Susisiekimo ministerija ir Automobilių kelių direkcija ketina pradėti avaringo Panevėžio aplinkkelio rekonstrukciją, tačiau parengti tik techniniai siūlymai, o lėšų kol kas nėra.Viename avaringiausių – Panevėžio aplinkkelyje – vien per penkerius metus įvyko per 30 avarijų, žuvo 18 žmonių, beveik 60 buvo sužeista.

Šiauriniu ir pietiniu aplinkkeliu per parą pravažiuoja per 10 tūkst. automobilių, 70 proc. jų – sunkiasvoriai.

Nuspręsta, kad trumpinant projektavimo ir statybos terminus bei vengiant ilgai trunkančių žemės paėmimo visuomenės reikmėms procedūrų, efektyviausia būtų ant esamos kelio sankasos suformuoti Lietuvoje naują, bet Skandinavijoje dažną taip vadinamąjį reversinį kelią.

Žadama panaikinti galimybę sukti į kairę septyniose sankryžose, dar tris – panaikinti, apsisukti vairuotojai galės vienoje iš keturių naujų modernių žiedinių sankryžų.

Planuojama ateinančiais metais įvertinti techninius pasiūlymus ir tik tuomet spręsti, iš kur gauti lėšų.

„Jau dabar akivaizdžiai matosi, kad kai kurios transporto šakos nesugebės visų tų pinigų išnaudoti, tuo metu kelininkai jas labai aktyviai naudoja, ir būtent tos lėšos – apie 60–70 mln. litų, kurios būtų reikalingos pilnai šito aplinkkelio rekonstrukcijai – bus naudojamos iš europinių pinigų“, – teigia susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Gavus lėšas, aplinkkelio rekonstrukcija prasidėtų 2013-aisiais.

Zina Paškevičienė


Rašyti komentarą...
G
Gintas
2010-09-24 11:48:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kam kisti milijonus? Juk avarijos ivyksta del paciu kaltes - nepasiziuri -ir palenda po autostrada vaziuojanciais.. Patys kalti. Kaip ir tie, kas nuo potvynio nukentejo... Patys kalti, jog sugalvojo gyventi soduose, nes isigyti sklypa ar nama kitur negalejo... Pasverkite...
Atsakyti
0

j
j.b.l.
2010-09-25 11:06:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
apsaugine juosta reikia per viduri daryti
Atsakyti
0

j
j.b.l.
2010-09-25 11:08:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tu Gintai esi geras debiliukas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų