Staigi Adelytės mirtis sujaudino lietuvius: ašaras braukia net svetimi

Keturmetė Adelė Maširkaitė iš Kauno mirė vos prieš kelias dienas, rugsėjo 23-iąją. Nuo gimimo cerebriniu paralyžiumi ir epilepsija sirgusi mergaitė mirė sustojus širdžiai. Medikai bandė gaivinti Adelę, tačiau, deja, nesėkmingai.

TV3 „Išsipildymo akcijos“ dalyvės šeima dėjo didžiausias viltis, jog mergytė pasveiks. Deja, likimas šeimai buvo negailestingas – mergytė mirė medikams ant rankų.

Mergytė kelerius metus buvo globojama ir feisbuko grupėje „Vilties spindulėlis“. Tai grupė, kurioje susirinkusios sergančių vaikų mamos kasdien guodžiasi likimu, įžiebia viltį viena kitoms ir džiaugiasi dėl kiekvieno, net paties mažiausio, vaiko pasiekimo.

Grupės administratorių iniciatyva, Adelės išėjimas buvo palydėtas daugybe gražių žodžių, įrašų bei nuotraukų, susijusių su Adelyte ir jos vaikyste.

Atsisveikinimas sujaudino tūkstančius neabejingų gyventojų, kurie braukė ašarą skaitydami įrašus bei patys dalinosi jautriais žodžiais, skirtais mirusiai Adelytei ir jos šeimai. 

Jautrus atsisveikinimas

Atsisveikinimo su Adelyte dieną, grupę nuklojo jautrūs kitų mamų įrašai bei paguodos žodžiai Eglei, kuri neteko savo dukrelės.

„Dievas yra gailestingas...Dievas yra meile...Šiuo dvejetu Adelyte ir bus apsupta amžinybėje. Tėveliams stiprybės. Tegul guodžia Jus mintis, kad ji ten labai laiminga.“

„Adelyte, tu atėjai į šią žemę su misija, misija išmokinti besąlygiskai mylėti. Išmokei tėvelius neįžvelgti tavyje trūkumų, matyti tik privalumus.

Tu ištirpdei visų širdis savo šypsena, kuri nedingo nuo tavo veidelio iki paskutinės minutės. Mažute, tavo misija šioje žemėje baigėsi taip netikėtai, taip nelauktai, kartu sudaužydama tūkstančius širdžių, kurios tavimi tikėjo ir laukė, kada tu visiems pamojuosi ir parodysi, kaip šoki. Tu buvai stipruolė. Angeliško grožio tobulas kūrinys. Mažute, gero tau skrydžio pas angeliukus. Siųsk iš dangaus daug meilės. Niekada tavęs nepamiršim, mūsų angele.“

REKLAMA

„Mūsų nuostabi karalaitė Adelė iškeliavo...Užgeso mūsų ryški žvaigždutė Spinduliukų padangėj... Sustojo širdelė... Ji nebenorėjo plakti...

Jos nebeslegia skausmas ir baimė, nes Angelas Sargas su ja pakeliui į dangaus Karalystę.

Meldžiamės už šeimos stiprybę. Trūksta žodžių išreikšti skausmui ir paguodai.

Egle, Mariau, Luknyte, Ji BUVO,YRA ir BUS Jūsų nuostabiausia gėlelė – išmylėta, išnešiota, saugota iki begalybės. Ji niekur nedings. Kasdien jausite šalia Jos didžią BŪTĮ, tik nesakau, kad skaudės mažiau. Skaudės. Remkitės vienas į kitą. Jūsų mažoji kovotoja to norėtų. Nepasiduokit.“

„Adele, Tu neišėjai, delnuos po žvaigždę palikai, šypsenos Tavo mielos nieks nepamirš niekados. Šiandien neverksiu aš...Ne! Tyliai išeisiu nakčia, lauksiu ilgai – kiek reikės tavo ryškiosios žvaigždės. Ir kada bus sunku akim vėl keliausiu dangum, ieškosiu Žvaigždutės Vilties, kuri man kelią nušvies.“

Širdį veriantis mamos laiškas

Dukrytės netekusi mama Eglė Maširkienė pasidalijo širdį veriančiu laišku, kuriame papasakojo apie jaudinantį dukrytės išėjimą. „Iš vakaro viskas buvo gerai. Adelė nuėjo miegoti. 7 valandą ryte atėjau į kambarį, radau ją pamėlynavusią, akytės – užverstos. Pamatavau temperatūrą, termometras rodė 40,5 laipsnių, pulsas siekė 200.

Iš karto kviečiau greitąją pagalbą. Atvykę po 5 minučių, pajungė deguonį, pamatavo cukrų. Skaičius siekė 0,8. Sudavė gliukozę, susukome Adelytę į dekutį ir išvežėme į klinikas. Ten, praėjus 2 minutėms nuo atvežimo, sustojo širdutė.

Gaivino 18 minučių, širdelė užsikūrė, tada pervežėme į reanimaciją. Pradėjo daryti tyrimus, bet ten vėl sustojo širdelė. Adelytę gaivino 40 minučių, sulaužė šonkaulius, bet širdutė nebeužsivedė.

Nei gydytojai, nei mes nežinome, dėl ko sutriko širdies veikla. Lieka tik svarstyti, ar dėl cukraus, ar dėl surūgštėjusio kraujo. Sutikome daryti skrodimą. Po mėnesio aš žinosiu, kas nutiko mano saulei.

REKLAMA

Sveikiausias vaikas, niekada nesirgdavo. Viskas taip netikėta... Glosčiau rankytes, plaukučius, norėjau pasiimti ir vežtis namo. Ir niekada nesiskųsti, kad man sunku. Kas yra sunku, supratau tik dabar.

Kad ir kiek buvo sunku auginti neįgalų vaiką, aš niekada neįsivaizdavau gyvenimo be jos. Ji – mano orbita. Aplink ją sukosi ne tik mano, bet ir visos šeimos gyvenimas.

Dabar viskas sustojo. Praraja. Neįsivaizduoju, kaip reiks toliau gyventi. Jaučiu nežmonišką skausmą, tuštumą. Viskas be tikslo.“

Neįsivaizduoja gyvenimo

Naujienų portalui tv3.lt Adelytės mama Eglė su ašaromis akyse kalbėjo apie tai, kad negali susitaikyti su nekektimi. „Visada dalinausi su visais Adelyte. Ji – mano žvaigždė, kuri švietė ir rodė kelią. Tikiu, kad turėjome daug žmonių simpatijų.

Šiuo metu mūsų šeimos laukia daug išlaidų. Noriu Adelytei pastatyti gražų paminklą, sutvarkyti kapelį, kuri galėčiau ją lankyti. Aš neįsivaizduoju gyvenimo be jos“, - verkdama kalbėjo Eglė.

Paramos rekvizitai Adelytės šeimai paremti:

Gavėjas: Eglė Maširkienė

Bankas AB SWEDBANK

Banko sąskaita: LT197300010125712296

Banko kodas: 73000

Banko SWIFT kodas:

HABALT22

Mokėjimo paskirtis: Adelytės reabilitacijai

PAYPAL: [email protected]

Vipps: 46253603


Rašyti komentarą...
.
...
2019-09-27 20:01:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baisu skaityt. Pati turiu tokią pat keturmetę, su tom pačiom bėdom. Stiprybės šeimai...
Atsakyti
0

K
Kristina
2019-09-27 20:49:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man irgi butu skaudu be vaikelio todel Suprantu ir Uzjauciu tevelius o kam ne patinka Ka parasiau tegunie zmones yra ziaurus o valdzia visuomene sveika ziauri tea ir laukia mirties kai gimsta vaikai su negalia Ji linki blogo kad nezudytum vaika Ka darytum aborta atseit gi Uzjauciu visi verkia del mergaites krokodilom asarom geda pykit nepykit Juk taip yra
Atsakyti
-2

K
Kristina
2019-09-27 20:44:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Uzjauciu mamyte ir tevelio del vaikelio mirties
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų