REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nuolat neigia pranešimus apie Rusijos karius, kankinančius Ukrainos civilius, tačiau ukrainietis Olegas Moskalenskis patvirtino, kad jam prireikė amputuoti rankos pirštus po to, kai jis buvo rastas netoli Kyjivo.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nuolat neigia pranešimus apie Rusijos karius, kankinančius Ukrainos civilius, tačiau ukrainietis Olegas Moskalenskis patvirtino, kad jam prireikė amputuoti rankos pirštus po to, kai jis buvo rastas netoli Kyjivo.

REKLAMA

Vienas Ukrainos gyventojas papasakojo, ką jam teko patirti, kuomet jį kankino rusų kariai, kurių pajėgos buvo užėmusios miestą netoli Kyjivo. Ukrainietis pasidalino, kaip jis neteko pirštų, po to, kai jo rankos paprasčiausiai pajuodavo ir „supuvo“ dėl nuolatinių rusų kankinimų.

Nuo tada, kai daugiau nei prieš du mėnesius Rusijos pajėgos įsiveržė į Ukrainą, Vladimiras Putinas nuolat neigia pranešimus, kad jo kariai per išpuolius taikėsi į nekaltus Ukrainos civilius.

Taip jis kalba ir nepaisydamas atskleistų įrodymų apie „kankinimo kambarius“, kuriuose išvadavus miestus po okupacijos buvo rasti sušaudyti žmonių kūnai surištomis rankomis už nugaros.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar, kalbėdamas su CNN, Olegas Moskalenskis prisidėjo pateikdamas dar daugiau įrodymų apie Rusijos karo nusikaltimus, teigdamas, kad dėl patirtų kankinimų jam teko amputuoti pirštus.

REKLAMA

Žiaurus poelgis

Vykdamas namo, Olegas prie pat Kyjivo buvo sustabdytas Rusijos kariuomenės.  „Jie mušė mane šautuvais ir klausė: „Kodėl tu čia važiuoji?“ Jie pyko ant manęs, tačiau aš negalėjau suprasti už ką“, – sakė jis.

Po užpuolimo, kaip tvirtino pats Olegas, vyras buvo įmestas į duobę, kuri siekė mažiausiai 2 metrų gylį. Jis sakė, kad joje jis išbuvo surakintas antrankiais su maišu ant galvos dvi paras.

Galiausiai, Olegas su keliais kitais civiliais buvo perkeltas į kitą vietą ir paliktas pilname vandens rūsyje. Pasakodamas jis prisiminė:

REKLAMA
REKLAMA

„Kelias dienas turėjome sėdėti ant laiptų be maisto ir vandens, kur buvo šalta ir šlapia. Pačią pirmą dieną, kai mane sugavo, man perpjovė pirštus, turėjau juose atvirų žaizdų. Labai greitai šios žaizdos pradėjo pūti, kol galiausiai man teko juos amputuoti.

Kai vyro sužalojimai ėmė sunkėti, Olegas patvirtino, kad maldavo okupantų jį paleisti. Tik praėjus daugiau nei savaitei jis ir dar šalia buvęs kitas vyras buvo išvežti lauk už miesto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jie paliko mus viduryje miško, iš kurio nebuvo įmanoma patekti į jokią gyvenvietę. Manau, kad jie tikėjosi, jog mirsime iš šalčio“, – tęsė jis.

Laimei, vyrai rado apleistą automobilį, kuriuo sugebėjo išvykti į Vokietiją ir paprašyti medicininės pagalbos. Tik tada, kai jie pasiekė ligoninę, Olegas suprato pastebėjo kankinimu metu patirtas pasekmes, rašoma dailystar.co.uk. 

„Visas mano kūnas buvo mėlynas nuo galvos iki kojų. Gydytojai įtarė, kad tai galėjo būti vidinis kraujavimas. Mano rankos ir pėdos buvo tiesiog juodos. Medikai turėjo amputuoti kai kuriuos visus, o kai kuriuos iš dalies mano pirštus. Jiems taip pat teko amputuoti ir trečdalį mano dešinės pėdos. Iš viso man teko atlikti penkias operacijas, o keturias su puse savaitės praleidau gulėdamas ligoninėje“, – prisiminė jis.

Olegas savo kankinimais pasidalino po to, kai paaiškėjo dešimties, ieškomų Rusijos karių vardai, kurie buvo susiję su civilių žudynėmis Bučoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų