Kaune, Maironio lietuvių literatūros muziejaus sodelyje, penktadienį 44-ojo „Poezijos pavasario“ laureato vainiku pasipuoš poetas Viktoras Rudžianskas.

50-ies metų poetui premija skirta už pernai išleistą eilėraščių knygą „Nuo do iki do“, pranešė Lietuvos rašytojų sąjunga.

Į premiją šiais metais taip pat pretendavo Gasparas Aleksa už poezijos knygą „Giedantis Rupūžys“, Arnas Ališauskas už „Rentgeno nuotraukų albumą“, Almis Grybauskas už knygą „Žuvys“, Liudvikas Jakimavičius„Elio“ ir Julius Keleras už knygą „Sniegas, benamis, krentantis“.

Nuo 2004 metų V. Rudžianskas yra Kauno kultūros ir meno savaitraščio „Nemunas“ vyriausias redaktorius. Jis taip pat yra Lietuvos rašytojų ir Žurnalistų sąjungų narys.

Pimoji V. Rudžiansko poezijos knyga „Kregždės pulsas“ pasirodė 1991-aisiais, vėliau išėjo eilėraščių rinktinės „Esu šioje minutėje“, „Talismanas po kaklu“, „Rytas lietaus strazdanoto“, „Vidurdienio vakaras“, „Ant bitės kūno“, „Miesteliai.lt“ bei pokalbių ir esė knyga „Gyvenęs ir mūsų gyvenimus“ apie kunigą ir poetą Ričardą Mikutavičių.

Poeto kūryba 2002 metais „Poezijos pavasaryje“ įvertinta Salomėjos Nėries prizu. 2004 metais poetas pelnė Kauno meno kūrėjų asociacijos bei Vytauto Gedgaudo premijas.

Pernai „Poezijos pavasario“ laureatu tapo poetas Vytautas Rubavičius.

Baigiamasis 44-ojo festivalio vakaras bus surengtas birželio 5-ąją Vilniaus universiteto Sarbievijaus kieme.


Rašyti komentarą...
c
chm:)
2008-05-30 00:00:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
reikėtų gal rašyti laurai-poetui V.R.?:)
Atsakyti
0

n
ne,
2008-05-31 18:46:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
cia kaip sykis reikejo pabrezti, kad savi dave saviems.
Atsakyti
0

A
Antanas
2008-06-02 10:42:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas tas nemunas ?
Ir kas - Rudžianskas ?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų