Vestuvių planuotoja atskleidė, kiek įdėti į dovanų vokelį, kad nebūtų gėda

Pasiruošimas vestuvių šventei galvos skausmą sukelia ne tik jauniesiems, bet ir svečiams. Juos dažnai kamuoja klausimas: kiek pinigų įdėti į dovanų vokelį? Vestuvių planuotoja sako, kad vieno atsakymo į šį klausimą nėra, tačiau atskleidė, kokią sumą solidu padovanoti naujai sukurtai šeimai.

Vestuvių planuotoja, įmonės „Noriu ženytis“ įkūrėja, Živilė teigia, kad sumos vokeliuose kiekvienais metais skiriasi ir tai neturėtų stebinti. Tačiau dažniausiai svečiai deda „kiek gali“.

„Ir mes, kaip vestuvių planuotojos, patariame – „dėkite į vokelį, kiek galite“. Žinoma žodis „gali“ gana neapibrėžtas, nes visi galime skirtingai, bet ar privalome? Jeigu kalbame atvirai, solidu nuo poros įdėti 200–250 eurų“, – sako Živilė.

Artimieji būna dosnūs

Klausimas, kiek pinigų įdėti į vokelį, dažnai kyla į vestuvių šventę einantiems be poros. Vestuvių planuotoja sako, kad tokiu atveju reiktų įdėti bent 50 eurų.

„50 eurų tikrai reikėtų, bet galite jaustis blogai, nes lyg per mažai. Solidžiau būtų 70 eurų, bet 20 eurų kupiūra vėlgi kitiems nepatinka. Tad kas eina po vieną, dažniausiai deda 100 eurų“, – pasakoja Živilė.

„Pastebėjau, kad krikšto tėvai būna dosnesni ir jaučia pareigą duoti daugiau, pavyzdžiui, 400 ar net 500 eurų. Kiek dovanoja tėvai nežinau, nes dažniausiai jie prisideda ir prie šventės organizavimo: maisto užsakymo, šventės vietos nuomos“, – priduria ji.

Paskaičiuoja, kiek kainuos atvykti į šventę

Vestuvių planuotoja pastebi, kad svečiai prieš nuspręsdami, kiek pinigų dovanoti, dažnai įsivertina, kiek jiems kainuoja „ateiti“ į vestuves, t. y. pasiruošti aprangą, makiažą, pasidaryti šukuoseną, nusipirkti batelius, atvykti iš vieno Lietuvos galo į kitą ir t. t.

Jaunieji dažnai man pasiguosdavo, kad svečiai atsisako atvykti dėl finansinių sunkumų, nors mano jaunieji jiems sako: „atvažiuokite ir be dovanų, mums svarbu, kad jūs būtumėte“.

REKLAMA

Manau, kad jaunieji turi ištransliuoti žinią savo svečiams, jog laukia jų ir su „plonesniais“ vokeliais, ir be jų. Kitu atveju, gali tekti švęsti vieniems, kas būtų tikrai liūdna“ , – sako Živilė.

Prašo ne tik pinigų

Vestuvių planuotoja atskleidžia, kad tiems, kurie organizuoja prabangias vestuves, ir uždirba daugiau nei vidutiniškai, vestuvių vokeliai – neįdomūs. Jiems smagu gauti „apčiuopiamas“ dovanas: krištolines taures, geros kokybės užklotus-pledus.

Živilė teigia, kad dar neteko matyti kvietimo, kuriame būtų nurodyta konkreti dovana. Ji pastebi, kad vis dažniau jaunieji prašo nedovanoti gėlių.

„Dabar daugelis nuorodo, ką dovanoti vietoje gėlių, nes gėlių puokštė šiai dienai pakankamai brangi, o po vestuvių jaunieji jomis net nepasidžiaugia – išvyksta į kelionę arba net neturi tiek vazų namuose. Šiuo metu vietoje gėlių dovanoja loterijos bilietus, knygas, prabangius gėrimus“, – pasakoja ji.

Dažniausiausiai dovanoja 100–200 eurų

Portalas tv3.lt pasidomėjo, kiek dažniausiai į vokelį deda vestuvių svečiai. Skaitytojai atsakė, kad dažniausiai dovanoja 100-200 eurų nuo poros.

„Visi labai įvairiai. Draugai deda 100–200 eurų nuo poros, tėvai 700 eurų, dėdės ir tetos 300-400 eurų“, – pasakoja Katerina.

„Visada dedame 100 eurų nuo poros“, – teigia Viktorija ir Monika.

„Įdedame 200 eurų nuo poros“, – sako Jovita ir Aistė.

„Gaila, kad Lietuvoje statistiškai į vokelį deda daugiau nei uždirba. Manau, reikia dėti tiek, kiek gali. Neverta atiduoti paskutinius dovanojom 100 eurų, o į brolio 200 eurų.  Per mūsų vestuves dovanojo įvairiai: ir 50 eurų, ir 100 ar 200 eurų nuo poros. Vieni tėvai padovanojo 2000 eurų, o kiti 600 eurų“, – pasakojo Gailė.


Rašyti komentarą...
N
Nu jo
2020-08-29 13:27:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kazkokie vejai... Negi vestuves keliamos tik tam, kad pinigu prisirinkt?
Atsakyti
-24

J
Jo
2020-08-29 13:09:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na tai absurdiska kokios algos tokios ir dovanos o jei jauniesiems reikia kad sunestu sveciai pinigus i vestuves kviecia tegul tik karalius ir karalienes ir tai kazin kiek ides i voka as manau dabartines vestuves tai pasirodymo sou fotosesijos ir daugiau nieko gerai jeigu istempia kokius metus drauge manau jeigu moterys galvoja apie gigantiskas vestuves geriau ju visai nevest
Atsakyti
-19

I
Ingrida
2020-08-29 11:47:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai čia kas, pasipinigavimas jaunųjų, iš vis ko ten eiti.
Atsakyti
-27

SKAITYTI KOMENTARUS (43)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų