Spalio 20 d. Vilniuje bus pristatytas paskutinis teatro festivalio "Auksinė kaukė Vilniuje" spektaklis –Magnitogorsko A. Puškino vardo teatre pastatyta skandalinga ir kardinaliai "perrašyta" A. Ostrovskio "Audra".

Sostinėje ovacijomis buvo sutikti kiti du festivalio spektakliai – "Šukšino istorijos" ir "Benykstanti giminė". Festivalis "Auksinė kaukė Vilniuje" yra Nacionalinės programos "Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009" renginys.

Visi trys pirmojo festivalio "Auksinė kaukė Vilniuje" spektakliai yra apdovanoti arba nominuoti prestižinei Rusijos teatro "Auksinė kaukė" premijai. Penkioliktąjį jubiliejų švenčiančios "Auksinės kaukės" viešnagė Vilniuje – tai pirmas bandymas Lietuvoje pristatyti geriausius Rusijos spektaklius, kuriuos kasmet atrenka garbinga penkiasdešimties kritikų komisija. "Auksinė kaukė" – tai aukščiausios kokybės ženklu pažymėtas teatras.

Kaip festivaliui skirtoje spaudos konferencijoje pasakojo "Auksinės kaukės" generalinė direktorė Marija Reviakina, į Lietuvą prasiveržti festivaliui buvo sunkiausia, todėl ji dėkojo įstaigos "Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009" bei Rusų dramos teatro atstovams – pirmiesiems festivalio Lietuvoje iniciatoriams ir organizatoriams. Kaimyninėse Estijoje ir Latvijoje "Auksinė kaukė" jau viešėjo penkis kartus, tad direktorė išreiškė viltį, kad ir Lietuvoje festivalis taps kasmetiniu, nes pasak jos, teatras visada vienijo mūsų šalių kūrėjus nepaisant politinių vėjų.

REKLAMA

Festivaliui skirtoje spaudos konferencijoje dalyvavęs žymus aktorius Jevgenijus Mironovas juokavo, kad rusų teatrai į Lietuvą atvyksta retai, nes čia ir taip vyrauja genijų perteklius. Tačiau ir jis išreiškė viltį, kad festivalis "Auksinė kaukė" į Vilnių dar sugrįš, juolab, kad į visus pirmojo festivalio spektaklius teatrų salės nuo žiūrovų antplūdžio lūžte lūžo.

Pirmojo festivalio "Auksinė kaukė Vilniuje" organizatorius, Rusų dramos teatro vadovas ir režisierius Jonas Vaitkus išreiškė tvirtą ketinimą tęsti reikšmingiausių Rusijos teatrų įvykių pristatymo iniciatyvą. Pasak jo, Lietuvoje dažniausiai vieši abejotinos kokybės teatrai, komercinė antrepriza, todėl itin svarbu pažindinti žiūrovus su gilias teatrines tradicijas puoselėjančiais Rusijos teatro kūrėjais.


Rašyti komentarą...
p
poka
2009-10-21 12:04:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
puikus reginys
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų