Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Projektas „Misija Sibiras“ kasmet, nuo 2006-ųjų, suburia saujelę patriotiškų jaunų žmonių, porai vasaros savaičių išvykstančių į tolimąjį Sibirą tvarkyti paliktus ir apleistus tautiečių kapus. Čia jie susitinka su vis dar ten gyvenančiais lietuviais, pasidalina savo patirtimis, istorijomis, išgyvenimais.

REKLAMA

Ir visgi - kuo šie momentai ypatingi? Ką palieka ekpedicijos dalyviui ir kokią reikšmę turi tolimesniam jo gyvenimui, vertybėms?

Marijonas Mikutavičius ir Gabrielius Liaudanskas-Svaras – du Lietuvoje gerai žinomi atlikėjai, dainų tekstų kūrėjai, kuriuos, be muzikos, sieja ir tie patys, bet drauge skirtingi išgyvenimai tolimajame Sibire.

Paklaustas apie „Misija Sibiras“ ekspediciją ir jos metu įgytą patirtį, grupės „G&G Sindikatas" narys Gabrielius Liaudanskas-Svaras tikino, kad to, ką patyrė 2009 m. būdamas Kazachstano Respublikoje, žodžiais išreikšti paprasčiausiai negali: „Pirmiausia reikia ten nuvykti. Jeigu tau svarbi tavo šalis, santykis su ja, tai tokios progos jokiu būdu negali praleisti. Jeigu tik būtų galimybė - į tokią ekspediciją vykčiau kasmet“.

REKLAMA
REKLAMA

Metais anksčiau į Sibiro teritorijoje esantį Irkutską drauge su projekto komanda išvyko ir Marijonas: „Man  tremtis visada siejosi su senolių legendomis, kurių negali suvokti sėdėdamas jaukiuose namuose. Kada senelis, buvęs tremtinys, pasakodavo apie gyvenimą tremtyje, visa tai atrodė lyg nuotykis. Tačiau nuvažiavus tenai, perskaičius užrašus ant antkapių ar pabendravus su Sibire dar gyvenančiais lietuviais, pradedi suvokti, ką žmonės iš tiesų patyrė.

Jauniems žmonėms tai – nauja patirtis, bendruomenės jausmas ir visą džiaugsmą vainikuojantis rimtas darbas – tvarkyti mūsų senolių kapus“.

Kaip apibūdintumėt projekto komandą, su kuria vykot į Sibirą?

Marijonas: „Komandą sulyginčiau su jaunų žmonių klase: vieni padūkę, greiti, kiti – rimtesni, tyleniai, mažiau ar labiau pareigingi, tačiau visi disciplinuoti, pagrindines pareigas atliekantys reikiamu laiku“.

REKLAMA
REKLAMA

Svaras: „Tai buvo pati geriausia komanda, su kokia gyvenime teko susidurti. Per porą savaičių, praleistų drauge, nekilo nei vieno konflikto, dauguma turėjo gerą humoro jausmą, padėjusį ir sunkesnėmis minutėmis, o svarbiausia – visi žinojo ir veikė vardan to paties tikslo“.

Kodėl patartumėt jaunimui dalyvauti šiame projekte?

Marijonas: „Šiuolaikinis jaunimas visada suspės nuvažiuoti į Londoną, Paryžių ar Prahą, o su ekspedicija turi galimybę nuvykti į tas pasaulio puses, į kurias gyvenimas galbūt niekada ir nenuves. Vasarą vyksiantys į Tadžikistano Respubliką, taip pat, kaip ir Lietuva – buvusią sovietinę šalį, galės palyginti šių dviejų šalių skirtumus, panašumus ar pranašumus viena kitos atžvilgiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų