Tarp keturiasdešimt penkių šią savaitę prezidentūroje apdovanotų garbingiausių daugiavaikių motinų ir krekenavietės Liudos Augulienės pavardė. Jos nuopelnas šaliai – užauginti aštuoni dori ir darbštūs žmonės.

92 metų Krekenavos seniūnijos Bartkūnų kaimo gyventojai Liudai Augulienei sveikata nebeleido nuvykti į sostinę, į svarbiausią šalies instituciją – prezidentūrą ir iš prezidentės Dalios Grybauskaitės rankų atsiimti jai skirtą garbingą apdovanojimą – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį.

Pažadėjo atvažiuoti pati

Prezidentūroje iškilmių metu buvęs vienas iš aštuonių L. Augulienės vaikų sūnus Kazimieras sužinojo, jog per artimiausius du mėnesius prezidentė žada atvykti į Krekenavą ir įteikti apdovanojimą jo tikrai vertai daugiavaikei motinai.

„Tik kažin kaip privažiuotų prezidentė prie mamos sodybos – nėra iki jos jokio įmanomo įveikti kelio“, – svarsto sūnus.

K. Augulis – Radviliškio vicemeras – važiavo į sostinę kartu su apdovanojama savojo rajono daugiavaike motina. Žinia, kad tarp pagerbiamųjų ir Panevėžio rajone gyvenanti jo motina, K. Auguliui, kaip ir kitiems šios moters vaikams, anūkams, proanūkiams, buvo labai maloni. „Ji tikrai verta tos garbės“, – įsitikinę L. Augulienės artimieji ir visi ją pažįstantys žmonės.

REKLAMA

Apdovanodama garbingas šalies motinas prezidentė sakė, jog požiūris į gausias šeimas parodo visuomenės pilietiškumo brandą ir šalies pažangos lygį. Valstybė ir visuomenė turi pagal išgales padėti daugiavaikėms šeimoms.

Darnioje ir gausioje šeimoje užaugęs žmogus nuo mažens išmoksta dalytis gerumu, svarbiausiais gyvenimo klausimais tartis ir sutarti. „Tai vertybės, kurios visuomet išlieka svarbiausios, nes atsveria susvetimėjimo ir savanaudiškumo grėsmę“, – sakė šalies vadovė.

Pati dirbo ir vaikus mokė

Rajono Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Aldona Paškevičienė žino L. Augulienę kaip labai vaikus mylinčią, darbščią moterį. Prieš teikiant krekenavietės kandidatūrą apdovanojimui nebuvo jokių abejonių.

„Tokiomis motinomis didžiuojamės. Ji sugebėjo užauginti, išmokyti visus aštuonis vaikus, jie tapo gerbiamais žmonėmis. O juk kai mirė vyras, mažajam sūnui nė trejų metukų nebuvo, vyriausiajai gal tik dvylika buvo sukakę... Našlei teko vienai vaikus kelti“, – pasakoja A. Paškevičienė.

Gerų žodžių Bartkūnų kaimo gyventojai L. Augulienei negaili ir Krekenavos seniūnijos darbuotojai.

„Niekada iš šios moters lūpų negirdėjau dejonių, nors sveikata silpna. Nežeria ji jokių reikalavimų, o pasiūlius labdaros, sako: „Kitiems gal dar blogiau, jiems padėkite“, – kalbėjo Krekenavos seniūnijos socialinė darbuotoja Aldona Vorienė. Ji L. Augulienę apibūdina kaip darbščią, dorą moterį, visą gyvenimą paaukojusią savo vaikams, labai sunkiai dirbusią.

„Esame dėkingi, kad mama ir mus darbo išmokė. Kai augome, dykinėti nebuvo kada.

Dirbome visi, kad tik kaip nors sutaupytume: vienam batus, kitam kelnes, o visiems knygų galėtume nupirkti. Juk kai tėvas mirė, visi dar maži buvome“, – sako K. Augulis. Jis septintas vaikas šeimoje ir nedaug metų turėjo, kai tėvo neteko.

„Ir dabar mums mama pataria, teisingiausią kelią nurodo. Nors kojos nebeklauso, bet ji išsaugojo minties ir proto galią“, – tikina ponas Kazimieras. Vyras prisimena, kiek daug šiltų žodžių jiems sakiusi mama per savo 90-ąjį gimtadienį. Tokia pat šiluma mylimą motiną apgaubė ir visi jos vaikai, anūkai, proanūkiai.

REKLAMA

Stiprybė – maldoje

„Panevėžio balso“ pakalbinta L. Augulienė labiausiai džiaugėsi ne garbingu apdovanojimu, o savo vaikais.

„Ačiū Dievui, geri mano vaikai. Tai didžiausias džiaugsmas ir tada, kai augo, ir dabar, kai jie patys gražaus amžiaus sulaukė“, – sakė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanotoji.

Po vyro mirties tapusiai būrio vaikų ir mama, ir tėčiu moteriai nebuvo kada dejuoti, lemties keikti. Dirbo kolūkyje – daug ir sunkiai, kad tik kokį papildomą rublį uždirbtų, o ir namuose reikėjo suktis kaip vijurkui. Laimei, vaikai prie tinginio nelinko, padėdavo ūkyje.


Rašyti komentarą...
q
qwx
2011-05-02 16:03:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na ir moterėlė. 8 vaikus vienai išauginti...
Atsakyti
0

K
Kokia
2011-05-02 16:04:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
šauni mūsų prezidentė.Jos pagarba ir atidumas žmogui labai svarbus žmonėms.Paprastumas užburia.
Atsakyti
0

A
Ana
2011-05-19 22:12:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagarba - MOTINAI
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų