Venecija: kodėl bent kartą ją verta aplankyti?

Stebuklinga, žavinti, unikali ir neturinti lygių  visa tai ir dar daugiau telpa viename žodyje  Venecija. Vienus sužavi siaurutės gatvelės, dailios bažnyčios ir miesto viduramžių dvasia, kitus unikalūs kanalai ir romantiški plaukimai gondolomis, bet, aišku viena, abejingų šiam miestui nelieka.

Geografinė padėtis

Venecija – miestas šiaurės rytų Italijoje, Venecijos įlankos (Adrijos jūra) sudarytoje lagūnoje, išsidėstęs salelėse. Galbūt iš pažiūros atrodytų neprotinga kurti miestą tokioje vietoje, tačiau būtent dėl savo geografinės padėties Venecija tapo tikru stebuklu ir atradimų rojumi ne tik turistams, bet ir šalies gyventojams.

Sukaupti turtai

XII a. Venecija tapo nepriklausomu miestu-valstybe. Viduramžiais Venecijos pirklių įtakoje buvo nemaža dalis Viduržemio jūros pakrantės miestų. Be to, Venecijos pirkliai kontroliavo šilko ir prieskonių iš Rytų prekybą. Klestintis miestas buvo vienas galingiausių ir turtingiausių visoje Europoje. Buvusią miesto didybę ir šiandien mena prabangūs pirklių namai, išsidėstę abipus Didžiojo kanalo.

REKLAMA

Akinantys pasirodymai

Venecijoje kasmet vyksta karnavalai, o populiariausias jų – Venecijos karnavalas, paprastai vykstantis vasario mėnesį ir trunkantis apie dvi savaites. Šiuo periodu miestas paskęsta šventės šurmulyje: gatvės teatrai, žonglierių šou, geriausios kaukės rinkimai ir kiti renginiai pripildo siauras Venecijos gatveles ir turistų pamėgtas aikštes. Šventę vainikuoja įspūdingi fejerverkai.

Atradimo skonis

Be aukščiau paminėtųjų pramogų yra ką nuveikti ir uždarose patalpose. Net ir mažiausios Venecijos bažnyčios savo viduje slepia nepaprastus meno kūrinius. Čia taip pat gausu meno galerijų, įmantrių arkų, senovinių statinių, labirintais besidriekiančių keliukų ir kitų dėmesio vertų vietelių.

Pramogos po atviru dangumi

Dėl vienas prie kito prisišliejusių namų Venecija gali pasirodyti pernelyg miesčioniška. Tačiau kelionė Didžiuoju Kanalu jums atvers kardinaliai skirtingus peizažus. Šalia esančios salelės, tokios kaip Torcello ar Sant'Erasmo, ir jose įsikūrusios gyvenvietės atskleidžia kitą – kaimišką ir gal net laukinę Venecijos pusę.

Valgiai, gėrimai ir šokiai

Venecija šimtmečiais garsėjo jūros gėrybių ruošimo tradicijomis, tačiau ne mažiau populiarūs išliko cicchetti – tradiciniai Venecijos barų užkandžiai, savotiškas ispaniškųjų tapų variantas. Miesto gatvelės nusėtos barais, restoranais ir jaukiomis kavinukėmis, tad kur sustoti ir išgerti taurę itališko vyno surasite be ilgų paieškų. Be to, čia verda tikras naktinis gyvenimas: turistus maloniai pasitinka iki aušros veikiantys naktiniai klubai.

XXI amžiaus miestas

Lankydamiesi Venecijoje turėsite galimybę susipažinti ir moderniąja kultūra bei architektūriniais statiniais. Miestas garsėja šiuolaikinių menininkų, pradedant ispano Santiago Calatravaand "Ponte della Costituzione" tiltu ir baigiant Britanijos David Chipperfield architektūriniais projektais.

Senovės amatai

Venecijos gyventojai po šiai dienai didžiuojasi ir puoselėja savo amatų tradicijas, tokias kaip rankinį audimą, stiklo pūtimą ir net gondolų statymą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų