REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kitą kartą, kai eisite tuštintis, atkreipkite dėmesį į savo išmatas – tai gali išgelbėti jūsų gyvybę, nes šie ženklai tualete gali išduoti žarnyno vėžį.

Kitą kartą, kai eisite tuštintis, atkreipkite dėmesį į savo išmatas – tai gali išgelbėti jūsų gyvybę, nes šie ženklai tualete gali išduoti žarnyno vėžį.

REKLAMA

Nauji tyrimai rodo – prognozuojama, kad vien Jungtinėje Karalystėje jaunų suaugusių mirtingumas nuo žarnyno vėžio padidės trečdaliu – manoma, kad tai lemia nutukimas ir nesaikingas alkoholio vartojimas.

Nors rizika susirgti žarnyno vėžiu didėja su amžiumi, 24 proc. vyresnių nei 55 metų amžiaus asmenų niekada neatkreipia dėmesio į savo išmatų išvaizdą, nors jos gali išduoti mirtiną ligą, rašo metro.co.uk.

Žarnyno vėžį išduoda keli ženklai

Dr. Robinas Clarkas, „Bupa Global & UK“ medicinos direktorius, sako, kad yra keli požymiai, kuriuos būtina įsidėmėti. Jis pabrėžia, kad tobulų išmatų nebūna – jos būna vairių formų, dydžių, spalvų ir tekstūrų. Jūsų išmatos atspindi tai, ką pastaruoju metu valgėte, todėl kiekvieną kartą jos gali būti skirtingos.

Tačiau jei be aiškios priežasties išmatose atsirado kraujo, kreipkitės į savo šeimą gydytoją. Kraujas gali būti ryškiai arba tamsiai raudonas išmatų paviršiuje arba susimaišęs su išmatomis. Kartais dėl jo išmatos gali atrodyti juodos, priminti deguto spalvą.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į nuolatinių tuštinimosi įpročių pokyčius. Tai reiškia – jei jaučiate būtinybę daugiau tuštintis arba jausmą, kad ne iki galo išsituštinate vos išėjus iš tualeto.

REKLAMA

Nenumokite ranka ir į tai, jei išmatos ilgą laiką skystos arba per kietos. Jei bet kuris iš minėtųjų tuštinimosi pokyčių trunka tris savaites ar ilgiau, turėtumėte kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Jei po valgio pasireiškė stiprus pilvo skausmas, turėtumėte kuo greičiau kreiptis į savo šeimos gydytoją. Neatidėliokite vizito, nes ankstyva diagnozė gali išgelbėti gyvybę. Kiti žarnyno vėžio simptomai yra nepaaiškinamas svorio kritimas ir didelis nuovargis be priežasties.

Jis sako: „Gali būti sunku prisiminti visus įspėjamuosius ženklus, todėl visada patariu žmonėms žinoti, kas jiems yra normalu, ir atkreipti dėmesį, ar nėra nepaaiškinamų ar nuolatinių pokyčių tuštinimosi įpročiuose.

Labai svarbu, kad pokalbiai apie tuštinimąsi ir išmatas būtų normalizuoti, kad žmonės nustotų jaustis nesmagiai ir kreiptųsi į specialistus, jei jaučia simptomus. Svarbu stebėti savo tuštinimąsi ir išmatas, žinoti, kas jums yra normalu, kad galėtumėte žinoti, kai kažkas negerai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų