rengia bendrus „setus“ su pernai Trakų pilyje vykusiame festivalyje „Pure Future“ grojusiu Sasha.

Atlikėjo aplinkos žmonės žurnalistus tikina, jog trumpai kirptais plaukais ir elegantiškomis manieromis pasižymintis S. Kleinenbergas yra visiška priešingybė daugumai vakarėlių lankytojus kaitinančių žymių didžėjų įvaizdžiui.

Bilietai į „Pure Future White“ sparčiai tirpsta, tad dar norintys pigiau įsigyti bilietus į šių metų šokių muzikos karnavalą, galite įsigyti visose „Bilietai.lt“ kasose.



Video reportaže S. Kleinenbergas pristato naują savo vaizdo sumaišyto su šokių muzika „stebuklą“:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų