Vieną kartą sukūrus šeimą iš jos pasprukti nėra taip lengva. Laikui bėgant bendras gyvenimas tampa ne toks „saldus“. Tačiau mokslininkai kaip visada bando mus paguosti.

Nuolatiniai konfliktai ir nepasitenkinimas vienas kitu yra neatskiriama normalių šeimyninių santykių dalis ir tai dar nerodo, jog jūsų santuoka baigsis skyrybomis

Po to, kai JAV mokslininkai uždavė daugiau nei 800 šalies gyventojų tą patį klausimą „Ar jus erzina jūsų sutuoktinis (sutuoktinė)?“, tapo visiškai aišku, jog kuo ilgiau vyras ir moteris gyvena kartu, tuo labiau jie vienas kitą erzina ir tuo mažiau gali pakęsti vienas kito silpnybes ir trūkumus, rašo portalas „myJane“.

Taigi, sako tyrinėtojai, jei jūsų antroji pusė jau bendro gyvenimo pradžioje atrodo pernelyg priekabus ir kelia jums pernelyg didelius reikalavimus, žinokite, jog ateityje bus tik blogiau. Nes laikui bėgant sutuoktinio teigiamas įvaizdis vis labiau blanksta ir pastebima vis daugiau neigiamų jo pusių.

Tuo tarpu su draugais ir vaikais viskas yra kur kas paprasčiau. Kaip teigia mokslininkai, santykiai su draugais laikui bėgant nekeičia savo atspalvio, kadangi esame laisvi pasirinkti, su kuo verta draugauti, o ką geriau išbraukti iš savo draugų rato. Panašiai yra ir su vaikais: paprasčiau su jais mažiau bendrauti nei kęsti nuolatinius konfliktus.

REKLAMA

Su sutuoktiniu viskas sudėtingiau: juk pasiryžti skyryboms nėra taip paprasta! Bet ir nereikia, - sako mokslininkai. Nuolatiniai konfliktai ir nepasitenkinimas vienas kitu yra neatskiriama normalių šeimyninių santykių dalis ir tai dar nerodo, jog jūsų santuoka baigsis skyrybomis.

„Bėgant laikui mes tiesiog tampame artimesni vienas kitam“, - sako tyrinėtojai, - „todėl mums tampa lengviau išreikšti savo emocijas ir suprasti vienas kitą konfliktų metu. O kadangi toks nepakantumas vienas kitam pastebimas daugelyje šeimų, tai laikoma greičiau norma nei išimtimi“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų