naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
12
„Haris Poteris“ (nuotr. SCANPIX)

„Hario Poterio“ filmai savo gerbėjams jau 20 metų dovanoja nuostabias akimirkas. Vaikai ir suaugę turi galimybę ekrane išvysti knygose aprašytą kovą su bazilisku, kaip iškviečiamas Gynėjas, džiaugtis kartu su Hogvartso mokiniais, kuomet paskutinę akimirką perskaičiavęs taškus Dumbldoras paskelbia, kad mokyklos taurė atitenka Grifų gūžtai, o vėliau ir verkti, kuomet namų elfas miršta ant Hario Poterio rankų.

12

„Hario Poterio“ filmai savo gerbėjams jau 20 metų dovanoja nuostabias akimirkas. Vaikai ir suaugę turi galimybę ekrane išvysti knygose aprašytą kovą su bazilisku, kaip iškviečiamas Gynėjas, džiaugtis kartu su Hogvartso mokiniais, kuomet paskutinę akimirką perskaičiavęs taškus Dumbldoras paskelbia, kad mokyklos taurė atitenka Grifų gūžtai, o vėliau ir verkti, kuomet namų elfas miršta ant Hario Poterio rankų.

REKLAMA

Šie filmai fanams dovanojo daug įspūdingų reginių magiško pasaulio gerbėjams, o aktoriams, įkūnijusiems tame pasaulyje gyvenančius burtininkus, atnešė šlovę ir svaiginančią karjerą. Kai kurie pamilti aktoriai jau paliko šį pasaulį, o jų mirtis atrodė lyg giminaičio netektis, rašoma wegotthiscovered.com.

Štai „Hario Poterio“ aktoriai, kurie yra palikę šį pasaulį.

Richard Harris (Albas Dumbldoras)

Richard Harris buvo pirmasis aktorius iš „Hario Poterio“ palikęs šį pasaulį. Jis pirmose 2-ose filmo dalyse įkūnijo Hogvartso direktorių Albą Dumbldorą. 2002 metais jam buvo diagnozuota Hodžkino limfoma. Kituose serijos filmuose jį pakeitė aktorius Micheal Gambon.

REKLAMA

Elizabeth Spriggs (Storulė)

Richard Harris nebuvo vienintelis aktorius, kuris buvo pakeistas kitu. Nors Elizabeth Spriggs buvo gyva, kuomet pradėtas filmuoti filmas „Haris Poteris ir Azkabano kalinys“, tačiau režisieriai nusprendė ją pakeisti kita, juokingesne, aktore. Elizabeth Spriggs mirė 2008 metais, o jai buvo 78-eri.

REKLAMA

Robert Knox (Markusas Belbis)

Robert Knox buvo nudurtas Londone, 2008 metais, kuomet bandė apsaugoti savo brolį muštynėse. Tuo metu aktoriui buvo vos 18 metų. Jis nespėjo pamatyti savo įkūnyto vaidmens filme „Haris Poteris ir Netikras princas“. Jis vaidino Markusą Belbį, kuris mokėsi Varno Nago koledže, metais vyresnį mokinį už Harį Poterį.

Eric Sykes (Frenkas Braisas)

Frenko Braiso mirtis „Hario Poterio ir Ugnies taurės“ pradžioje simbolizuoja tai, kad laikai keičiasi ir viskas bus daug tamsiau nei prieš tai buvusiose knygose. Braisas buvo Ridlių namų sodininkas ir sargas. Nors šis personažas pasirodė vos kelias minutes, tačiau jo reikšmė buvo labai svarbi – jis tapo valdovo Voldemorto grįžimo simboliu. Pats aktorius Eric Sykes mirė 2012 metais, kai jam buvo 89-eri.

REKLAMA

Richard Griffiths (Dėdė Vernonas Durslis)

Nors „Hario Poterio“ gerbėjai sutartinai nekentė dėdės Vernono, tačiau jie buvo sugniuždyti, kuomet 2013 metais dėl širdies operacijos sukeltų komplikacijų, būdamas 65-erių, mirė šį personažą įkūnijęs aktorius. Aktoriaus įkūnytas dėdė Vernonas, trokštantis, kad jų namuose viskas būtų tobula ir normalu, puikiai atskleidė tvyrančią dinamiką tarp jo ir jo burtininko sūnėno.

Dave Legeno (Fenryras Pilkanuguris)

Dar viena tragiška mirtis – paskutiniuose „Hario Poterio“ filmuose vilkolakį įkūnijęs aktorius mirė 2014 metais Mirties slėnyje. Jis leidosi į žygį vietoje, kurioje temperatūra pakyla iki 49 laipsnių karščio. Jis mirė dėl su karščiu susijusių priežasčių.

REKLAMA
REKLAMA

Roger Lloyd Pack (Bartalamėjus „Bartis“ Susitraukėlis vyresnysis)

Viena iš svarbiausių „Hario Poterio ir Ugnies taurės“ siužeto linijų yra Magijos ministerijos darbuotojo Barčio Susitraukėlio ir jo sūnaus Barčio Susitraukėlio Jaunesniojo santykiai. Ši siužeto linija sužavėjo daugybę filmo gerbėjų. 2014 metais Magijos ministerijos darbuotoją įkūnijęs aktorius mirė nuo kasos vėžio.

Alan Rickman (Severas Sneipas)

Tikriausiai „Hario Poterio“ gerbėjus labiausiai sukrėtė netikėta Alan Rickman mirtis, kuris filme įkūnijo profesorių Sneipą. Jis mirė 2016 metais, būdamas 69-erių. Aktorių pasiglemžė kasos vėžys, apie kurį jis buvo pasisakęs tik šeimos nariams ir artimiausiems bičiuliams.

REKLAMA

Hazel Douglas (Batilda Maišinė)

Hazel Douglas suvaidino neįtikėtiną vaidmenį vienoje iš kraupiausių „Hario Poterio ir Mirties Relikvijų“ pirmosios dalies filmo akimirkų, kuomet Haris ir Hermiona nukeliauja į Godriko daubą ieškoti vieno iš Voldemorto sukurtų horokrusų. Hazel Douglas gerbėjus 2016 metais pasiekė liūdna žinia, aktorė mirė būdama 92 metų.

John Hurt (Olivanderis)

Viena iš geriausių „Hario Poterio“ filmų scenų yra kuomet Haris apsilanko Skersiniame skersgatvyje ir užsukęs į Olivanderio krautuvėlę renkasi burtų lazdelę. Nors John Hurt filme pasirodo neilgai, tačiau jis sugebėjo įkūnyti visas knygose aprašytas Olivanderio savybes – jo įžvalgumą, išmintį ir humorą. John Hurt mirė būdamas 77-erių, 2017 metais. Jis buvo trečiasis šių filmų aktorius, kurio gyvybę nusinešė kasos vėžys.

REKLAMA

Robert Hardy (Kornelijus Karamelė)

Dar vienas „Hario Poterio“ veikėjas, kuris sulaukė daug gerbėjų neapykantos – Kornelijus Karamelė, Magijos ministerijos ministras. Savo paskutines dienas šį vaidmenį įkūnijęs Robert Hardy praleido Londone, į pensiją išėjusių aktorių namuose, kur jis ir mirė 2017 metais, būdamas 91-erių.

Verne Troyer (Graibštuolis)

Pirmasis Hario sutiktas goblinas buvo Graibštuolis, kuris palydėjo jaunąjį burtininką į jam priklausančia banko saugyklą, kurioje gulėjo tėvų palikti turtai. Graibštuolį įkūnijęs aktorius mirė 2018 metais, perdozavęs alkoholio, nors vėliau jo mirties priežastis buvo pakeista į savižudybę.

Helen McCrory (Narciza Smirdžiuvienė)

2021-ųjų metų balandį visus „Hario Poterio“ gerbėjus šokiravo Helen McCrory mirtis. Daugelis gerbėjų nežinojo, kad aktorė kovoja su vėžiu. Dar daugiau nustebino tai, kad aktoriai tebuvo vos 52-eji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų