REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos ambasadorius Švedijoje Eitvydas Bajarūnas vasario 6–7 dienomis viešėdamas Umeo (Umeå) mieste šiaurės Švedijoje atidarė naują Lietuvos garbės konsulatą bei su miesto ir Vesterboteno (Västerbotten) apskrities valdžia aptarė regioninio bendradarbiavimo perspektyvas.

REKLAMA
REKLAMA

 

Kartu su ambasadoriumi Umeo viešėjo ir Lietuvos kultūros atašė Saulė Mažeikaitė.

 

E. Bajarūnas Umeo mieste atidarė Annos Helenos Eliasson Järnö vadovaujamą garbės konsulatą. Teisininkė A. H. Eliasson Järnö garbės konsulės pareigas eiti paskirta 2012 m. spalio mėnesį.

REKLAMA

 

Vizito metu ambasadorius taip pat susitiko su Vesterboteno apskrities gubernatore Magdalena Andersson, Umeo savivaldos, apskrities tarybos atstovais, su kuriais aptarė dvišalio bendradarbiavimo, miestų ryšių stiprinimo galimybes. Tarp prioritetinių bendradarbiavimo sričių buvo minima energetika, tvarus vystymasis, medžio pramonė, turizmas.

REKLAMA
REKLAMA

 

Umeo 2014 m. taps Europos kultūros sostine. Su projekto organizatoriais buvo kalbama apie Lietuvos menininkų dalyvavimo galimybes bei Lietuvos kultūros pristatymo renginių metu perspektyvas.

 

Susitikęs su Umeo pramonės ir prekybos rūmų atstovais E. Bajarūnas diskutavo apie vietos verslo plėtros į Lietuvą galimybes, pristatė investicinę ir verslo aplinką Lietuvoje.

 

Umeo universiteto studentams ambasadorius skaitė paskaitą apie būsimo Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai šių metų antroje pusėje prioritetus.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame

Gamink išmaniai


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų