naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Išplautos stiklinės dažnai vis dar atrodo nešvarios – ant paviršiaus lieka išdžiūvusių vandens lašelių dėmės, tad stiklinės atrodo purvinos ir praranda savo blizgesį. Tačiau yra paprastas būdas, kaip to išvengti.

Išplautos stiklinės dažnai vis dar atrodo nešvarios – ant paviršiaus lieka išdžiūvusių vandens lašelių dėmės, tad stiklinės atrodo purvinos ir praranda savo blizgesį. Tačiau yra paprastas būdas, kaip to išvengti.

REKLAMA

Valymo ekspertė pasidalino paprastu būdu, kaip plauti stiklines, kad jos visada blizgėtų kaip naujos ir viskas, ko jums prireiks – actas, rašo express.co.uk.

Panaudokite šiltą actą

Išplautos stiklinės atrodo purvinos, kai mineralai, esantys vandenyje, prikimba prie paviršiaus vandeniui džiūstant.

Ant stiklinių nusėdantys mineralai yra ir kalkių nuosėdų kaltininkai, todėl dažnai išplovus stiklines ant jų lieka į kreidą panašios nuosėdos ir stiklas pasidengia baltomis nuosėdomis.

„Molly Maid“ valymo ekspertė Vera Peterson sakė: „Ant stiklinių indų baltos nuosėdos dažniausiai lieka dėl dviejų mineralų – kalcio ir magnio, kurio yra itin daug kietame vandenyje. Stiklinių plovimas rankomis yra efektyviausias būdas, kad ant jų neliktų dėmių ir nuosėdų.“

REKLAMA

Kalbėdama su Martha Stewart, Vera paaiškino, kad stiklines geriau plauti rankomis, o ne indaplovėje, kad ant jų neliktų dėmių.

Mirkymas ir šveitimas padeda pašalinti ant stiklinių susidariusias nuosėdas, tačiau ji priduria, kad vertėtų panaudoti actą – jis padeda pašalinti įsisenėjusias dėmes.

REKLAMA

Jei iš indaplovės išimtos stiklinės yra pasidengusios baltomis nuosėdomis, geriausia jas pamerkti į vandenį su actu. Tačiau ji pabrėžia, kad prieš mirkymą svarbu atlikti kelis darbus.

Vera sakė: „Reikia, kad actas būtų sušilęs, jei norite, kad jis būtų veiksmingas. Pirmiausia pripilkite į kriauklę karšto vandens ir minutei į jį įdėkite butelį su actu. Tada iš kriauklės išleiskite vandenį ir supilkite į ją sušilusį actą.“

Tuomet atsargiai sudėkite stiklines į kriauklę, kurioje supiltas actas, ir palikite mirkti maždaug valandai. Jei ruošiatės mirkyti vos kelias stiklines, naudokite dubenį, kad nešvaistytumėte acto ir vandens.

REKLAMA

Vos išplovus stiklines jas iššluostykite

Mirkymas yra tik pirmasis žingsnis, jei norite, kad jūsų stiklinės blizgėtų lyg naujos. Jei norite pašalinti mineralų nuosėdas, Vera rekomenduoja pašveisti stiklines su plastikiniu šveistuku.

Kai pastebėsite, kad nuosėdos nebeprilipę prie stiklinės, kruopščiai nuskalaukite kiekvieną stiklinę karštu vandeniu, kol ji taps „krištolo skaidrumo“.

Paskutinis ir kone svarbiausias žingsnis yra išdžiovinti stiklines. Kadangi vandens lašeliai, nusėdantys ant stiklinių, yra pagrindinė nuosėdų atsiradimo priežastis, svarbu stiklines iššluostyti, o ne palikti džiūti.

Vera sakė: „Stiklinių plovimas rankomis ir jų iššluostymas vos išplovus yra pagrindinis būdas apsaugoti stiklines nuo dėmių ir nuosėdų atsiradimo.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų