Šliužų ir sraigių sode atsikratykite be jokio vargo: pasakė, ką reikia daryti

Šią vasarą, kaip ir praeitais metais, daugelis ūkininkų ir sodininkų skundžiasi, kad laukuose, gėlynuose ir daržuose – sraigių ir šliužų antplūdis. Šie kenkėjai niokoja daugelį kultūrinių augalų.

Kova su šiais kenkėjais gali būti itin sunki, todėl pastaruoju metu Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) gauna daug užklausų, kaip juos sunaikinti.

Nerimauja dėl šliužų ir sraigių gausos 

„Neprofesionalūs augintojai ir sodininkai mėgėjai taip pat nerimauja dėl šliužų ir sraigių gausos ir nori konsultacijų, – pripažino Augalininkystės tarnybos Augalų apsaugos produktų registravimo skyriaus patarėja Raimonda Grigaitė. – Primename, kad Lietuvoje yra registruoti 5 profesionaliajam naudojimui skirti augalų apsaugos produktai, kurių paskirtis – apsaugoti uogynus, daržoves, bulves, braškes, dekoratyvinius augalus, vejas ir pievas, javus, žirnius, pupas, rapsus, cukrinius ir pašarinius runkelius nuo šliužų ir sraigių: tai Sluxx, Gusto, Lima Oro, Meridian, Ironmax Pro. Du iš šių registruotų augalų apsaugos produktų – Sluxx ir Ironmax Pro – yra mažos rizikos augalų apsaugos produktai, juos galima naudoti ir ekologiniuose ūkiuose“.

Yra registruoti 4 augalų apsaugos produktai neprofesionaliajam naudojimui

Sodininkams ir daržininkams mėgėjams apsaugai nuo šliužų ir sraigių yra registruoti 4 augalų apsaugos produktai neprofesionaliajam naudojimui – Ferramol, Ferramol Limacide, Gusto ir Lima Oro. Jie skirti uogynų, daržovių, auginamų lauke ir šiltnamiuose, bulvių, braškių, dekoratyvinių augalų, vejų apsaugai nuo šliužų ir sraigių. Šiems kenkėjams naikinti gali būti naudojamas ir alus.

Europos Sąjungoje šis produktas yra patvirtintas kaip moliuskocidas, skirtas apsaugoti augalus nuo  šliužų. Neskiestas alus supilamas į pridengtus indus-gaudykles. Priklausomai nuo išplitusių šliužų kiekio, indai gali būti išdėliojami tankumu iki 1 indo viename kvadratiniame metre. Suvilioti kvapo kenkėjai patenka į spąstus. Taigi vengiantiems savo sklypuose naudoti cheminius preparatus taip pat galima rasti išeitį, rašoma pranešime spaudai.

O naudojantiems įprastus augalų apsaugos produktus Augalininkystės tarnyba dar kartą primena, kad visi jie turi būti naudojami laikantis teisės aktuose ir etiketėse nustatytų reikalavimų.


Rašyti komentarą...
Žiauri patirtis
2021-06-18 21:06:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nejuokinkit jūs savo šitais patarimais! Ne gaudyklės jiems reikalingos! Jų populiaciją reikia stabdyt, o ne medžioti! Tos gaudyklės nesustabdo jų populiacijos! Ir šiaip, tos visos granulės skirtos kaip jų nuodai, ne velnio nepadeda! Nuodai voliojasi, o šliaužai šalia kerta augalus! Taip kad galvokit iš naujo kaip jiems užkirsti kelią, kad jie nesidaugintų!
Atsakyti
-46

J
Juokingai
2021-06-18 21:50:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Raso- išdėlioti alaus skardinės kas keli metrai....tai kiek tu alų ir skardinių išdėlioti,sode 6 a ,bandžiau,bet nelabai lindo,gal alus buvo per prastas....
Atsakyti
-19

P
Pagonis
2021-06-18 21:18:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia kastruoti
Atsakyti
-17

SKAITYTI KOMENTARUS (46)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų