Vilniaus miesto savivaldybėje – „Miokardo infarkto savaitės“ renginys

Lietuvos širdies asociacija lapkričio 21-27 dienas skelbia MIOKARDO INFARKTO SAVAITE Lietuvoje. Pirmadienį Vilniaus miesto savivaldybėje vyko šios savaitės pagrindinis renginys.

Atvykę į renginį vilniečiai galėjo išgirsti naujausius žinomų šalies kardiologų pranešimus apie miokardo infarkto grėsmę, taip pat politikų ir valdininkų pasisakymus bei raginimus visuomenę atkreipti dėmesį į šios ligos aktualumą. Pastarieji įvykiai, kai tik skubios kardiologų pagalbos dėka pavyko išgelbėti legendinio šalies krepšininko Arvydo Sabonio gyvybę, rodo kokia tai aktuali problema, ir, deja, vis jaunesnei mūsų visuomenės daliai.

Renginyje dalyvavo Sveikatos apsaugos viceministrė Nora Ribokiene, Vilniaus mero pavaduotojas, kuruojantis sveikatos klausimus, Jonas Pinskus, Lietuvos širdies asociacijos prezidentė, prof. Žaneta Petrulionienė ir buvęs šios asociacijos prezidentas, doc. Pranas Šerpytis.

Renginyje dalyvavęs dainininkas Viktoras Malinauskas sutiko savo asmeniniu pavyzdžiu paliudyti žmonėms, kaip svarbu laiku kreiptis į medikus, įtarus pirmuosius miokardo infarkto požymius.

REKLAMA

Šios popietės metu buvo atliekami cholesterolio kiekio kraujyje tyrimai, matuojamas kraujo spaudimas, nustatomas kūno masės indeksas ir kiti medicininiai tyrimai.

Sveikatos patikra (nuotr. Balsas.lt)Sveikatos patikra (nuotr. Balsas.lt)

Savivaldybėje vykusios akcijos metu autorines dainas iš naujausio albumo “Miesto vaikas" atliko dainininkas ir medikas Vygantas Kazlauskas, specialią programą paruošė gongų meistrai Alicija ir Ričardas Eiliakai.

Šia akcija žinomi medikai, politikai, valdininkai, kultūros veikėjai siekė atkreipti visuomenės dėmesį, kaip svarbu pajutus pirmuosius infarkto simptomus, nedelsiant skambinti greitosios pagalbos numeriu 112 arba kuo skubiau važiuoti į artimiausios ligoninės priimamąjį.

Vis dar labiausiai bijome susirgti vėžiu, nors nuo šios ligos miršta tris kartus mažiau žmonių nei nuo kraujotakos ligų. Lietuvoje kasmet dėl miokardo infarkto gydoma daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Kiekvieną dieną Lietuvoje miokardo infarktas ištinka daugiau kaip 20 žmonių, o 4-5 iš jų baigiasi mirtimi.

 

Sveikatos patikra (nuotr. Balsas.lt)Sveikatos patikra (nuotr. Balsas.lt)

Žaneta Petrulionienė, (nuotr. Balsas.lt)Žaneta Petrulionienė, (nuotr. Balsas.lt)

Vygantas Kazlauskas (nuotr. Balsas.lt)Vygantas Kazlauskas (nuotr. Balsas.lt)

Sveikatos patikra (nuotr. Balsas.lt)Sveikatos patikra (nuotr. Balsas.lt)

Nora Rybokienė (nuotr. Balsas.lt)Nora Rybokienė (nuotr. Balsas.lt)


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų