Būdama viena didžiausių pasaulio šalių, JAV tikrai gali pasigirti įvairiausiomis lankytinomis vietomis, pradedant dangoraižiais Niujorke ar Čikagoje ir baigiant Aliaskos gamtos stebuklais bei saulėtais Kalifornijos, Havajų ir Floridos paplūdimiais. Susipažinkite su 10 lankytinų vietų Amerikoje, rašo kelionių tinklalapis touropia.com.

10. Baltieji rūmai

Baltieji rūmai (wikipedia.org) (nuotr. Gamintojo)Baltieji rūmai (wikipedia.org) (nuotr. Gamintojo)

Baltieji rūmai yra oficiali Jungtinių Valstijų prezidento rezidencija, čia taip pat yra ir viceprezidento biuras. Jie buvo pastatyti tarp 1792 ir 1800 metų, ir pirmą kartą juose apsistojo prezidentas Johnas Adamas. Po rugsėjo 11-osios išpuolių į Baltuosius Rūmus patekti kur kas sunkiau. O norintiems čia apsilankyti, vizitą su savo šalies JAV ambasada reikia suderinti prieš pusę metų. Į rūmus įleidžiamos tik 10 asmenų turistų grupės.

9. Denalio nacionalinis parkas

Denali nacionalinis parkas (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Denali nacionalinis parkas (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

Denalio nacionalinis parkas ir draustinis (Denali National Park) yra įsikūręs JAV, Aliaskoje, ir apima aukščiausią Šiaurės Amerikos kalną Makinlį (Denali) bei jo apylinkes. Parko paskirtis – saugoti nepaliestą Aliaskos kalnų gamtą ir grožį. Ten galima vaikštinėti, kopti į kalnus, važinėti autobusu, kuris nuveža ir palieka žmones jų išsirinktoje vietoje. Čia įmanoma pamatyti visko: rudųjų meškų, elnių, vilkų, lapių, baltųjų avinų, briedžių, voverių ir t.t.

REKLAMA

8. Las Vegas Strip

Las Vegas Strip (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Las Vegas Strip (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

Las Vegas – pasaulio azartinių lošimų sostinė, įsikūrusi viduryje Nevados dykumų. Las Vegas Strip gatvė yra nusėta daugybe lošimo namų, viešbučių, prabangių restoranų, kuriančių prašmatnią ir kartu lepinančią atmosferą. Kiekvienas kazino paprastai turi pavadinimą, kuris asocijuojasi su romantika, paslaptimi ar kitais jausmais.

7. Florida, Keys salos

Keys salos (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Keys salos (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

Florida Keys yra 120 mylių ilgio tropinių salų grandinė, juosianti Floridos pusiasalį. Per visas salas eina vienas kelias arba kelias-tiltas. Visų įspūdingiausias tiltas yra „Seven Mile Bridge“, kuris jau tapo filmų „Greiti ir įsiutę 2“ ir „Melas vardan tiesos“ kai kurių scenų filmavimo aikštele.

6. Kilauea

Kilauea (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Kilauea (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

Kilauea (Kīlauea) – aktyvus ugnikalnis pietinėje Havajų salų grandinės dalyje, vienas iš penkių vulkanų, formuojančių Didžiąją salą. Havajietiškai Kīlauea reiškia plėtimąsi, nes kalnas taip pavadintas dėl dažnų lavos išsiveržimų. Nuo 1952 metų čia įvyko 33 ugnikalnio išsiveržimai, kurie tebeskaičiuojami iki šiol.

5. Niagaros krioklys

Niagara krioklys (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Niagara krioklys (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

Milžiniškas kerinčio grožio Niagaros krioklys ant Niagaros upės yra žinomas visame pasaulyje. Krioklys išsidėstęs ant tarptautinės sienos ir skiria Kanados provinciją Ontariją bei JAV Niujorko valstiją. Niagaros krioklys - itin mėgstama turistų pramoga. Tai ne tik kvapą gniaužiantis reginys, bet ir vertingas aplinkinių vietovių hidroelektrinės energijos šaltinis. Niagaros krioklys toks didingas ir nuostabus, kad yra bene žymiausias krioklys visame pasaulyje. Tai gamtos stebuklas, kuris nepalieka abejingų. Niagaros krioklį kasmet aplanko daugiau nei 14 milijonų turistų.

4. Aukso vartų tiltas

Aukso vartų tiltas (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Aukso vartų tiltas (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

San Franciske kabantis Aukso Vartų tiltas (Golden Gate Bridge) yra laikomas vienu gražiausių tiltų pasaulyje. Tiltas jungia San Francisko miestą ir Merino apygardą. Visa sudėtinga Aukso vartų tilto konstrukcija, baigta statyti 1937 metais, iki šiol puošia San Franciską ir yra tapusi populiariausiu turistiniu traukos centru bei miesto simboliu. Ilgą laiką po pastatymo, - tai buvo ilgiausias kabantis tiltas pasaulyje.

REKLAMA

3. Jeloustouno nacionalinis parkas

Yellowstono nacionalinis parkas (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Yellowstono nacionalinis parkas (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

Jeloustounas (Yellowstone) – tai pirmasis nacionalinis parkas ne tik JAV, bet ir visame pasaulyje, įkurtas dar 1872 metais. Parkas žymus savo nuostabiu kraštovaizdžiu – geizeriais bei karšto vandens versmėmis. Parke taipogi saugoma jo gyvūnija – čia gyvena bizonai, grizliai, lokiai, elniai, vilkai. Parke esantys geoterminiai dariniai sudaro daugiau nei pusę viso pasaulio geoterminių reiškinių. Parko pavadinimas kilęs nuo geltonųjų uolų (Yellow stone), stūksančių Didžiajame Jeloustono kanjone.

2. Manhetenas

Manhetenas (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Manhetenas (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

Be jokios abejonės Niujorko „širdis“ yra Manhetenas. Manhetene viskas šalia - ir Wall street'o dangoraižiai, Laisvės statula, Brodvėjus, garsusis „Empire State Building“ dangoraižis. Be nesuskaičiuojamo skaičiaus dangoraižių, Manhetenas turi ir labai didelį žalią centrinį parką, kuris yra taisyklingo stačiakampio formos, įvairiausių muziejų, prekybos centrų ir kitų lankytinų vietų.


Rašyti komentarą...
u
usa
2011-11-01 13:41:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
ha, as irgi tiek pat :))
Atsakyti
0

s
saulele
2011-11-06 02:08:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
as buvau 8,5 ir 1:P
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų