Tėvų išmonei nėra ribų: šie vaikų vardai yra draudžiami

Jungtinėse Valstijose tėvams suteikiama daug laisvės, parenkant savo kūdikiams vardus. Niu Džersyje draudžiami tik nešvankūs vardai ar tie, kuriuose yra skaitmenų ar simbolių, todėl Campbell šeimai nebuvo kliūčių savo vaikus pavadinti Adolfu Hitleriu ir JoyceLynn Arijų Tauta. Ir niekas negalėjo sutrukdyti Penn Jillette pavadinti savo dukrą Moxie Crimefighter.

Kitos pasaulio šalys nėra tokios liberalios, kai kalbama apie kūdikių vardus. 2017 metais Šveicarijos teismas Ciuriche nepritarė porai, kuri norėdama pagerbti savo prosenelius Johanna ir Josef, panoro suteikti savo dukrai antrą vardą „J“. Koks buvo teismo motyvas? Kad tai neatitinka vaiko interesų ir kad kiti bus raginami po vardo rašyti tašką, nors tai nėra santrumpa. (Teismas vietoj to pasiūlė daug priimtinesnį variantą „Jo“.)

Pateikiame kūdikių vardų, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių buvo pripažinti netinkamais įrašui gimimo liudijime, pavyzdžius, rašo mentalfloss.com.

Šie vardai yra draudžiami

NUTELLA

2015 metais viena prancūzų pora nusprendė dukrą pavadinti Nutella, nes tikėjosi, kad ji taps tokia pat populiari kaip ši saldi šokoladinė užtepėlė. Vieno prancūzų teisėjo tėvai tuo neįtikino ir jis tvirtino, kad šis vardas gali sukelti tik „pasityčiojimą ir niekinančias pastabas“. Buvo nuspręsta, kad vaiko vardas gali būti sutrumpintas iki žymiai įprasčiau skambančio vardo „Ella“.

AKUMA (Velnias)

Atvejis, kai kūdikiui buvo suteiktas vardas Akuma, kas japoniškai reiškia velnias, dešimtojo dešimtmečio pradžioje sukėlė tokį įsiūtį, kad net patraukė ministro pirmininko kabineto dėmesį. Tuo metu teisingumo ministras pasisakė prieš vyriausybės įsikišimą, teikdamas: „Netinka nurodyti tėvams keisti vaikų vardus, nesant tam teisinio pagrindo“. Nepaisant to, savo vaiką pavadinti „Akuma“ ilgainiui Japonijoje tapo neteisėta.

ANAL (Išangė)

Naujoji Zelandija neturi laiko terliotis su keistais kūdikių vardais. Tėvai gauna visų galimų vyriausybės patvirtintų vardų sąrašą, o jei pareigūnai mano, kad dar koks nors vardas skamba per daug keistai, jis taip pat įtraukiamas į vis didėjantį draudžiamų vardų sąrašą. 2013 metais išleistame sąraše buvo daug abejotinų įrašų, o Anal buvo įvardintas kaip siaubingas pažeidimas.

OSAMA BIN LADEN

Netrukus po rugsėjo 11-osios įvykių Vokietijoje, Kelne, gyvenanti turkų pora pajuto įkvėpimą pavadinti savo vaiką Osamos bin Ladeno vardu. Vokietijos pareigūnai atsisakė tai leisti, remdamiesi savo vardų suteikimo gairėmis, kuriose teigiama, kad vardai „neturi žeminti“. Be to, Vokietijos įstatymai draudžia užsienietiškus vardus, kurie tėvų gimtojoje šalyje yra pripažinti neteisėtais. Osama Bin Ladenas yra Turkijoje uždraustas vardas.

METALLICA

Mergaitė iš Švedijos buvo pakrikštyta šiuo vardu, tačiau pareigūnai galiausiai nusprendė, kad šis vardas nėra tinkamas.

REKLAMA

MONKEY (Beždžionė)

Danija yra dar viena šalis, kurioje tėvai turi pasirinkti kūdikių vardus iš patvirtinto 7000 vardų sąrašo. Tėvams reikia vyriausybės leidimo, jei norima parinkti vardą, kurio sąraše nėra, o kasmet atmetama maždaug 250 prašymų. Be Monkey, buvo atmesti ir Pluto bei Anus vardai.

MESSI

Antoine Griezmann ir Kylian Mbappe nėra vienintelės futbolo žvaigždės, kurių vardai suteikiami kūdikiams. Rosario mieste, Argentinoje, „Barcelona“ žaidėjo Lionelio Messi gimtajame mieste, vardas  Messi tapo toks įprastas, kad miestas priėmė specialų įstatymą, draudžiantį šį vardą.


Rašyti komentarą...
N
Norite pasakyti,kad Lietuvoje nėra vaika
2021-09-15 10:03:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų