• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ingrida šiandien sūpuoja sūnelį Marką ant rankų, tačiau jai teko patirti, kaip kartais svajonės susilaukti vaikų dūžta į šipulius ir tampa sunkia, alinančia, beprotiškų pastangų, resursų, tikėjimo reikalaujančia kelione – nevaisingumas. 

Ingrida šiandien sūpuoja sūnelį Marką ant rankų, tačiau jai teko patirti, kaip kartais svajonės susilaukti vaikų dūžta į šipulius ir tampa sunkia, alinančia, beprotiškų pastangų, resursų, tikėjimo reikalaujančia kelione – nevaisingumas. 

REKLAMA

Tėvai paprastai“ studijoje šį kartą vieši sudėtingą nevaisingumo kelionę įveikusi mama Ingrida Paleckė ir gydytoja akušerė ginekologė Brigita Vaigauskaitė-Mažeikienė.  

Ingrida dalijasi savo istorija, išgyvenimais ir kaip jai pavyko atsitiesti po trynukų netekties. Šiandien ji – mama. Istorija įkvėps visus – net tas šeimas, kurios su panašiomis problemomis niekada nesusidūrė, o dar laukiančioms savo stebuklo bus gyvas pavyzdys, kad nors kartais kelionė ir nelengva, tačiau gali būti laiminga. 

Žmonių klausimai „ tai kada vaikai“... 

Apie motinystę Ingrida pradėjo galvoti anksti – apie 23-iuosius metus. Kadangi tuokėsi gana anksti, Ingrida su vyru klausimų apie vaikus pradėjo sulaukti greitai.

REKLAMA
REKLAMA

„Iš pradžių į tuos klausimus juokais atsakai, paskui jau tie klausimai nebepatogūs, kai jau ilgą laiką esi susidūręs su nevaisingumo sutrikimais, kai tavęs jau paklausia ir tau gumulas gerklėj, nenori nieko sakyti“, – išgyvenimus prisimena moteris ir priduria, kad su vyru jau buvo susitaikę, kad šeimoje nebus vaikų. 

REKLAMA

Aplinka ramino, tačiau pastoti vis nepavyko 

Ingrida dar prieš vestuves apsilankė pas ginekologę pasitarti dėl būsimo nėštumo.

„Po poros mėnesių jau lauksies“, – drąsiai tarstelėjo gydytoja.

Mėnesiai ėjo, tačiau pastoti vis nepavyko, prisimena Ingrida: „Mes – visiškai sveiki, vyras jokių bėdų neturi, aš niekad neturėjau bėdų.“

Aplinka ramindavo porą: „Iš pirmo karto nepavyko, iš antro karto pavyks.“

Ingrida ėmė galvoti, kad čia kažkas negerai...  

Šiandien, perėjusi visus vaisingumo etapus, ji pataria moterims: negaiškite laiko pas ginekologus.

REKLAMA
REKLAMA

Ingrida prisimena, kaip gydytojos ginekologės kabinete išgirdo: „Mergyte, neverk, tu – graži, viskas gerai, bus tas leliukas greitai.“ 

Trynukų netektis ir Marko gimimas 

Markas, pradėjus planuoti vaikus, gimė po penkerių su puse metų. Išbandytos buvo kone visos galimybės pastoti: santykių planavimas, IUI ir kt. Nuovargis darė savo. Pamažu Ingrida ėmė justi, kad atsidūrė dugne...  

Kaip Ingridos gyvenimas dėliojosi toliau, kodėl jie nusprendė padaryti pertrauką, kaip pavyko pastoti ir koks buvo nėštumas laukiantis trynukų, kaip ji jaučiasi šiandien, po ilgos kelionės susilaukusi sūnelio, ir ką pataria visoms moterims ir šeimoms? Istorija, nepaliksianti abejingų... 

Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą.  

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų