Spalio 12, 13 d., 19 val., Vilniaus teatre „Lėlė“ Claudio Monteverdi (1567 – 1643) madrigalinės operos „Tankredžio ir Klorindos dvikova“ ir „Nedėkingųjų šokis“.

Režisierius - Gintaras Varnas, dailininkė - Julija Skuratova, muzikinės dalies vadovas - Darius Stabinskas, dalyvauja: konsortas Brevis, aktoriai, solistai.

Pirmą kartą Lietuvoje 2008 metų rudenį publikai pristatytos Monteverdi operos sulaukė didžiulio publikos ir profesionalių operos meno vertintojų susidomėjimo.

Unikalios kūrybinės komandos: režisieriaus G.Varno, dailininkės Julijos Skuratovos, muzikinės dalies vadovo Dariaus Stabinsko, solistų, aktorių, konsorto Brevis dėka atsiskleidė ankstyvojo baroko muzikos genijaus C.Monteverdi operų esmė, išryškėjo pagrindinė energetinė linija, trapus, nuolant kintantis ir neišsemiamas grožis. Sužavėti kritikai lietuviškus Monteverdi baroko operų pastatymus apibūdino „užburiančiu sapnu“, „lėlių ir žmonių dvikova“ arba „pritrenkiančiu pragaro sielų teatru“. Negailėjo palankių įvertinimų ir Maskvos kritikai, kuomet šių metų kovo mėnesį spektaklis buvo parodytas prestižiniame Rusijos teatro festivalyje „Auksinė kaukė“.

Lietuviško Monteverdi operų pastatymų muzika parengta ne remiantis naujai išleistomis moderniomis autoriaus partitūromis, o Bolonijos bibliotekoje saugomų partijų originalų kopijomis. Naują abiejų kūrinių redakciją papildo ir kita kūrybinės komandos idėja – pasitelkti lėles. Ji kilo remiantis žiniomis apie tuomet paplitusius keliaujančius teatrus, kurie atlikdavo kamerinius spektaklius su lėlėmis. Pasak teatro kritikų, dailininkė Julija Skuratova šiose operose tapo lygiaverte partnere, lėles pavertusi žmonėmis, o žmones – lėlėmis. Taigi, ekspresyvioji Monteverdi muzika čia išradingai susilieja su įvairiomis baroko formomis, lėlių teatro galimybėmis sukurdama nepakartojamą „pragaro sielų teatro“ iliuziją.

Už Monteverdžio madrigalinių operų pastatymą režisierius Gintaras Varnas ir dailininkė Julija Skuratova apdovanoti „Auksiniais scenos kryžiais“.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2009-11-28 18:51:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodel niekada nera rasoma kokie solistai atlieka, not o preiklauso ar eisime i spektakli ar ne !!! Gaila, tokie slapti reikaliukai vyksta tik Lietuvoje.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų