Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro specialistai bendradarbiaudami su Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centru šį mėnesį atsitiktinai atrinktose uostamiesčio mokyklose pradeda moksleivių naudojimosi mobiliaisiais telefonais tyrimą. Per jį bus anonimiškai apklausti ketvirtokai, aštuntokai ir vienuoliktokai, pedagogai, mokyklų vadovai. Šia apklausa siekiama plačiau sužinoti tikrąjį mobiliųjų telefonų naudojimo mastą mokykloje ir tarp mokinių. Bus aiškinamasi, ar telefonais naudojamasi tikslingai, ar moksleiviai laikosi rekomenduojamų saugumo instrukcijų. Tyrimo rezultatai bus panaudoti rengiant rekomendacijas dėl mobiliųjų telefonų naudojimo mokyklose.

„Neoficialiai teigiama, kad vaikai mobiliaisiais telefonais naudojasi dažniau nei suaugusieji – jie ne tik skambina, bet ir žaidžia juose esančius žaidimus, siuntinėja trumpąsias žinutes. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekspertai ne pirmus metus kalba apie galimą mobiliųjų telefonų žalą vaikų sveikatai ir rekomenduoja juos naudoti tik neatidėliotinais atvejais. Mobilieji telefonai nedraudžiami, tačiau laikytis atsargumo priemonių būtina“, - teigė Dainora Bielskytė, Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro specialistė.

Atsižvelgiant į galimą neigiamą poveikį, siūloma pokalbio metu mobiliuosius telefonus laikyti ne mažesniu 1,5 cm atstumu nuo galvos, telefonu kalbėti kiek įmanoma trumpiau. Elektromagnetinių bangų spinduliavimo poveikis vidaus organų funkcionavimui nėra pakankamai ištirtas, tačiau rekomenduojama nelaikyti įjungtų mobiliųjų telefonų arti gyvybiškai svarbių vidaus organų – nesinešiokite prietaisų marškinių, kelnių kišenėse.

REKLAMA

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pataria:

laukiant sujungimo su pageidaujamu abonentu, mobiliojo telefono nereikėtų laikyti prie pat ausies;

kol vyksta reikalingo abonento paieška bei kalbant telefonu, siūloma jį atitraukti kelis centimetrus nuo ausies;

pokalbiai turėtų būti kaip galima trumpesni, jei truks ilgiau nei 10 min. – geriau naudoti laisvų rankų įrangą;

telefonu naudokitės gero ryšio lygio vietovėse;

kai mobilusis telefonas nereikalingas – geriausia jį išjungti (pavyzdžiui, per pamokas, miegant);


Rašyti komentarą...
a
abiturientams
2012-05-13 21:45:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
h t t p : //apklausa.lt/f/busimu-studiju-pasirinkimas-27xe6a6/answers/new.fullpage
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų