„Eurovizijos“ istoriją kuria ir alytiškiai

„Eurovizijos“ dainų konkursas - čia pat. 54-ąjį kartą organizuojamą renginį šiemet priima Rusijos sostinė Maskva. Gegužės 12, 14 d. - „Eurovizijos“ pusfinaliai ir finalas – gegužės 16 d.  Jeigu ne S. Son, tai kodėl ne „Black Daisy“?

Alytiškiams  aktualesnė turėtų būti antroji atranka, kurios scenoje pasirodys artistai iš 19 valstybių. Ketvirtadienį nuo 22 val., be kaimynų lenkų atlikėjos Lidia Kopania, latvių dainininko Intarso Busulio, estų „Urban Symphony“ ir kitų konkursantų, kaip žinia, dainuos Lietuvos atstovas Saša Son(g) ir Airijos delegatė Sinéad Mulvey su „Black Daisy“ grupe.   

Kaip rašo oficiali konkurso svetainė „eurovision.tv“, „Black Daisy“ (liet. – juodoji ramunė) - „merginų pop/rock grupė iš Airijos, kurioje 26 m. amžiaus vokalistė ir boso gitaristė Lesley-Ann Halvey iš Limeriko, 21-erių gitaristė Nicki Billings iš Wicklow ir būgnininkė Asta Milerienė iš Alytaus.

Ar šie atlikėjai pateks į šeštadienio finalą, priklauso ir nuo mūsų pačių. Už šalį, kurioje gyvename, balsuoti nevalia, tačiau kodėl savo balso neatidavus už A. Milerienę ir „Black Daisy“ bei jų dainą „Et Cetera“?

Jeigu kuriam nors iš „lietuviškų“ atlikėjų pavyks prasibrauti į finalą, čia kova vyks  tarp 25 Senojo žemyno valstybių - Rusijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Prancūzijos (su Lietuvoje itin mėgstama vokaliste Patricia Kaas) ir   kitų šalių.   

REKLAMA

Šiųmetėje „Eurovizijos“ atrankoje nedainavo, bet...

Skirtingai nei ankstesniais metais, „Eurovizijos“ žiūrovai šiemet lems ne 100, o 50 procentų rezultatų, mat antrąją dalį balsų priklausys profesionalų komisijai. Ikišiol aukščiausia lietuvaičių pasiekta vieta – šešta. Į dainų konkurso olimpą 2006 m. gegužės 18 d. Atėnuose (Graikija) užkopė „LT United“ su hitu „We are the winners“. Be Lietuvos scenos garsenybių, šiame projekte dalyvavo ir du alytiškiai – multiinstrumentalistas Eimantas Belickas ir garso režisierius Artūras Pugačiauskas.

2001-iais Kopenhagoje (Danija) grupė „Skamp“ su „You got style“ liko trylikta. Tais pačiais metais į lietuvišką „Eurovizijos“ atrankos finalą buvo patekusi pirmoji ir kol kas vienintelis alytiškių kolektyvas - „Aveniu“ su vokaliste dainininke Rimute Vaickelionyte. Šiųmetėje nacionalinėje atrankoje alytiškiai nedainavo, bet grojo Vygantas Leonavičius (Kauno simfoninio orkestro muzikantas) ir rodė triukus (Alytaus kultūros ir komunikacijos centro „Dzūkijos“ cirko studijos artistai).   

Gegužės 12 ir 14 d. „Eurovizijos“ pusfinalius ir 16 d. finalą rodys  nacionalinis transliuotojas - LRT. Konkursą tiesiogiai stebėti galite ir pirmuoju Rusijos TV kanalu, o taip pat šeštadienio vakarą  apsilankę AKKC rūmuose – naktiniame „Voro forto“ klube, teminiame „Eurovizijos“ vakarėlyje. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų